Aperol spritz*

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
aperol to likier o troszke gorzkawym smaku. spritz to w dialekcie veneto aperitif. aperol spritz to bijacy rekordy popularnosci w calych wloszech aperitif, moim zdaniem zupenie zasluzenie!!!

wypelniamy szklanke lodem, dodajemy plasterek pomaranczy, nastepnie wlewamy do polowy szklanki prosecco (wino musujace), dolewamy do 3/4 szklanki wody sodowej (woda gazowana tez ok- lepiej jak bardzo gazowana) i do konca szklanki wypelniamy aperolem.

aperol mozna kupic w auchan (przynajmniej raz mi sie udalo)

idealny na upaly no i na apertif:)

aperolspritz.jpg

a tu mozna obejrzec jak go robi prawdziwy barman: http://video.libero.it/app/play/index.html...d5a185f8a48d67c
 

Załączniki

  • aperolspritz.jpg
    aperolspritz.jpg
    86.6 KB · Wyświetleń: 11
Ostatnią edycję dokonał moderator:

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,362
824
113
daumen.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Zgadzam sie janie
icon_smile.gif
.
Uprzyjemniam sobie czasem letnie wieczory na tarasie wlasnie tym. Takze w kawiarniach zamawiam wlasnie aperol spritzer.
Poniewaz nie przepadam za "babelkami" zamiast prosecco wlewam biale wino. U nas w kawiarniach czesto pytaja czy aperol spritzer ma byc na winie czy na prosecco.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,362
824
113
Elzunia @ 11 Aug 2019 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1647881Zgadzam sie janie
icon_smile.gif
.
Uprzyjemniam sobie czasem letnie wieczory na tarasie wlasnie tym. Takze w kawiarniach zamawiam wlasnie aperol spritzer.
Poniewaz nie przepadam za "babelkami" zamiast prosecco wlewam biale wino. U nas w kawiarniach czesto pytaja czy aperol spritzer ma byc na winie czy na prosecco.
El, ja na szampanie. Z tym, że do szampana to już trzeba mieć kompanię, bo jak się butelkę otworzy (tj. wystrzeli to i wysuszyć trzeba). Zawsze mamy w domu kilka butelek Aperolu, bo wszyscy nam przywożą na prezent. Zaczęło się przed laty, jak moje dzieci przytargały wracając z nart w Dolomitach. I tak się uzbierało.