IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Drożdze suche na świeże, jak przeliczać?
izunia2007
post 6 Nov 2008, 22:28
Post #21

uczeń

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 9.406

Wolejwoda - znam te drozdze o ktorych piszesz,ale ja teraz nie uzywam ich tak wiele bo staram sie piec na zakwasie.Drozdze instant Oetkera (te ktore sa od lat bardzo popularne w Polsce) kupuje praktycznie w kazdym wiekszym spozywczym sklepie na poludniowych przedmiesciach.Natomiast drozdze piekarskie 1 funtowe tylko w polskich sklepach ktore maja swoje piekarnie na miejscu np. Dunajec czy Joe & Frank.Oni kupuja je hurtowo do swoich potrzeb na piekarnie a sprzedajac je dodatkowo zarabiaja.A czy obok Ciebie sa jakies polskie sklepy z piekarnia?
Go to the top of the page

+Quote Post
wolejwoda
post 7 Nov 2008, 03:58
Post #22

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 9.883

Izunia,
Niestety nie mamy sklepu z piekarnia ( byl w Mchenry ale zamkneli - machlojki), czasami bywam w poblizu Joe & Frank to moze kupie. Wlasciwie to tez malo uzywam drozdzy, mam bardzo dobry zakwas, chleby na zakwasie coraz lepjej wychodza. Suche drozdze kupilem i uzywalem na poczatku mojej przygody z pieczeniem chleba, teraz tylko czasami do szybkiego pieczenia.

+Quote Post
Linn
post 7 Nov 2008, 12:40
Post #23

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 52

100 g swiezych starcza mi na 6-7 kg maki. Podana ilosc instant raczej nie starczylaby.

+Quote Post
wolejwoda
post 7 Nov 2008, 16:32
Post #24

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 9.883

100g:7=14.3g jedna torebka instant drozdzy (2-1/4 lyzeczki) = 17 g swiezych. Ja daje 1/2-1 lyzeczki instant (jak pieke chleb "Owieczki") na kg maki, chleb rosnie jak glupi icon_biggrin.gif .Mysle ze instant sa mocniejsze niz swieze.

+Quote Post
glimmer
post 27 Feb 2009, 08:52
Post #25

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 13.908

Polecam tą tabelkę- jest prosta w obsłudze i czytelna icon_smile.gif

+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 14th October 2019 - 19:16