Ciasto do pizzy bez wyrabiania

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Przepis banalny, krążący po wielu miejscach w necie. Ja na ogół włączam sobie filmik na YT (jest ich kilka, nie robi mi to wielkiej różnicy, który. po prostu wpisuję no-knead pizza), ale chciałam na szybko przetłumaczyć. Może to mnie zmobilizuje, żeby w końcu zrobić zdjęcie ;) do tej pory nie zdążyłam ;)

Bardzo luźne tłumaczenie na podstawie bon appetit

składniki na 6 blatów do pizzy

1kg mąki plus więcej do formowania ciasta
4 łyżeczki drobnej soli morskiej
1/2 łyżeczki drożdży instant

Wymieszaj mąkę, sól i drożdże w średniej misce. Mieszając drewnianą łyżką, stopniowo dodać 3 szklanki wody. Wyrabiać, aż z ciasta będzie nieklejąca się do rąk kulk. Przełożyć do dużej miski, przykryć folią i zostawić w temperaturze pokojowej do wyrośnięcia na ok. 18h (ciasto ma podwoić swoją objętość)
Podsyp mąką blat, wyłóż ciasto, delikatnie utwórz z niego prostokąt i podziel na 6 równych części.
Rogi każdego kawałka podwiń pod spód i uformuj kulkę. Jeśli nie pieczesz od razu wszystkich, możesz je zamrozić, wystarczy zawinąć je w folię i wrzucić do zamrażalnika, a potem wyjąć 2-3h przed pieczeniem.
Ciasto wystarczy rozwałkować, posmarować sosem, ułożyć dodatki i piec na podsypanej mąką blasze (lub kamieniu), którą dobrze jest wcześniej rozgrzać razem z piekarnikiem do najwyższej temperatury.
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
adrijah @ 18 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1344508Wyrabiać, aż z ciasta będzie nieklejąca się do rąk kulk.
Coś tu się nie zgadza
icon_razz.gif
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Chodzi o to, że mieszasz ciasto, aż przestanie się kleić i da się z niego uformować kulkę ;) i nie zagniatasz nic po wyrośnięciu