Krówki LIGHT

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
A jednak się da zrobić toffi z mleka skondensowanego i fruktozy. Zainspirowana przepisem na Krówki na blogu cudawianki postanowiłam przepis lekko zmodyfikowac "naginając" pod swoja dietę.


Składniki:

-200ml mleka skondensowanego Light niesłodzonego
-2 łyzki fruktozy
-60ml Masmixu

Przygotownie:

1. Do garnuszka włożyć fruktozę, Masmixa i wlać mleko skondensowane
2. Doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować najmniej 20 minut - do utworzenia karmelu
3. Utrzeć mikserem przez chwilkę (ja ucierałam ok 4-5 min)
4. Przełożyć do płaskiej formy wyłożonej folią aluminiową (będzie łatwiej wyjąć i kroić) wystudzić - wstawić do lodówki do stężenia.
kajmak2.jpg

kajmak.jpg


Wklejam zdjęcia od razu po przełożeniu do foremki. Siedzi w lodówce i stężało cudownie. Wygląd i smak rewelacja. Zastanawiam się tylko jak to przechowywać (zapakować?) Macie jakieś pomysły????
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Jesteś genialna :D

Można by powlewać w takie malutkie aluminiowe foremeczki, takie jak papilotki, tylko w wersji mini (są czasem na allegro i pewnie w porządnych sklepach z tego typu akcesoriami). Albo pokroić w kosteczkę i zawijać w celofan i na końcach związywac wstążeczką (takie woreczki robić), albo pakować tak jak krówki w papier śniadaniowy.

Czy klei się bardzo? bo właśnie wypadła mi plomba
rofl.gif
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
nurbika jaakiego smaka mi narobiłaś.... jeszcze gdyby ktoś ocenił,czy na II F MM się nadaje to byłabym wdzięczna
icon_smile.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Koffee - świetny pomysł z tymi papierkami śniadaniowymi. Są idealne - ciagnące ale nie takie mordoklejki jak np Catbury Eclairs (pamiętacie?) choć smak badzo podobny. Stwardniały idealnie, więc może jakby wyłozyć folia spożywcza takie plastikowe foremki do robienia kostek lodu wlac 1/4 wrzucic kawałek czekolady i zalać to by były Toffi z czekoladą!
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
Skoro już wiem, ze się da - to się pobawię :D
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Nurbiko .. po prostu jesteś genialna !
TOż to można cudownie wykorzystać do ciasta toffi :D
zrobić sobie odchudzoną wersję.

np. bitą smietanę jeszcze na śnieżkę zamienić ... ;D

To toffi Twoje klei sie czy stwardniało tak całkiem na amen w tej lodówce ?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Fruktozę powinnaś dostać w większości sklepów na stoiskach ze zdrową żywnością, zwykle w opakowaniach 04-05 kg
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
gostyn-mleko-zageszczone_3401.jpg


w kartoniku
icon_smile.gif
w puszkach są zagęszczone niesłodzone - pewnie od biedy tez może być, ja jutro rano będe szukać light ^^
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
ja wlasnie szukalam w puszce i nie znalazlam...
icon_sad.gif
i na ich stronie też nie ma, więc obawiam się Koffee że może być trudno
icon_razz.gif

mam plan zrobić z tego masę do mazurka ]x>
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
dokładnie takie jak wkleiła Koffee. Co do konsystencji - kroiło się jak złoto!! Jest dośc miękkie, nie klei się do noża ani zębów (plomb nie powinno nawet ruszyć) a w smaku - cos pomiędzy Dumlami a Eclairs. Jak dla mnie ciut za słodkie, ale może o to w tym chodzi ;) poszły w 2 minuty, więc nie dałam razy zrobić djęc pokrojonych. Moim zdaniem można je pokroić nawet foremkami do ciastek - różne piekne kształty! A do masy na pewno pododaje składników następnym razem - np sezam, orzechy, suszone sliwki, kakao - jest czym się bawić
icon_smile.gif
 

Seszena

Member
Lis 2, 2008
48
0
0
olkenik @ 5 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=670989ja wlasnie szukalam w puszce i nie znalazlam...
icon_sad.gif
i na ich stronie też nie ma, więc obawiam się Koffee że może być trudno
icon_razz.gif

mam plan zrobić z tego masę do mazurka ]x>
i jak, udało się mazurka z tego zrobić ????
Bo planuję na święta właśnie coś takiego...i nie wiem czy pasuje ze względu na konsystencję
gruebel_2.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tez widzac przepis od razu hccialam zapytac, wyglada po pokrojeniu, bo tu nie ma zdjec.
Anucha, zmartwilas mnie swoim wpisem.
icon_sad.gif