Pierniczki toruńskie

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
składniki
2 i 1/2 szklanki maki
1/2 szklanki mleka
łyżka cukru
1/3 szklanki miodu
1/5 szklanki mocnego naparu kawy
50g drożdży
2 jaja
1/4 kostki masła
przyprawa do pierników

Wykonanie
Drożdże wymieszać z ciepłym mlekiem, łyżką mąki i łyżką cukru. Rozczyn odstawić w ciepłe miejsce pozostawic do wyrośnięcia. Z mąki, rozczynu, jajek i stopionego masła, miodu, naparu z kawy i przypraw wyrobić ciasto. Rozwałkowac placek grubości 1/2 cm, wykrawać pierniczki. Piec 15-20 minut w 160 stopniach.

_379090_n.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Zawsze to sobie obiecuje... Potem pieke jeszcze ze 2 razy...
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Fajny mi sie wydaje ten przepis, Gusiu

A te pierniczki są takie mięcutkie czy bardziej chrupiące??

i mocny napar z kawy tzn. ile łyżeczek (powiedzmy rozpuszczalnej) na 1/5 szkl. wody??
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Upiekłam te pierniczki. Są miękkie i puchate, tylko wg mnie wymagają dużo przyprawy piernikowej (ja dałam tylko 1 łyżką) i bardzo mocnego naparu kawy (tylko nie bezkofeinowej jak mi się trafiło :mrgreen: . Robi się szybko - wszystko zajęło mi 1 godzinę łącznie z szukaniem potrzebnych rzeczy.
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Przyprawy piernikowej to taką całą torebeczkę trzeba dać, ja lubię mocno aromatyczne pierniki, takie bardzo korzenne, a napar kawy ja daję na ta porcje tak mniej więcej 2 płaskie łyżeczki kawy rozpuszczalnej.
Są mięciutkie.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ej to fajnie że są mięciutkie, zrobie z nich takie piernikowe choinki przed Świętami
icon_smile.gif
jak bede miała dostęp do kompa to dam znac jak poszło Gusiu
 

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
PROSZĘ POMÓŻCIE ROBIĘ WŁAŚNIE CIASTO I JEST LEJĄCE. CZY TAKIE MA BYĆ? BO JEŚLI TAK TO JAK Z NIEGO WYKRAWAĆ CIASTKA?
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Nie robilam z tego przepisu, ale jesli jest lejace, to go nie rozwalkujesz. Sprobuj dodac troche maki, ale niewiele. Zbyt duzo maki sprawia, ze potem pierniczki nie miekna.
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Niestety maki są teraz bardzo rózne i musisz po prostu dodać mąki do uzyskania konsystencji nadającej sie do wykrawania. Ja tak mam z chlebami, że zawsze inną proporcję mąki muszę dodać , bo albo ciasto się klei albo jest jak skała
 

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
Dzięki za podpowiedż właśnie tak zrobiłam w sumie dodałam 3 szklanki i trochę mąki, bałam się że nie wyjdą ale ciasto takie fajne gumowe jest i co najważniejsze fajnie się wykrawa a pierniki super :wink: :mrgreen:
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Jaga a masz może zdjęcia tych pierniczków, albo ty Gusiu?

Odkąd zobaczyłam ten przepis mam ochot zrobić je na święta

A powiedzcie mi czy ta kawa jest potem wyczuwalna w pierniczku, bo chciałabym, aby potem dzieciaki mogły je jeśc, a one takie raczej nie kawowe... :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
I na jaka porcje pierniczkow to jest ?

Aguss, pieklam piernik Nutinki i tez byl z cala szklanka kawy i tez sie obawialam, bo nei przepadam za kawowymi smaczkami oprocz kawy samej oczywoscie ale w ciescie nic nie bylo czuc. Tutaj przypuszczalnie jest podobnie.
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Dzięki JotHa

Też jestem ciekawa ile pierniczków z tego wychodzi?
 

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
Odpowiadam: kawy nie czuć, ja dałam 3 i trochę szklanki i wyszło mi dużo ok. 50, nie mam sprzętu do zdjęć. Ja dałam cała paczuszkę przypraw i lekko wyczuwalne jest, może to wina przyprawy miałam jakąś z Ziołopexu.