rewelacyjne flaczki z żołądków*

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
1kg żołądków drobiowych (najlepsze indycze)oczyścić, pokroić w paski,moczyć 2-3 razy po pół godziny za każdym razem zmieniając wodę.Na oleju lekko podsmażyć 5-6 zmiażdżonych ząbków czosnku,dodawać partiami żołądki i chwilę podsmażyć (aż będą białe).Przełożyć do garnka i zalać bulionem tak żeby były dobrze zakryte,gotować,aż będą prawie miękkie.Na dużych oczkach tarki zetrzeć 2-3 marchewki,1 pietruszkę i kawałek selera i razem podsmażyć na oleju,następnie dodać do miękkich żołądków.Na tym samym oleju podsmażyć 2 średnie cebule posiekane w kostkę i też dać do żołądków.Dodać płaską łyżeczkę imbiru i gałki muszkatołowej,czubatą łyżeczkę słodkiej papryki i trochę ostrej(przyprawy są bardzo ważne bo one ''robią'' całą potrawę!).Całość uzupełnić jeszcze bulionem i wsypać sporo majeranku.Zrobić jasną zasmażkę z łyżki mąki i łyżki smalcu,dodać do flaczków,zagotować.Na koniec doprawić maggi i gotowe.Powinny być dosyć gęste.Przypraw można dać więcej wg własnego smaku bo powinny mieć zdecydowany smak.Jest to pyszne danko,orginalne i nieoklepane.Znakomicie nadaje się na imprezy gdzie trzeba podać coś ciepłego a bigos i zwykłe flaki wychodzą nam już uszami.Przepis ten podawał kiedyś p.Maciej Kuroń i wielkie dzięki mu za to bo moja rodzina nie wyobraża sobie bez nich życia.Polecam!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Czekam na opinie. Uwielbiam zoladki.
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,632
113
Flaczki z żołądków są rewelacyjne. Pierwszy raz miałam okazję zjeść u mojej bratowej - były przepyszne. Dostałam od Niej przepis i sama już je robię. Różnica jest taka, że wg Jej przepisu żołądki wcześniej należy obgotować.
Osobiście nie przepadam za oryginalnymi falczkami, a z żołądków jak najbardziej mi odpowiada
lecker.gif
Na dodatek cała nasza rodzinka je lubi
mniam.gif

polecam , warto
daumen.gif
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Kocham żołądki. Mogę jeść je na okrągło. Przepis fantastyczny.... tylko ta zasmażka....
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
zasmażka bardzo dobra jest! taką samą robię do flaczków ( i nie tylko). Nawet lubię taką mocniej przyrumienioną i posoloną samą jeść
lecker.gif
 

marlena65

Member
Lis 24, 2009
1
0
0
Chciałam bardzo podziękować za ten żoładkowy przepis flaczków,bo są dla mnie naprawdę rewelacyjne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

basik_80

Member
Lis 25, 2010
1
0
0
Pierwszy raz flaczki z żołądków jadłam u mojej teściowej, więc jak znalazłam ten przepis i zrobiłam po raz pierwszy jakieś 2 lata temu mojemu mężowi (który uwielbiał te swojej mamy), powiedział że mojej roboty są najlepsze
lecker.gif

Tak więc ten przepis jest rewelacyjny i gorąco go wszystkim polecam!!!
Ps. nie dodaję zasmażki
icon_smile.gif
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Zamiast zasmażki w celu zagęszczenia flaczków można wyłowić trochę białych warzyw i cebuli i zmiksować.
A jeśli ktoś ma lenia na tarcie warzyw, może użyć horteksowską mrożoną włoszczyznę w paskach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
zrobiłam. są świetne! rzeczywiście przyprawy "robią" cały smak tej zupy, chociaż nie miałam imbiru i nie cierpię z powodu jego braku. troszkę przesoliłam ale trudno, jest i tak pyszne! nie mam nic do flaków ale wersja z żołądkami jest milion razy lepsza.
tylko krojenie ich doprowadzało mnie do szału
icon_razz.gif