Makowiec japoński

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
40 dkg maku
7-9 jaj
2o dkg masla lub margaryny
9 łyżek kaszy manny
45 dkg cukru pudru
60 dkg jabłek
1 łyżka proszku do pieczenia
bakalie
aromat migdałowy

sposób przygotowania
Mak namoczyć, przekręcić przez maszynkę.
Masło utrzeć z cukrem i żółtkami, dodać mak, kaszę mannę, jabłka utarte na grubej tarce, bakalie obtoczone w mące. Na koniec dać ubitą na sztywno pianę z białek, zapach i proszek, wymieszać.Wylać do formy wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą. Piec ok. 45-60 minut w temp.ok. 200 st. (sprawdzić patyczkiem)
Po upieczeniu i wystudzeniu ciasto można polać polewą czekoladową

dodatkowe informacje
Cukru można dać mniej, mak kiedyś dałam surowy, nie przkręcony przez maszynkę i też było dobre.
 

Adria

Member
Gru 2, 2005
1,641
0
0
Bardzo smaczny, ale się kruszy :|
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Nie zgadzam się, mój się nie kruszy, no chyba, że ja się nie znam ;) Kruszą się takie raczej suche ciasta a to jest fajne, wilgotne od jabłek
 

Adria

Member
Gru 2, 2005
1,641
0
0
Zgadzam się z tobą-chciałam powiedzieć, że się 'rozpada'
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Piekłam kiedyś to ciasto (mam przepis w którym daje się od razu 9 jaj) i wyszło bardzo dobre wysokie i wilgotne ciasto
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jeszcze raz bardzo dziekuje.
Przewijalo sie czasem gdzies to ciasto, ale sama nazwa.
Szarlotke sypana z kasza manna kocham wiec spodziewam sie czegos naprawde dobrego.
A ze Jarek moze na jedno posiedzenie makowiec MzM, to tego na pewno tez nie odmowi :mrgreen:
 

Liv

Member
Maj 3, 2006
621
0
0
Pierwszy raz upiekłam ten makowiec, wyszedł bardzo, bardzo pyszny.Zamiast polewy czekoladowej użyłam lukru.
mniam.gif

BeataSz
bussi.gif


Niestety zdjęcie wyszło kiepskie.

Makowiec_japo_ski.jpg
 

Załączniki

  • Makowiec_japo_ski.jpg
    Makowiec_japo_ski.jpg
    132.5 KB · Wyświetleń: 10

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Jakie tam kiepskie...chyba musze poprosic rodzinke o przyslanie maku.
icon_smile.gif


Mam prawie identyczny przepis, i jest to jedno z moich ulubionych ciast, takie wilgotne od tych jablek.
U nas to sie nazywa makowiec z jablkami.
 

blandine

Member
Paź 30, 2006
364
0
0
zgadzam się,jest przepuszne ciacho
u meni nazywa się to Placek Japoński i jedyna modyfikacja to dodawanie kaszy na wylożone ubite białka..
aha i dodaje posiekane orzechy włoski
mniam.gif

piekłyśmy z Mamcią w piątek
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja bym nie moczyła tylko wsypała taki jak masz, pisałam w pierwszym wątku, ze użyłam kiedyś maku suchego nie mielonego i było OK
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
BeataSz @ 17 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=649447Ja bym nie moczyła tylko wsypała taki jak masz, pisałam w pierwszym wątku, ze użyłam kiedyś maku suchego nie mielonego i było OK
Beatko, ale czy jak wrzuciłaś ten mak suchy niemielony, to ciasto nie było przez to bardziej suche? Wg przepisu należy zmielić mak namoczony, więc sądziłam, że jak dałaś cały mak to też namoczony a piszesz teraz że był suchy, więc się zastanawiam jak to wpłynęło na wilgotność ciasta. Czy możesz coś na ten temat powiedzieć?