Stefania

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Składniki

1 litr mleka
1 szkl cukru
1 kostka margaryny lub masła (można dać mniej np. połowę kostki i również się uda - sprawdzone )
1 szkl kaszy manny
2 łyżki kakao
cukier waniliowy
wiórki kokosowe, orzechy, posypka - dowolnie - do dekoracji
5 paczek herbatników

Wykonanie

Blachę, formę wyłożyć połową herbatników ciasno jeden przy drugim tak by się nie przesuwały.

Mleko, margarynę, kakao i cukier zagotować i na gotujące stopniowo wsypywać kaszkę (można rozprowadzić kaszkę w części mleka i w takiej postaci wlać na gotujące co polecam) ciągle mieszając aż zgęstnieje.

Od razu po zdjęciu z ognia masę wylać na przygotowane wcześniej herbatniki, rozsmarować równo.

Na wierzch ułożyć drugą połowę herbatników w takim samym układzie jak w dolnej warstwie. Docisnąć.
Wystudzić, wstawić do lodówki.
Wystygnięte polać polewą i posypać dekoracyjnie.

stefania.JPG
 

Załączniki

  • stefania.JPG
    stefania.JPG
    86.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
GosiaM @ 18 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=435319Dzieciństwo mi przypomniałaś - dawno temu robiłam takie ciasto, dobre było...
Dokładnie
icon_mrgreen.gif
Cinko, dzieki za przypomnienie ciasta, wieki go nie robiłam
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Duża - jakieś 25x35 cm.
Ale to żaden problem zrobić w mniejszej czy większej - wysokość kaszkowej masy się tylko zmieni
icon_wink.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Jak to się stało, że przegapiłam ten przepis?
gruebel_2.gif
Na pewno wypróbuję, bo jak ostatnio porządkowałam zapasy to okazało się że mam 3 paczki kaszy manny
dump.gif
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Ciacho właśnie się studzi
icon_smile.gif
Dałam trochę więcej kakao i wyszło ciemniejsze. Po za tym do masy dodałam likieru amaretto (mam jakieś upodobanie straszliwe do tego
icon_smile.gif
) I jeszcze wierzchnia warstwę herbatników posmarowałam rozpuszczonym dżemem wiśniowym, bo mi się walało pół słoika po lodówce. Ale czekolada oczywiście na wierzchu będzie, Zobaczymy co goście powiedzą
icon_smile.gif
W każdym razie już teraz mogę powiedzieć że zrobienie jest wręcz banalnie proste
icon_smile.gif
 

ela2225

Member
Sty 28, 2006
6,033
9
38
Neit @ 11 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=537715Ciacho właśnie się studzi
icon_smile.gif
Dałam trochę więcej kakao i wyszło ciemniejsze. Po za tym do masy dodałam likieru amaretto (mam jakieś upodobanie straszliwe do tego
icon_smile.gif
) I jeszcze wierzchnia warstwę herbatników posmarowałam rozpuszczonym dżemem wiśniowym, bo mi się walało pół słoika po lodówce. Ale czekolada oczywiście na wierzchu będzie, Zobaczymy co goście powiedzą
icon_smile.gif
W każdym razie już teraz mogę powiedzieć że zrobienie jest wręcz banalnie proste
icon_smile.gif
Super podobaja mi się Twoje ulepszenia tego ciacha
daumen.gif
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
wczoraj zrobilam
icon_smile.gif
smaczne, choc jak dla mojej rodzinki troche za slodkie, mimo ze dalam wiecej kakao.
ale i tak polecam
icon_smile.gif
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Pyszne wyszło! I powiem Wam, że ten dżem był strzałem w dziesiątkę, bo dał taka kwaskowata nutę
icon_smile.gif
Teraz to była próba, będę robiła na imieniny i też tego dżemu nie pominę. Amaretto też pasuje, tym bardziej że posypałam po wierzchu mielonymi migdałami
icon_smile.gif
Ehh... a dupsko (moje) rośnie
icon_smile.gif
 

kacperek

Member
Cze 21, 2006
41
0
0
Jako facet nie jestem specjalistą od ciast, więc mam pewnie banalne dla Was pytanie: z czego należy zrobić polewę? Rozumiem, że w wymienionych składnikach nie ma składników na polewę?