IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Szynka z szynkowara*, dla Samanty
sionia
post 19 Jul 2012, 21:13
Post #41

czeladnik

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 1.706

Słyszałam, ze są różne typy osłonek. Jakie ty polecasz? Ciekawi mnie też, czy nie wycieka nic do wody w miejscach wiązania. własnie jak wiążesz konce?
Go to the top of the page

+Quote Post
bietka
post 20 Jul 2012, 07:50
Post #42

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.428

Kupuję w sklepie morlinowskim-sprzedawczyni nazywa to oslonką na salceson.To taka gruba folia.Końce okręcam sznurkiem do wedlin, mocno związuję łącząc oba końce jednym wiązaniem.Mam 2 szynkowary ale ostatnio tylko w osłonkach robię.Sok pozostaje w batonie a w szynkowarze albo pękały mi woreczki/trudno kupić własciwe do parzenia bo zwykłe się nie nadają/ albo nie wiedzieć jakim sposobem sok i tak mi wyciekał.
W osłonce tłuczkiem dociskam mięso usuwając powietrze.Najważniejsza jest temp.parzenia-nie przekraczam 80 st.

+Quote Post
Mała_Mi
post 20 Jul 2012, 08:59
Post #43

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 2.721

Nie chodzi mi o ten konkretny, ale myślałam o czymś w tym typie http://allegro.pl/garnek-szynkowar-pyszna-...2473835846.html .
Takie osłonki, o tkórych pisze bietka,można też nabyć na allegro. Ja kupowałam do kiełbas i parówek, nie przyszło mi na myśl zastosowanie do czegoś tych szerokich.
Ale w sumie, może w rękawie do pieczenia, tak, jak robię indyka? gruebel_2.gif

+Quote Post
sionia
post 20 Jul 2012, 11:14
Post #44

czeladnik

Użytkownik nr: 1.706

Dziękuję za wasze rady, z pewnością z nich skorzystam.

+Quote Post
Elzunia
post 2 Mar 2019, 19:59
Post #45

czeladnik

Użytkownik nr: 30.485

CYTAT(Buka @ 15 Jun 2012, 08:27 ) *
Sama bym sie skusiła, tylko mam ten stary czeski, a teraz są takie fajne modele na All, ze stali nierdzewnej, z łatwym zamykaniem. Co do oceny smaku, to rzeczywiście, każdy ma inny. Kupując domową wędzareczkę też chciałaś jeść zdrowsze wyroby i chwalisz ich smak, a nie jest przecież identyczny ze sklepowym. Mnie wyroby z szynkowara smakują, bo lubię smak dobrych konserw mięsnych, szynki, gulaszu angielskiego, a zawartość o niebo pewniejsza. icon_smile.gif
Rozdrobnienie, tłustość i przyprawy regulujesz sama, więc to, co włożysz, to wyjmiesz. Nie twierdzę, że chciałabym jeść stale taki wyrób, wszystko się może znudzić, ale od czasu do czasu z przyjemnością. Wędliny kupuje rzadko, praktycznie domowe zapotrzebowanienie zaspakajam własną produkcją kiełbasek, różnych pieczeni i właśnie wyrobami z szynkowara.
Myślę, że czas go znów uruchomic. lecker.gif

(Tak zupełnie na marginesie: nie miałabym większego zaufania do opinii osoby, która swoj blog, zajęcia kuchenne, a może i wyroby, nazywa "paproszkami" icon_mrgreen.gif . Chyba, że aż tak krytycznie się ocenia i wie, co mówi, ale to mało prawdopodobne. Takie osoby nie prowadzą blogu. rofl.gif )

Szukam jakichs dobrych przepisow na wyroby z szynkowara i natrafilam na ten watek. Stary juz jest ten watek ale Buka napewno jeszcze cos robi. A i inne dziewczyny tez.
Zaintrygowalas mnie Buka ta produkcja kielbasek i innych miesek. Mozesz podac jakies linki albo napisac jak produkujesz kielbaski i te inne?

+Quote Post
Krystyna9
post 2 Mar 2019, 20:21
Post #46

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 4.258

ja sama nigdy nic nie robiłam. Teraz to już w ogóle, bo na cholerę sama dla siebie będę coś robić ? Ale kiedyś wczesniej przyłaczyłam się do grupy na FB https://www.facebook.com/groups/1462285720453401/?fref=nf Czasami tam zagladam. Fajne porady, fajne przepisy.

+Quote Post
Elzunia
post 2 Mar 2019, 20:38
Post #47

czeladnik

Dziekuje Krysiu bussi.gif . Nie jestem zarejestrowana na FB.
Ja nawet nie wiedzialam, ze jest cos takiego jak szynkowar. Odkryl to moj maz i zaczal sie bawic. A teraz potrzebuje dobrych przepisow.

+Quote Post
h-elen
post 2 Mar 2019, 20:58
Post #48

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 7.687

Elzuniu, ja od czasu do czasu robię szynkę i mielonkę. Kiedyś robiłam z tego przepisu https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/szyn...-z-szynkowara-1
Najczęściej robię na wyczucie. Szybkowar mam stary, mięso wkładam do rękawa.

+Quote Post
kermidt
post 2 Mar 2019, 21:12
Post #49

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

Ja zrobilam mielonke w sloikach i to jest bardzo fajne jak sie robi dla jednej osoby zahnlos.gif
Dla tlumu to mozna sie zachetac, a tak zrobisz sobie na 3-4 mce i masz spokoj.

Szynkowar mi sie nie podoba, bo w nim sie gotuje w plastiku. CHyba, ze ja nie wiem. Jesli mozna gotowac po prostu w stalowym garze to mnie oswieccie. Zaimportowalabym taki fiesgrins.gif

Jak przestalam jesc wedliny w wakacje tak dzis zgrzeszylam. Przez caly ten czas zjadla moze 2 plasterki szynki, ktora bardzo lubie i kilka lasterkow salami z Genoa, a przed chwila pozarlam 3 plastry baleronu. Robia tu taki, ze nie moge sie oprzec. Smakuje jak 40 lat temu u babci na wsi. Czekam teraz az sie gorzej poczuje icon_rolleyes.gif zeby to czlowiek madrzejszy byl...

Edit
Oj! Cofnelam sie, przeczytalam watek, przepisy i.... jestem przerazona

Jesli juz cos robie to po to, by nie dodawac azotynow, ktore maja tragiczny wplyw na zdrowie. Sama jestem tego zywym przykladem (a juz sie wydawalo, ze moze mi sie nie uda icon_wink.gif ) Bez nich, owszem wedlina nie bedzie w pieknym, rozowym kolorze, ale juz bym wolala zawsze z zamknietymi oczami jesc albo po ciemku, gdybym w jedzeniu zwracala uwage na kolor.

+Quote Post
Elzunia
post 2 Mar 2019, 21:35
Post #50

czeladnik

Dziekuje h-elen.
Z dziecinstwa pamietam mieso kielbasiane w sloikach. Jakie to bylo dobre.

Edit:
Czy sol peklowa tez jest be?

+Quote Post
kermidt
post 2 Mar 2019, 21:43
Post #51

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

O tym to akurat sie otwarcie mowi od dekad https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywi...-CxRC-J3kM.html

+Quote Post
Buka
post 2 Mar 2019, 22:36
Post #52

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 67

CYTAT(Elzunia @ 2 Mar 2019, 19:59 ) *
Szukam jakichs dobrych przepisow na wyroby z szynkowara i natrafilam na ten watek. Stary juz jest ten watek ale Buka napewno jeszcze cos robi. A i inne dziewczyny tez.
Zaintrygowalas mnie Buka ta produkcja kielbasek i innych miesek. Mozesz podac jakies linki albo napisac jak produkujesz kielbaski i te inne?

Jest taka strona i forum https://www.wedlinydomowe.pl/ gdzie znajdziesz mnóstwo przepisów i dobrych rad dla poczatkujących i zaawansowanych producentów domowych przetworów mięsnych. Troche trzeba przekopac tematów, ale warto. icon_smile.gif

+Quote Post
Elzunia
post 3 Mar 2019, 09:06
Post #53

czeladnik

Dziekuje Buka.

+Quote Post
Krystyna9
post 3 Mar 2019, 09:44
Post #54

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 4.258

ooo, zapomniałam o tej stronie a nawet mam tam konto ale bardzo dawno nie zaglądałam

+Quote Post
Buka
post 3 Mar 2019, 10:16
Post #55

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 67

Ja też dawno. icon_smile.gif Niewiele działam, bo nie ma na codzień komu zjadać. Najbliższa produkcja na Wielkanoc, czyli biała kiełbaska i cos jeszcze, ale to sie jeszcze zobaczy.

+Quote Post
Elzunia
post 3 Mar 2019, 11:59
Post #56

czeladnik

Te strone znam bo jakos tak rok temu po zbudowaniu wedzarni, wlasnie tam moj maz pobieral nauki. Teraz potrzebuje odmiany i kupil sobie szynkowar icon_smile.gif .

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 7th December 2019 - 15:00