Guacamole*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ojczyzną guacamole jest Meksyk, a jego nazwa wywodzi się z połączenia dwóch słów azteckiego języka nahuatl: ahuacatl (avocado) i molli (sos). Źródło: http://simplyrecipes.com/recipes/perfect_guacamole/

guacamole.JPG

1 avocado
1 łyżka soku z cytryny
1/2 drobno posiekanej czerwonej cebuli
1/2 obranego ze skórki i posiekanego drobno pomidora
1/2 łyżeczki soli
czarny pieprz do smaku
ew. szczypta chilli

Bardzo ważne jest, aby avocado użyte do guacamole było dojrzałe. Dojrzały owoc można bardzo łatwo poznać po tym, że jest lekko miękki i łatwo ugina się pod palcami. (tylko błagam, nie zaduście wszystkich owoców w sklepie podczas testów! ;) )
Twarde avocado jak najbardziej nadaje się do kupienia, ponieważ dojrzeje po kilku dniach leżenia w domu (nie w lodówce). Duże, czarne plamy na skórce i czarne smugi w miąższu oznaczają, że owoc jest już przejrzały. Intensywność zieleni miąższu zależy od odmiany owocu.

avocado.JPG

Avocado obieramy ze skórki- z dojrzałego owocu odchodzi ona łatwo sama, nawet bez noża, którego wystarczy użyć do nakrojenia owocu.
Kroimy je na pół, wyjmujemy pestkę, po czym rozgniatamy widelcem na głębokim talerzu na pastę. Dodajemy sok z cytryny, sól, pieprz i ew. chili do smaku, oraz posiekanego pomidora i cebulę. Smak powinien być intensywnie cytrynowy- w razie potrzeby można dodać więcej soku, w zależności od rozmiaru naszego avocado.

Podajemy jako dip lub pastę, do mięs, warzyw czy kanapek.
 

Załączniki

  • guacamole.JPG
    guacamole.JPG
    106.9 KB · Wyświetleń: 0
  • avocado.JPG
    avocado.JPG
    62.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,082
1,506
113
Zamiast obierac avocado mozna je przekroic w skorce na pol, wyjac pestke i lyzka wyjac polowki owocu ze skorki podwazajac tuz przy niej. Mniej roboty
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Pestkę wystarczy podważyć palcem, nóż nie potrzebny
icon_smile.gif
Nożem nacinam skórkę w jednym miejscu, i schodzi sama, bez problemu
icon_smile.gif
Moździerz bardzo fajny, ale jeszcze nie robię guacamole w takich ilościach, by widelec nie dał temu rady, na raz zawsze z jednej sztuki nam starcza
daumen.gif

Do dzisiejszego, które mieliśmy do śniadania nie dałam pomidora ani cebuli, tylko pół łyżeczki sambal oelek - było pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ale do pestki i tak trzeba się jakoś dostać czy to w obranym już awokado czy jeszcze nie - do przekrojenia konieczny nóż a jak już nóż jest w ręku to wystarczy nim dziabnąć pestkę i lekko obrócić
icon_smile.gif

Ja uwielbiam awokado z czosnkiem i czarnym pieprzem więc te dodatki w moim guacamole są niezbędne
fiesgrins.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Według mnie dużo lepsze jest z limonką niż z cytryną. U mnie obowiązkowe dodatki to jeszcze czosnek, zielone tabasco i świeża kolendra.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: