Pasta z wątróbek drobiowych

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis pochodzi z książki pani Barbary Bytnerowicz "Przekąski zimne i gorące". Wątróbki były na obiad, ale nie zjadłam wszystkich, bo było za dużo, więc z reszty wyszło nadzwyczaj smakowite smarowidło do chleba.
Składniki
15 dkg usmażonych wątróbek drobiowych
5 dkg uduszonych w tłuszczu (masło) pieczarek
1 żółtko
sól
pieprz
trochę majonezu lub śmietany ( wzięłam 3 - 4 łyżki)

Wątróbki, pieczarki i żółtko zmiksować, dodając w trakcie miksowania majonez albo śmietanę po trochu, żeby nie wyszło za rzadkie. Przyprawić do smaku solą i pieprzem.
Jeśli chcecie zrobić dla więcej niż 2 osób, to radzę robić z podwójnej porcji.
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Bardzo fajna propozycja, i nie trzeba się bawić w pieczenie pasztetu
daumen.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
seniorka @ 1 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=888272Wątróbki były na obiad, ale nie zjadłam wszystkich, bo było za dużo, więc z reszty wyszło nadzwyczaj smakowite smarowidło do chleba.
BRAWO !!!
Też nauczyłam się "utylizować" poobiadowe wątróbki w taki (podobny) sposób
icon_mrgreen.gif

Odstawione do lodówki wysychają i nieapetyczne się robią, więc pomyślałam, że coś z nimi należałoby zrobić
lecker.gif


Tylko, że u mnie zazwyczaj jest jeszcze więcej składników, bo czasami duszę wątróbki w sosie pomidorowym, czasami smażę i podaję z groszkiem, czasami z cebulką lub porem, kiedyś nie miałam zamrożonego groszku, więc zrobiłam z bobem i czerwoną papryką
icon_mrgreen.gif


Wersji, co niemiara
icon_smile.gif


A dziś właśnie mam groszek i wątróbki i paprykę... już wiem, co zrobię, bo ostatnio dawno tego nie robiłam.
Dzięki za przypomnienie
wink.gif