Krokiety z mięsem / naleśniki z mięsem*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Krokiety z mięsem stanową bardzo smaczne i pożywne danie. Jego zaletą jest również to, że mieso możemy przygotowąć sobie np. dzień wcześniej, a drugiego dnia nadziać naleśniki. To potrawa, która świetnie nadaje się także do odgrzewania. Ponieważ wiekszość osób ma swój ulubiony przepis na naleśniki, podaję tutaj tylko nadzienie. Tego samego nadzienia można użyć jako farsz do pierogów.

krokiety_z_miesem.JPG

500 g łopatki wieprzowej
250 g mięsa wołowego na gulasz
100-150 g boczku wędzonego lub wędzonego parzonego
2 cebule
1 łyżka masła
czarny pieprz
sól

zestaw warzyw na rosół lub ew. vegeta

W garnku zagotować wodę wraz z warzywami. Dzięki temu po ugotowaniu miesa otrzymamy pyszny bulion, do którego wystarczy potem ugotować makaron i mamy gotowy rosół na obiad lub bazę do innej zupy.

Do gotującej się wody włożyć pokrojone w kostkę mięso wieprzowe i wołowe. Gotować, aż mięso będzie miękkie, ok. 1,5 godziny.

Ugotowane mięso zemleć.

Na patelni na niewielkiej ilości oleju zrumienić obraną, drobno posiekaną cebulę wraz z drobno pokrojonym boczkiem. Pod sam koniec smażenia dodać łyżkę masła.

Cebulę z boczkiem dodać do zmielonego miesa, doprawić do smaku czarnym pieprzem i solą, dobrze wymieszać. Spróbować - mięso powinno mieć wyrazisty smak.

Jeśłi masa jest zbyt sucha, dodawać ostrożnie po trochu bulionu od gotowania miesa, aż do osiągnięcia właściwej konsystencji.



Na każdym naleśniku układać ok. 1 czubatej łyżki nadzienia. Naleśniki zwijać luźno, ponieważ mięso podczas późniejszego podgrzewania zwięsza objętość i naleśniki mogłyby popękać.

Gotowe krokiety obsmażamy na patelni.

Z tej ilości wychodzi 8-10 krokietów.

 

Załączniki

  • krokiety_z_miesem.JPG
    krokiety_z_miesem.JPG
    103.9 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ponieważ dzisiaj ugotowałam bulion, jako bazę do zrobienia czystych zup, a jutro zadecyduję czy to będzie barszcz czy pomidorowa, postanowiłam podać je z tymi krokietami czy też naleśnikami. Zdam sprawozdanie, jak się udało i smakowało.
lecker.gif


 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dzięki Izolda, zrobię naleśniki według podanego przez Ciebie przepisu. Serdeczne pozdrowienia
anbetung.gif
Robię je wg różnych przepisów, ale nie ze wszystkich jestem zadowolona. Dlatego wciąż szukam. Może to właśnie ten
daumen.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Usmażyłam naleśniki według przepisu Izoldy. Wyszły doskonałe. Zawinęłam w nie farsz Małej_Mi, tylko z tą róznicą, że miałam z bulionu tylko mięso wołowe. Dodałam pozostałe składniki, jak Mała_Mi i w rezultacie otrzymałam wyborne krokiety. Z części bulionu zrobiłam czystą zupę pomidorową, co znakomicie ze sobą współgrało. Dziękuję
anbetung.gif
za przepisy.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Seniorko bardzo się cieszę, że naleśniki Ci przypadły do gustu, ale przepis nie jest mój tylko Gordona Ramsaya, a podzieliła się nim z nami Liska
icon_smile.gif
.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
O, widzę, że fajna rozmowa się rozwinęła. To dobrze, że podałaś tu przepis na wypróbowane naleśniki, Izoldo, faktycznie mogą się tu przydać, dziękuję!

Seniorko, cieszę się, że nadzienie Ci smakuje!
icon_smile.gif