Tarta pomarańczowa

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Przepis pochodzi z książki Ciasta i ciastka z serii Le Cordon Bleu Kuchnia domowa wyd.Konemann

1 porcja kruchego ciasta-przepis niżej
1 łyżka cukru krysztalu
2 pomarańcze

Masa pomarańczowa
200 g masła
drobno starta skórka z 1/2 pomarańczy
300 g miałkiego cukru
4 jaja
6 żółtek
30 g mąki kukurydzianej(chodzi o skrobię)
140 ml soku pomarańczowego

Słodkie ciasto kruche

200 g mąki
duża szczypta soli
70 g masła schłodzonego
80 g cukru pudru
1 jajko lekko roztrzepane
1-2 kropli esencji lub aromatu waniliowego

Przesiać mąkę i sól do miski,wkroić masło w drobnych kawałkach.Rozetrzeć
masło w mące do konsystencji piasku.Dodac cukier,wymieszać.Zrobić wgłebienie
w środku i wlać jajko z aromatem.Połączyć wszystko dodając zimnej wody jeżeli
wyjdzie za suche,lub trochę maki jak zbyt mokre.Uformować kulę i schłodzić 20
minut.

Rozgrzać piekarnik do 180 stopni.Wysmarowaną formę z wyjmowanym dnem o średnicy22 cm i glębokości 2,5 cm wstawić do lodówki.Ciasto rozwałkować na kształt koła o grubości 2-3 mm(na zdjęciu wygląda na grubsze-tak min.1/2 cm),wyłozyć nim formę i chłodzic w lodówce ok.15 minut.Piec spód ciasta 10 minut kładąc uprzednio na nim papier do pieczenia z fasolą lub grochem.Wyjąć fasolę i papier i dopiekać następne 15 min.dopóki środek się nie przyrumieni.Wyjąć i pozostawić do przestudzenia.
Aby przyrządzić masę pomarańczową należy stopić masło na patelni i dodać skórkę pomarańczową,zdjąć z ognia i odstawić.Cukier,jaja i żółtka ubijać w misce do białości.Dodać przesianą makę,dobrze wymieszać a następnie dodać sok pomarańczowy.Wlać masę do rondla z masłem i skórką i na średnim ogniu ciągle mieszając doprowadzić do wrzenia.Zdjąć i wlać do płytkiego naczynia.Przykryć powierzchnię cienką folią i odstawić do przestudzenia a następnie do lodówki.
Grill rozgrzać do umiarkowanej temperatury.Krem ubijac aż będzie gładki,rozsmarować go na tarcie i wygładzić powierzchnię.Posypać cukrem,brzeg przykryć folią alu.Tartę wstawic do grilla aby cukier się skarmelizował.Po ostudzeniu chłodzić w lodówce.
Pomarańcze wyfiletować i kłaść po 2 cząstki na każdym kawałku tarty.
 

norin

Member
Sty 8, 2006
121
0
0
jak zwykle od samego czytania już się pośliniłam ;) Wklepuje w ulubione bo uwielbiam pomarańcze a zaraz potem czekoladę...czy jest szansa na malutkie zdjęcie tej tarty w Twoim wykonaniu :roll: : Pozdrowionka Norin
 

norin

Member
Sty 8, 2006
121
0
0
Czekam z niecierpliwością ja wzrokowiec jestem i nic tak do mnie nie przemawia jak zdjęcie ciacha :mrgreen: Norin