Nalewka truskawkowa*

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Właśnie zalałam truskawki alkoholem i Wam też radzę jeśli lubicie takie nalewki. Przepis może nie jest bardzo szczegółowy ale nie ma takiej potrzeby, i tak nalewka się uda.
Do 2 dużych słoików wsypujemy oczyszczone truskawki, szczególnie duże można pokroić na części. Wstrząsnąć słoikiem aby sie dobrze rozmieściły i dołożyć tyle, aby wypełnić słoik tak mniej więcej w 5/7. Narazie nie dodajemy cukru tylko zalewamy owoce alkoholem. W moim przypadku jest to wódka a nie spirytus, bo takie wolę. Zakręciłam słoiki i teraz muszę uzbroić się w cierpliwość na jakieś 4 tygodnie.
Wtedy osobno zleję płyn i dosłodzę jeden słoik miodem a do drugiego dodam limetkę i cukier , na oko , próbując przy okazji. I odstawię na 2 miesiące.
Narazie wygląda to tak:
truskawki_zalane_w_dk__paint.JPG
Póżniej truskawki oddadzą smak, zapach i kolor płynowi w którym mokną a wtedy pokażę tu efekt końcowy. Chyba że nie zdążę jak z miętówką w zeszłym roku.
 

Załączniki

  • truskawki_zalane_w_dk__paint.JPG
    truskawki_zalane_w_dk__paint.JPG
    135.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A to już koniec. Niestety. W przyszłym roku robię przemysłową ilość i nic mnie nie powstrzyma.
truskawk_wka_kieliszek_paint.JPG
 

Załączniki

  • truskawk_wka_kieliszek_paint.JPG
    truskawk_wka_kieliszek_paint.JPG
    90.7 KB · Wyświetleń: 1

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,879
1,440
113
Ale Ty jesteś, jak ostatnia lampka nalewki to się chwalisz
gruebel_2.gif
.
Mam mrożone, jakby je spożytkować na nalewkę, co sądzisz?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Maria z Łeby @ 1 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=906554Ale Ty jesteś, jak ostatnia lampka nalewki to się chwalisz
gruebel_2.gif
.
Mam mrożone, jakby je spożytkować na nalewkę, co sądzisz?
A nie mam pojęcia, z mrozonych nigdy dotąd nie robiłam, ale co szkodzi spróbować? A te truskawki z nalewki to sa pyszne, naprawdę. Były, nie są.
A chwaliłam się od początku, jak tylko zrobiłam, i zachęcałam. Jeszcze możesz pigwówkę zrobić, jakby co...
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Margot @ 22 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=991187Samanta , a na końcu trzeba połączyć płyny z dwóch słoików i sok miodowy oraz sok cukrowo-limonkowy razem?
Bo truskawki na pewno jeszcze mi się trafią to bym jeszcze nalewkę jedna zrobiła
Tak, płyny z obu słoików łączymy i słodzimy. Truskawki wsadzamy do słoika osobno i pojadamy sobie chyłkiem żeby małżonek nie widział, bo tez zechce, a nie ma tego zbyt dużo jak już oddadzą sok
icon_mrgreen.gif

W tym roku nie zamierzam słodzić miodem, bo w zeszłym roku te butelki co były miodem słodzone, lekko zgalaretowaciały. Smaku im to nie ujęło, ale nie lubię takich glutów. Robię tak, że limonke lub cytrynę kroję w cieniutkie plasterki, przesypuję cukrem, jak się zrobi sok, to go wlewam do płynu spod owoców. Czasem trzeba tę lionke z cukrem leciutko podgrzać i wystudzić ale najczęściej nie ma takiej potrzeby.

A te gluty to po raz pierwszy mi się zrobiły, nigdy dotąd nie miałam takiego zdarzenia. Może to wina miodu bo z innego źródła był...
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Otóż to. Owoce potem składam do słoiczków po dżemie i albo używam do dekoracji deserów, np. na wierzch bitej śmietany albo kremu, albo lepiej pojadam je sobie na poprawę humoru same tylko. Są przepyszne, tylko jakoś tak mało ich jest.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
ja rowniez uwielbiam nalewke z truskawek(i nie tylko), tylko ze ja robie ja inaczej. Nie wiedzialm tutaj takiego przepisu, jakby sie powtorzyl to przepraszam. No wiec tak:

proporcja jest 1:1(przepis na 1 kg, ja zawsze robie z 2 lub 3)
1kg owocow
1kg cukru
butelka 0,7l bialego rumu.
umyte owoce wkladam do sloika i zasypuje cukrem. Sloik zamykam, codziennie wstrzasam zeby cukier sie rozpuscil, od momentu zasypania cukrem czekamy 6 tyg. Po tym czasie odlewamy powstaly sok i wlewamy do nieg rum, zostawiamy na nastepne 6 tyg. Ja w sumie zostawiam truskawki zeby tez rumem nasiaknely i po 6 tyg. zjadam je tak bez niczego lub dodaje do ciasta. W przepisie tym mozna wykorzystac obojetnie jakie owoce. Ja robie po kolei: truskawki, czeresnie, jezyny, aronia.

 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Illy, pyszne to musi być, a rumem nalewki pyszne są chyba wszystkie. Widzę ze masz podobny sposób na zużycie ponalewkowych owoców jak ja.
wink.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
przynajmniej wiem, ze nie jestem sama :D a na jesien bede robila pigwowke z pomarancza...pyszne
icon_razz.gif
moj maz tez bardzo ja lubi. No i najwazniejsze rumtopf...pierwsze owoce juz zalalam rumem
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
illy @ 27 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=993087przynajmniej wiem, ze nie jestem sama :D a na jesien bede robila pigwowke z pomarancza...pyszne
icon_razz.gif
moj maz tez bardzo ja lubi. No i najwazniejsze rumtopf...pierwsze owoce juz zalalam rumem
icon_smile.gif
Ja pigwówkę też robię ale bez pomaranczy, to może wpiszesz swój przepis? Chętnie spróbuję bo to musi być pyszne z pomarańczą.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dzięki, o to właśnie mi chodziło.
wink.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
kto w tym roku nie robi truskawkówki!?
fiesgrins.gif

U mnie będzie pierwszy raz,
dlatego chciałabym wiedzieć gdzie moża kupić niedrogą a dobrą wódkę? Biedronka, Żabka?!
gruebel_2.gif

chcę słabszym alkoholem zalać, kolega podpowiedział, że jak wódka to Krupnik, będzie dobrze?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Ja zawsze na wódce robię i jest akuratnia w mocy
fiesgrins.gif
W Biedronce chyba wódki najtańsze, a polecano mi gorzką żołądkową, białą. Jakoś zawsze kończy się u mnie na Bolsie, nie wiem czemu, przypadkiem z reguły (bo a to dostaliśmy, a to wysłałam kogoś i nie wiedział co kupić to wziął Bolsa itd), ale Bols podobno nienajlepszy. Ciekawe jakie dobre musi być na takiej lepszej
zahnlos.gif


Aha, widzę powyżej komentarze o rumie. Też czasem robię z rumem, ale z dolewką. Na samym rumie osobiście bym się nie odważyła, bo słodkie pieruńsko. Chociaż ja używam złotego, to może tez jest jakaś różnica.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: