IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Zamykanie słoików na białko
qd
post 13 Dec 2014, 13:41
Post #1

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 692

W maminych zapiskach znalazlam informację:

"Jak sie ogórki ukiszą składać do słoików, zalewać do pełna i zamykać na białko."

Czy ktoś już wypróbował tę metodę?
Go to the top of the page

+Quote Post
samanta
post 13 Dec 2014, 17:05
Post #2

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 5.092

CYTAT(qd @ 13 Dec 2014, 13:41 ) *
W maminych zapiskach znalazlam informację:

"Jak sie ogórki ukiszą składać do słoików, zalewać do pełna i zamykać na białko."

Czy ktoś już wypróbował tę metodę?

Ja nie, bo mi się nie chciało, ale pamiętam smarowanie brzegów słoików (takie weki) oraz gumek lekko ubitym białkiem przed zamknięciem i pasteryzowaniem. Jak się pasteryzowało, to białko się scinało i robiła się taka dodatkowa warstwa, coś jak biała pajeczyna?
Tylko potem już te gumki często się rwały i były do niczego o ile dobrze pamietam.

+Quote Post
qd
post 13 Dec 2014, 17:33
Post #3

szef kuchni

Użytkownik nr: 692

CYTAT(samanta @ 13 Dec 2014, 18:05 ) *
Ja nie, bo mi się nie chciało, ale pamiętam smarowanie brzegów słoików (takie weki) oraz gumek lekko ubitym białkiem przed zamknięciem i pasteryzowaniem. Jak się pasteryzowało, to białko się scinało i robiła się taka dodatkowa warstwa, coś jak biała pajeczyna?
Tylko potem już te gumki często się rwały i były do niczego o ile dobrze pamietam.

O widzisz, czyli cos jest na rzeczy. Jak nie zapomne to w sezonie kiszeniowym spróbuje na twistach: posmaruje brzeg sloika i wnętrze pokrywki, tam gdzie gumka i zakrece, jak wyschnie powinno trzymac na mur. Zakretki pewnie potem do wyrzucenia, ale i tak nauczyłam sie od Joanny co sezon nowe nabywac.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 19th September 2019 - 16:03