PIZZA MOJEGO SYNA (pierwsza w życiu!)

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
PIZZA MOJEGO SYNA (pierwsza w życiu!)

Przeglądałam te Wasze wypasione przepisy na pizzę i pomyślałam, że brakuję tu PIZZY CODZIENNEJ, bo przecież prosta włoska chłopka jaja, mleko i różne wykwintne dodatki do ciasta chowała na specjalne okazje. Innymi słowy: trzeba tu czegoś prostego (chłe, chłę, ale wierzch to jej się ugina...).
Szczerze mówiąc pizzę lubię, byle nie za często, ale mój 11-letni syn, jak większość dzieci, jadłby ją codziennie. Więc dzisiaj kolejne jego marudzenie skwitowałam:" OK, ale robisz sam".
No i moje zdolne dziecko zrobiło samo, z najprostszego przepisu, jaki znam.

1pizzamateusza34fj.jpg


Składniki:

Ciasto:
- 3 szklanki maki pszennej,
- ok. 2/3 szklanki ciepłej wody
- 2 dag drożdży,
- 1 i 1/2 łyżki oliwy,
- sól,
- miód

Na wierzch:

- starty żółty ser
- i co kto lubi; mój syn lubi: dodatkowo mozarellę z serwatki, salami, szynkę z indyka, oliwki, krótko przysmażane cebulę i pieczarki
- sos pomidorowy (patrz niżej) lub ketchup

Sos:
- 1/2 puszki pomidorów bez skórki (w sezonie oczywiście przyzwoitość nakazuje robić ze świeżych)
- 4 ząbki czosnku
- sól, pieprz do smaku
- 2 łyżeczki suszonego oregano, a jak ktoś ma świeże - to według uznania.
- Oliwa do smażenia


Drożdże należy pokruszyć do miseczki. Następnie należy dodać 2-3 łyżeczki miodu (z miodem drożdże reagują dużo szybciej niż z cukrem, bo czują, że miód jest naturalny i mój zaczyn wyrasta w sporej misce do zupy - takiej dla głodnego chłopa - 15-20min. po brzegi) oraz 3 łyżki stołowe mąki i 3-4 łyżki stołowe ciepłej wody.
Wszystko należy wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce.

Teraz robimy sos.
Czosnek rozgnieść i wrzucić na gorącą oliwę. Dodać pieprz i sól, smażąc bardzo krótko, bo czosnek łatwo się przypala. Szybko wrzucić pomidory (jeśli w puszce były w całości to oczywiście trzeba je wcześniej rozdrobnić. Kiedy już sos częściowo odparuje, zagęszczając się, dodajemy oregano i dusimy do pożądanej konsystencji sosu. Odstawiamy do lekkiego ostygnięcia.

Tymczasem resztę mąki wsypujemy do dużej miski albo od razu na stolnicę, dodajemy sól i wyrośnięte drożdże (zaczyn). Zagniatamy ciasto, dodając oliwę i stopniowo resztę wody. Ciasto po wyrobieniu nie powinno się lepić, ale musi być elastyczne. Lepimy z niego kulę i dajemy jej odpocząć 5 min.

Następnie rozwałkowujemy ciasto tak cienko jak się da, rozciągamy na posmarowanej tłuszczem blasze, zawijając nieco rant, smarujemy sosem pomidorowym (lub ketchupem), posypujemy startym serem, kładziemy różne ulubione dodatki i wstawiamy do nagrzanego do 220 stopni C piekarnika na 20 min.

[/img]

Ta pizza ma naprawdę cienkie ciasto, tylko Mateusz zrobił bardzo wysoki rant, no i pofolgował sobie na wierzchu!
Większą, prostokątną blachę miałam zajętą, a te proporcje są zasadniczo do niej dobrane, więc na dużej tortownicy wyszła ciutek grubsza (zresztą syn walkował ciasto tak jak umiał).
Wyszła pyszna! Nie mam żadnych zastrzeżeń. Zuch chłopak!!!
No, niech go ktoś pochwali...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
brawo, rośnie mam tu mały pizzaiolo!

jakiego sera uzył?
Przy okazji polecam napoletanę do wypróbowania 8)
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
Dziecko wpadło do pierwszego z brzegu sklepu z rozwianym włosem i chwyciło, co się nawinęło pod rękę. Był to, jak mi aię wydaje, ser salami (trochę mozzarelli, ale białej też dodał)..
Szanujący się Włoch, a mamy tu po sąsiedzku takiego, który na dodatek prowadzi fajną knajpę - zemdlałby i leżał, jak ta sympatyczna myszka, którą byłaś w poprzednim wcieleniu. Ale nasz znajomy odróżnia z zamkniętymi oczami, tylko po smaku, czy je rosół z kury, która miała pióra czarne, czy białe (sic!).
Ale my przeciaż nie musimy się tym tak bardzo przejmować...

:pfeif: O sole mio! :gitarre:
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
pizza świetna... zdolniacha synek

aż jeść mi się zachciało, i tak myśle że to forum powinno być zamykane po 18tej bo zawsze jak wchodze to musze coś przekąsić
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,549
2,808
113
Ale apetyczna ta pizza, aż nabrałam ochoty i zrobię na kolację.
Brawa dla synka! Już nie zginie z głodu. Poradzi sobie. :mrgreen:
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
Dziewczyny, jak tylko mój syn wróci ze szkoły i przeczyta te wiadomości
to Was pokocha (o Małgosimi chciał się dowiedzieć jak najwięcej i natychmiast ją do nas zaprosić...)! :knuddel1:

A jak teraz zobaczy tę radość na Twojej twarzy, Buka i zalotnego Mikołajka... no nie wiem... może jakaś pizzowa imprezka?
:redwine:
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
:freu: :freu:

brawa dla syna, pizza jak z obrazka :!: :!:
jessss siedze w pracy i slina mi cieknie :oops: ale by teraz cos takiego zjadla, nawet z oliwkami
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
Carbonicum, serce mi rośnie! :herz:

Ale takich brzuszków, jak Twój, nie hoduje się przecież na pizzach? :lol:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
:roll:
a czym on te pizze popijal? he?

wszystko po wlosku..... :mrgreen:
 

jabuba

Member
Paź 13, 2005
2
0
0
Zrobiłam pizzę według tego przepisu.
Wyszła taka piękna jak na Twoich zdjęciach. I pyszna była też nieziemsko.
Tylko ciasto było trochę twarde. Może 20 min to za długo? Następnym razem spróbuję 15 min.
 

dorajl

Member
Paź 15, 2005
112
0
0
Ponieważ jemy również oczami, Jabubo, cieszę się, że wyszła piękna!:blume2:


A co do długości pieczenia: myślę, że to zależy od piekarnika. My zawsze pieczemy 20 minut.

P.S. Mój syn jest coraz bardziej dumny i przesyła pozdrowienia. :wink: