Sałatka ziemniaczana z pieczarkami

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Madziawoj poprosiła mnie, bym wpisała tu przepis na moją ulubioną sałatkę ziemniaczaną, którą opisywałam w wątku bożonarodzeniowym:
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=925314
Robię ją na oko i smak, więc nie mogę podać dokładnych proporcji, tylko główne składniki:
- ugotowane w mundurkach, obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki
- usmażone plastry pieczarek
- dużo uduszonej do miękkości pokrojonej w półtalarki cebuli
- pokrojone w kostkę ogórki kiszone
- ewentualnie garstka zielonego groszku z zalewy, ale niekoniecznie, jak zbywa z innego dania
- posiekany szczypiorek
sól, sporo pieprzu
Smak reguluję ilością kiszonych ogórków lub dodaję odrobinę soku z cytryny.
Sos nie jest już moim zdaniem potrzebny, bo dzięki duszonej na oleju cebuli składniki ładnie się ze sobą łączą, ale w wersji na zimno można dodać odrobinę majonezu.
Bardzo dobrze smakuje na ciepło i zimno (ale IMO w temperaturze pokojowej, nie prosto z lodówki).
Osobiście najbardziej lubię ją na ciepło.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Ooooo , dobrze że przypomniałaś. Robilam juz kilka razy i powtorze na najblizszej rodzinnej imprezie , zaraz po Wielkanocy. Polecam!
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,082
1,506
113
Wlasnie zajadam. Pycha! Dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
O! Pierwszy raz widzę ten przepis. Koniecznie muszę spróbować, bo to chyba moje smaki.
icon_smile.gif
Bardzo lubię sałatki ziemniaczane.
lecker.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobiłam, pyszna. Chociaż taka prosta i w moim wykonaniu mało wyględna, to pyszna.
Użyłam 3 ziemniaków, razem ok. 450 g. Ugotowałam już pokrojone w kostkę prawie do miękkości.
Do tego dodałam 250 g pieczarek zrumienionych i 2 duże cebule pokrojone w piórka uduszone.
Pod koniec gotowania wrzuciłam do ziemniaków garść mrożonego zielonego groszku. Odcedziłam i do gorących wrzuciłam pieczaki i cebulę prosto z patelni. Sporo popieprzyłam, wlałam oliwy, chlusnęłam octu winnego, 2 pokrojone w półplasterki ogórki z octu (bo od 3 dni zapominam przynieść kiszone).
Trochę to wszystko pomieszałam i zostawiłam w garnku pod przykryciem do wystygnięcia. Pięknie sie przegryzło, wymieszało. Dziś dodałam trochę posiekanej natki.
Cud miód!

Przypomina mi smakiem "sałatkę", którą dawno temu zajadałam się z przyjaciółką. Tam się gotowało ziemniaki w kostkę, dodawało do gorących dużo posiekanej czerwonej cebuli, zalewało oliwą i octem winnym, mieszało i jadło prosto z gara ciepłą
zahnlos.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Skopiowałam, muszę tylko kupić pieczarki i ew. szczypiorek.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Robiłam na święta a na Sylwestra powtórzyłam, bo świąteczna poszła w gości i w domu niewiele zostało.
Nie trzymałam się sztywno przepisu i tak - w święta sałatka była z ziemniaków, podsmażonych na złoto na maśle z olejem pokrojonych w grubą kostkę pieczarek - duuuzo ich, cebuli w kostkę usmazonej na rumiano, ogórek konserwowy, jajka na twardo i mała puszka kukurydzy. Sól, pieprz, musztarda i mojonez do smaku, niewiele.
Sylwestrowa zaś była: z ziemniaków, cebuli, pieczarek, jajek i ogórków tylko i chyba tak wolę bo jednak dodatki typu groszek czy kukurydza działają na nas mocno wzdymająco a to nie jest fajne
icon_wink.gif


Obie wersje bardzo smaczne, już same ziemniaki z cebulką i pieczarkami były pycha
mniam.gif
to może być też i taka minimalistyczna wersja - do mięsa, kiełbasek na gorąco - przepyszna! pieczarki zrumienione bez soli dają całkowicie inny smak niż takie duszone na maśle z solą i pieprzem - lubię obie wersje, ale te rumienione mmmmm pyszne!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Cinka @ 2 Jan 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1555866Obie wersje bardzo smaczne, już same ziemniaki z cebulką i pieczarkami były pycha
mniam.gif
to może być też i taka minimalistyczna wersja - do mięsa, kiełbasek na gorąco - przepyszna!!
No właśnie taką minimalistyczną zrobiłam w tym roku do pieczonego indyka i podałam na ciepło.
Bardzo wszystkim smakowała i została po niej pusta salaterka.
Ziemniaki mi się fajne trafiły - pięknie się do sałatki dały pokroić. Nazwy nie znam, ale miały czerwonawą skórkę. Bellarosa?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Podnoszę nieśmiało.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Mnie tez sie podoba, chetnie zrobie
icon_biggrin.gif