Zapiekanka makaronowa po szwajcarsku

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Zapiekanka makaronowa po szwajcarsku

400 g makaronu (najlepiej wstążki),
pieprz, sól,
250 g szynki lub kiełbasy,
2 jajka,
1 szklanka śmietany,
50 g utartego sera

Ugotowany makaron przelać zimną wodą. Szynkę (kiełbasę) pokrajać w paseczki, dodać do makaronu; jajka rozbić i roztrzepać ze śmietaną. W nasmarowanym masłem naczyniu do zapiekania umieścić makaron z szynką. Na wierzch wylać jajka ze śmietaną. Posypać utartym serem i zapiec.
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Robiłam wiele razy i potwierdzam, że dla nie-wegarianina pycha. Przynajmniej mój chłop tak twierdzi
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
O ! Robilam zawsze podobnie, ale bez jajek. Moze to sposob na porzadne zapieczenie i nierozlatywanie sie podczas wyjmowania na talerz ?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
O ! Robilam zawsze podobnie, ale bez jajek. Moze to sposob na porzadne zapieczenie i nierozlatywanie sie podczas wyjmowania na talerz ?
Jajko ma za zadanie wszystko "związać" więc całkiem możliwe, że mniej się bedzie rozlatywało ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Chyba w czwartek tacie na obiad zrobię 8)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sama to niebałdzo (tata musi mieć mnięsko - a ja nieteges z mięsem ;) )
Tylko teraz to nie wiem czy zdąże ją jutro zrobić - eh...
Ale co się odwlecze to... ;)
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
przepraszam ale mam pytanka :
1. czy ten makaron ma być surowy tzn taki nie ugotowany?
2.w jakiej temp i jak długo piec ?
3.śmietana ilu procentowa? taka zwykła 18% starczy?
:oops:
będę wdzięczna gdy mi ktoś odpowie
icon_smile.gif
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
co prawda ja nie Bahus ale odpwiem

Bahus pisze w pierwszym zdaniu ze makaron ma byc ugotowany zapiekanki zazwyczaj piecze sie ok 20 min w 200 stopni, tutaj chodzi o to by jajka sciely sie i zwiazaly calosc, mozesz wiec w trakcie zapiekania zagladac czy masa sie sciela. Co do smietany to ja uzywam prawie zawsze 30 %

 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Dziękuję ci Ruzia :bussi: Bardzo łatwy przepis więc zrobię go na pewno ale spróbuje dać śmietane 18%, bo tylko taką mam w domq. :mrgreen: :mrgreen: