naleśniki na zakwasie , tang-zhong i chlebek mieszany

wicherek

Member
Mar 9, 2016
23
0
0
witam barrdzoo skomplikowana drogę przeszłam zanim powstał mój chlebuś ,
a zaczęło się tak niewinnie , znalazłam przepis na naleśniki na zakwasie i zachciało mi się je zrobić
lecker.gif
ale ja, jak to ja ,zawsze muszę coś pokręcić i w rezultacie zostało mi około 1,5- 2 szklanki ciasta , wrrr nie cierpię niczego wyrzucać a już na pewno nie dobrego jedzenia.a ze akurat przymierzałam się do chleba na zakwasie z dodatkiem startera tang zhong zamiast wody do ciasta dodałam ....ciasto naleśnikowe
rofl.gif
i z niepokojem czekałam na efekt ,ciasto po około 4 godz fajnie wyrosło , wiec je ładnie odpowietrzyłam i ślicznie poskładałam dzieląc jednocześnie na 2 porcje , do jednej dodałam proszące się o wykorzystanie resztki suszonych pomidorów z kozim serem i kilka oliwek , drugie zostawiłam "czyste" obie rolki włożyłam do jednej keksówki przykryłam folia i ręcznikiem i poszłam spać ,rano pierwsza niespodzianka , ciasto wyrosło pięknie ale ciężki ręcznik docisnął je do folii wrrr ( zapomnij o pięknej skórce) włączyłam piekarnik ,ale zaspana popchnęłam o jedno miejsce za daleko i włączyłam nagrzewanie z wentylatorem ciesząc się ze dziś jakoś wyjątkowo szybko się nagrzewa
dump.gif
wkładając ciasto zorientowałam się i nastawiłam odpowiednio jednak rozgrzana grzałka zbyt szybko spiekła górną i tak już pokaleczona skórkę ciasto przykryłam papierem i piekło się dalej
icon_mad.gif
w sumie 40 min w temp 230° w wyniku tych błędów i przypadków powstał chlebuś a właściwie 2 różne w jednej formie
smaczny, mięciutki , lekko wilgotny i o ciekawym smaku , jedna część pasuje do wszystkiego i do kiełbas i do dżemów , ta druga z dodatkami jest już bardziej wytrawna.. a to efekt tych przypadków
mniam.gif
icon_lol.gif
 

Załączniki

  • chleb_tang_zhong.jpg1.jpg
    chleb_tang_zhong.jpg1.jpg
    145.9 KB · Wyświetleń: 0
  • chleb_tang_zhong.jpg
    chleb_tang_zhong.jpg
    215.1 KB · Wyświetleń: 0
  • chleb_tang_zhong.jpg2.jpg
    chleb_tang_zhong.jpg2.jpg
    127.4 KB · Wyświetleń: 0