Pasztet z wątróbek drobiowych

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Pasztet z wątróbek drobiowych

40 dag wątróbek drobiowych
1/3 szklanki słodkiej śmietanki
1 jajko
1/4 łyżeczki tymianku
2 łyżeczki brandy
gałka muszkatołowa
1 czerstwa kajzerka
3/4 szklanki mleka
2 dag słoniny
1 cebula
sól
pieprz ziołowy
bułka tarta

Wątróbki oczyścić, umyć, osączyć. Jajko roztrzepać ze śmietanką i tymiankiem, doprawić solą, pieprzem, gałką i brandy, włożyć 10 dag wątróbek, odstawić do lodówki.
Bułkę namoczyć w mleku.
Słoninę pokroić, zesmażyć na patelni, dorzucić cebulę pokrojoną w kostkę, resztę wątróbek, posolić, smażyć kilka minut. Ostudzić.
Odcisnąć bułkę. Zmiksować wszystkie składniki lub zmielić w maszynce, doprawić solą i pieprzem. W razie potrzeby domieszać kilka łyżek bułki tartej.
Przełożyć do wysmarowanej masłem lub wyłożonej pergaminem małej formy. Piec godzinę w temperaturze 200°C.
Podawać zimny.
Dobrze się kroi i smaruje.

2328.jpg
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Melduje ze w nocy upieklam swoj pierwszy pasztet w zyciu wedlug tego przepisu.

f055.gif


Zabralam ze soba do pracy. Swietnie pachnie, tylko nie wiem dlaczego sie rozsypuje?
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Bardzo bardzo bardzo dobry pasztecik, po prostu pyszniutki, gorąco polecam wszystkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Będę go robiła na pewno często !!!!!!!!!!!!!!!
 

Liliana.3

Member
Sty 17, 2010
1
0
0
Layla * @ 16 Apr 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=278024Bardzo bardzo bardzo dobry pasztecik, po prostu pyszniutki, gorąco polecam wszystkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Będę go robiła na pewno często !!!!!!!!!!!!!!!
Zgadzam się! Jest przepyszny. Bardzo polecam. Coś mi się wydaje, że będę często go robiła. Przygotowuje się go dość szybko. To też dodatkowa zaleta.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: