cytrynówka*

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ja robię tak:
1 szklanka soku z cytryn (wyszorowane i sparzone) (6-8 sztuk)
1 szklanka spirytusu
ok. 0.5 do 1 kg cukru(w zależności, czy ktoś lubi słodkie czy wytrawne alkohole)
I zaczynamy:
cytryny po wyciśnieciu soku kroimy i zalewamy wodą,żeby je zakryła. Zagotowujemy. Odcedzamy i rozpuszczamy w wywarze cukier. Ja zawsze robię z dużą ilością cukru. Dolewamy przecedzony sok z cytryn i spirytus. Studzimy. I w zasadzie smacznego. Co prawda im dłużej stoi, tym lepsza, ale można też degustowac zaraz po zrobieniu i schłodzeniu.
Naprawdę polecam! <!--emoid:cheers:--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wiosna

Member
Mar 23, 2005
1,502
0
0
robi moj maz z 3/4 l spiritusu
wierze ze sie nie rozczaruje
zrobil sam sok z cytryn+ spirytus + miod lipowy wszystko przecedzone
proporcje zeby wyszlo 45pr
kolor sliczny i juz smakuje pysznie
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
cieszę się, że smakowało, u mnie od kilku lat jest to hit. Na zimowe wieczory (i nie tylko) to doskonała naleweczka. Znajomi nie chcą nic innego próbować, tylko domagają się cytrynówki. Smakuje też moja pigwóweczka, ale ta musi postać, a cytrynówkę można od razu spożywać (chociaż jak postoi, to zdecydowanie lepsza), ale nigdy długo miejsca nie zagrzeje
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Ja robię tak:
1 szklanka soku z cytryn (wyszorowane i sparzone) (6-8 sztuk)
1 szklanka spirytusu
ok. 0.5 do 1 kg cukru(w zależności, czy ktoś lubi słodkie czy wytrawne alkohole)
I zaczynamy:
cytryny po wyciśnieciu soku kroimy i zalewamy wodą,żeby je zakryła. Zagotowujemy. Odcedzamy i rozpuszczamy w wywarze cukier. Ja zawsze robię z dużą ilością cukru. Dolewamy przecedzony sok z cytryn i spirytus. Studzimy. I w zasadzie smacznego. Co prawda im dłużej stoi, tym lepsza, ale można też degustowac zaraz po zrobieniu i schłodzeniu.
Naprawdę polecam! :cheers:
Wielkimi krokami zbliza sie Wielkanoc - no to znalazlam przepis, o którym marzyłam, jak podegustuję- dam znać. Pozdrawiam i dzięki za dokladne "krok po kroku". :wink:
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Frigg, smacznego,
moi znajomi przepadają za tym trunkiem :cheers: :cheers: :cheers:
Na zdrowie!!! :mrgreen:
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Frigg, smacznego,
moi znajomi przepadają za tym trunkiem :cheers: :cheers: :cheers:
Na zdrowie!!! :mrgreen:
Matko, jaka jest pyszna - wczoraj wypiliśmy malutką karafkę - była słodsza, bo mniej przecedzona, niz ta wytrawniejsza w butelce - czeka na świąteczne spotkania. Zaraz robię zapasik, niech postoi w spiżarce. Dzieki, dzięki - pozdrawiam. :redwine:
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
A mówiłam , że pycha!!!
Ciesze się, że Tobie też smakuje!!! :banana: :banana: :dance: :cheers:
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ela, rób, a potem zapiszę Cie do Klubu Notorycznych Cytrynowców :mrgreen:
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Smaczna. Taka cytrusowa. Kto nie wiedział z czego, nie chciał uwierzyć, że z cytryn
gruebel_2.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Justyna, fajnie, że spróbowałaś
icon_smile.gif

Hienko, robiłaś????
U mnie zawsze gdzieś w piwniczce się zaplącze dla zmęczonego wędrowca:)
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Robiłaś.
icon_mrgreen.gif

Jeszcze nie próbowałam. W słoju w którym stoi wytworzyła sie taka dziwna galaretowata zawiesina. Pływa u samej góry i na dnie, sądzę że to miąższ z cytryn, będzie trzeba je filtrować czego ogromnie nie lubię.