Ciasto dyniowo-pomarańczowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ciasto dyniowo-pomaranczowe

Lekkie i puszyste, o lekko pomaranczowym smaku
1/2 kostki masla (125 g)
1 1/2 szklanki cukru
2 jajka
1 szklanka przecieru z dyni
1 lyzka startej skorki z pomaranczy
1/4 szklanki swiezego soku pomaranczowego
2 1/4 szklanki maki
1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
1/2 lyzeczki cynamonu
1/2 lyzeczki zmielonych gozdzikow
1/2 szklanki grubo posiekanych orzechow wloskich
1/2 szklanki grubo pokrojonych daktyli (moga byc rodzynki, chociaz daktyle wyjatkowo pasuja do tego ciasta)

Rozgrzac piekarnik do 180 st.C. Forme keksowa (23x12cm) posmarowac maslem. Maslo ubic z cukrem i jednym jajkiem na gladka mase, dodac drugie jajko i jeszcze chwile ubijac. Dodac przecier z dyni, otarta skorke z pomaranczy i sok, wymieszac (masa moze wygladac w tym momencie na zwazona - po dodaniu maki "powroci" do gladkiej konsystencji). Make i reszte suchych skladnikow przesiac, dodac orzechy i daktyle, wymieszac i dodac w calosci do masy maslanej. Lekko wymieszac tylko do momentu polaczenia sie skladnikow - nie dluzej. Przelozyc do formy i piec okolo 1 godziny, sprawdzic patyczkiem - wbity w srodek powinien byc suchy.

5115.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
zrobilam z podowjnej porcji bo w babkowej formie pieklam i jeszcze mi na 5 muffinek starczylo - bardzo smaczne!!!!

DOdalam wiecej przypraw bo uwielbiam ciasta korzenne, a do ciasta wrzucialam zarowno orzeszki jak i daktyle- ciasto jeszcze nei ruszone ale muffinki sa mniamusne
icon_smile.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
no a wiec, moge zdac relacje z potluck party- zostal sie jeden kawalek tego ciasta ktory sie udalo Przemkowi przemycic spowrotem do domu :rofl:

Muffinki z tego przepisu pachna zawrotnie, normalnie cos wspanialego , wspaniale sa zarowno dla dzieci jak i doroslych na lunch i tak pysznie zdrowo smakuja :mrgreen:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,522
113
joannas @ 1 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=386851A ciasto pyszne, wilgotne, nawet po kilku dniach. POLECAM.
Dokładnie się z Tobą zgadzam.
icon_smile.gif
mniam.gif


Robiłam wg przepisu (z daktylami i orzechami), tylko zmniejszyłam ilość cukru i zrezygnowałam z dodatku korzennych przypraw, gdyż ostatnio dużo wypieków z nimi robiłam i tym razem mi zależało, by ciasto miało smak wyłącznie pomarańczowy. Dla jego podkreślenia, polałam je pomarańczowym lukrem i posypałam posiekaną kandyzowaną skórką.

ciasto_dyniowo__pomara_czowe1.jpg

ciasto_dyniowo__pomara_czowe2.jpg

Kolor ma inny niż ciasto Bajaderki, bo jest bez "korzeni", a z ugotowanym na parze żółtopomarańczowym miąższem dyni piżmowej.
 

Załączniki

  • ciasto_dyniowo__pomara_czowe1.jpg
    ciasto_dyniowo__pomara_czowe1.jpg
    32.1 KB · Wyświetleń: 12
  • ciasto_dyniowo__pomara_czowe2.jpg
    ciasto_dyniowo__pomara_czowe2.jpg
    34.8 KB · Wyświetleń: 10
Ostatnią edycję dokonał moderator:

carvalho

Member
Paź 27, 2007
1
0
0
Dynię dostałam we Wrocławskiem Ogrodzie Botanicznym po Święcie Dyni
lecker.gif
, więc przepis na ciasto jak znalazł. I efekt przeszedł wszelkie moje oczekiwania - podwójna oprcja, z połową przewidzianego cukru i bez goździków, pieczone ok 2h w prodziżu - OGROMNE - w smaku istny piernik;) - do tego delikatny i wilgotny, bardzo polecam i dziekuje za inspirację!;)
anbetung.gif
DSC_5279.JPG
 

Załączniki

  • DSC_5279.JPG
    DSC_5279.JPG
    2.4 MB · Wyświetleń: 17

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wyciągam ten zacny przepis, bo dyni pod dostatkiem, i adekwatny festiwal niedługo...
icon_wink.gif


Upiekłam dziś - bardzo smaczne ciasto, wilgotne, pachnące, podeszło mi zdecydowanie
daumen.gif
Dałam troszkę mniej przypraw korzennych, mniej sody i więcej skórki, cukier obcięłam do niepełnej szklanki i jest idealnie. Dodam jeszcze, że piekłam w tortownicy 26 cm, wystarczyło tylko 35 min w 180 stopniach.

Bardzo polecam
mniam.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Upiekłam je przy okazji dyniowego festiwalu i jest pyszne, a na drugi dzień jeszcze lepsze niż od razu. Nie dałam daktyli ktorych nie lubię , zastąpiłam je rodzynkami i żurawinami. Ciasto robi się bardzo szybko, wyszło bardzo ładne a byłoby znacznie większe gdybym części ciasta nie przeznaczyła na muffinki.

pomara_F1cz_dy_F1_Bajaderki_male.jpg
pomara_F1cz_dy_F1_Bajad.jpg
 

Załączniki

  • pomara_F1cz_dy_F1_Bajad.jpg
    pomara_F1cz_dy_F1_Bajad.jpg
    35.9 KB · Wyświetleń: 16
  • pomara_F1cz_dy_F1_Bajaderki_male.jpg
    pomara_F1cz_dy_F1_Bajaderki_male.jpg
    37.7 KB · Wyświetleń: 16

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Jutro zrobię. Chodzi za mną takie piernikowate z dynią. Z rok temu robiłam muffinki dyniowe Bajaderki i były boskie.
Ten mus to taka przetarta gotowana dynia?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,522
113
Gotowana lub upieczona.

Też je będę dziś piekła, tylko bez korzeni.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Zrobilam, ale mnie podkusiło i dałam skórke z całej pomarańczy (bo tak ładnie pachniała). Jest takie sobie, bo smakuje jakbym płynu do garów o zapachu pomarańczowym dolała. Coś ostatnio mi się z łbem dzieje najwyraźniej.