IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic
> Chleb z siemieniem lnianym i slonecznikiem
tatter
post 23 Apr 2015, 21:00
Post #281

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 1.142

OK. Czekam zatem.
Go to the top of the page

+Quote Post
kasha
post 25 Apr 2015, 20:20
Post #282

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 98

Piekę go dzisiaj, a to wszystko przez Izoldy przepięknej urody chlebki fiesgrins.gif
Przestraszyłam się trochę i dałam odrobinkę żywych drożdży (15g), nie dodawałam słonecznika z powodu jego braku, sypnełam tylko 2 garstki płatków owsianych.
Szkoda, że w przepisie nie ma podanej ilości wody jaką trzeba dodać,
po wymieszaniu przez maszynę miałam same okruszki icon_eek.gif chlapnełam trochę wody, nie wiem czy nie za mało bo ciasto było bardzo zbite.
I coś poplątałam z tym odpoczywaniem chleba, zaraz po godzinie, jak trzeba było go składać, uformowałam i wsadziłam je do koszyczka dontknow.gif urósł wspaniale, po przełożeniu na blachę rozjechał się .
Siedzi w piecu teraz pinggrins.gif
Czy wszystkie wasze chleby rosną w koszach? Mam tylko okrągły koszyk a taki chleb jest tylko do podziału na 4 ćwiartki i raczej nie za bardzo mi to odpowiada.

+Quote Post
Izolda
post 25 Apr 2015, 20:39
Post #283

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.443

Kasha, jak nie ma podanej wody? Chyba potrzebujesz okularów icon_lol.gif, 100 g dajesz do siemienia lnianego, 90 g do zaczynu, a 175 g do końcowego ciasta chlebowego. Moje chleby zawsze rosną w koszykach (wyjątkiem jest mały chlebek do żurku, który rośnie w sicie wyłożonym ściereczką i wysypanym mąką), koszyki do wyrastania chleba z wikliny (ja właśnie takie mam) bez problemu można kupić na allegro za kilkanaście złoty:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...;us_id=13101582
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...;us_id=23220457

+Quote Post
kasha
post 26 Apr 2015, 15:42
Post #284

kucharz 3 gwiazdek

Izoldo, masz całkowitą rację anbetung.gif anbetung.gif anbetung.gif
tyle razy się wpatrywałam i nie widziałam, chyba diabeł ogonem zakrył wodę icon_redface.gif
a okulary nowe konieczne, wzrok się psuje i coraz bardziej schodzi z minusa w stronę plusa icon_sad.gif
do obu starterów dałam wodę, tylko już łącząc w całość nie widziałam wody roflmao_2.gif

Chlebek wyszedł bardzo dobry, mimo dodania drożdży nie urósł szczególnie i nie ma wielkich dziurek, ale mąż chwali,
ja niestety ostawiłam gluten i nie mogę się nim cieszyć co bardzo mnie smuci icon_sad.gif a pachnie nieziemsko cry_1.gif

To ja właśnie mam ten okrągły kosz fiesgrins.gif trzeba więć na normalny bochenek kupić

+Quote Post
Izolda
post 26 Apr 2015, 17:49
Post #285

kucharz-zawodowiec

Kasha, ale czego ryczysz? Ty widziałaś jakiego bezglutenowca na zakwasie wpisałam fiesgrins.gif? To jest dopiero chleb.

+Quote Post
kasha
post 27 Apr 2015, 13:20
Post #286

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Izolda @ 26 Apr 2015, 18:49 ) *
Kasha, ale czego ryczysz? Ty widziałaś jakiego bezglutenowca na zakwasie wpisałam fiesgrins.gif? To jest dopiero chleb.

Izoldo widziałam, tylko nie powinam jeść ryżu, gryki, kukurydzy, owsa, siemienia cry_1.gif

+Quote Post
jean
post 27 Apr 2015, 16:48
Post #287

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.639

CYTAT(kasha @ 27 Apr 2015, 14:20 ) *
Izoldo widziałam, tylko nie powinam jeść ryżu, gryki, kukurydzy, owsa, siemienia cry_1.gif

kasha! ...biedna knuddel.gif dziś się natknęłam na taką fajną stronkę, może coś sobie z tego pojesz:

http://alepyszota.blogspot.com/search/label/bezglutenowe

+Quote Post
Izolda
post 27 Apr 2015, 17:40
Post #288

kucharz-zawodowiec

CYTAT(kasha @ 27 Apr 2015, 14:20 ) *

To jest utrudnienie, ale ja mimo wszystko bym spróbowała, skrobię weź tylko ziemniaczaną i spróbuj go upiec na samej mące jaglanej, jak dodasz psylium, to on i tak będzie fajny sprężysty, po prostu przelicz sobie proporcje mąk na samą mąkę ziemniaczaną i mąkę jaglaną, na wszelki wypadek wsadziłabym go do foremki, bo nie wiadomo czy się da tak łatwo formować jak ten oryginalny. A quinoa i amarantus możesz? Je też można dodać do chleba w postaci mąki.

+Quote Post
kasha
post 27 Apr 2015, 17:48
Post #289

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Izolda @ 27 Apr 2015, 18:40 ) *
To jest utrudnienie, ale ja mimo wszystko bym spróbowała, skrobię weź tylko ziemniaczaną i spróbuj go upiec na samej mące jaglanej, jak dodasz psylium, to on i tak będzie fajny sprężysty, po prostu przelicz sobie proporcje mąk na samą mąkę ziemniaczaną i mąkę jaglaną, na wszelki wypadek wsadziłabym go do foremki, bo nie wiadomo czy się da tak łatwo formować jak ten oryginalny. A quinoa i amarantus możesz? Je też można dodać do chleba w postaci mąki.

Jean, dziękuję, ale też nie mogę cry_1.gif
Gdy wydrukowałam co mogę to tylko siąść i płakać icon_rolleyes.gif

Jaglenki też nie można cry_1.gif i wszystkie tzw. trawy odpadają baa.gif
mam tak potwornie dietę ograniczoną, że wygrzebałam z szafki nasionka Tukumarii, zalałam wodą i pogryzam.
Coś mi świta, ze Chia, ze swoimi właściwościami pęczniejącymi, jest bardzo podobne do Tukumarii.

+Quote Post

15 Stron V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 14th November 2019 - 15:03