Śledzie z marynowanymi grzybkami*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robię je od wielu lat. Ostatnio spotkałam na jakimś blogu przepis dość podobny, tylko z dodatkiem konserwowego ogórka. Tez może być dobre.

Składniki
0,5 kg filetów śledziowych solonych
słoiczek grzybków marynowanych (wielkości dżemowego)
2 spore cebule
olej

Filety, jeśli słone, moczymy w wodzie lub mleku. Najlepiej kupować w słabej solance i tylko umyć pod bieżącą zimną wodą. Następnie kroimy je w 3 - 4 cm kawałki. Cebule i grzybki kroimy w drobną kostkę. Ocet od grzybków zachowujemy. W słoju układamy warstwę cebuli, na niej grzybki , na nich śledzie i znów cebule grzybki i śledzie, aż do wyczerpania składników. Ostatnia warstwa powinna być z cebuli i grzybków. Tak przygotowane śledzie zalewamy w 3/4 octem z grzybków i w 1/4 olejem. Przekręcamy słojem tak, żeby ocet trochę zmieszał się z olejem i odstawiamy do lodówki na 1 - 2 dni. Smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,274
3,517
113
Niemal tak samo robię moje najukochańsze śledzie wiglijne - z marynowanymi grzybkami i ogórkiem (konserwowym lub kiszonym), tylko zamiast octu z zalewy daję dużo soku z cytryny. Układam pokrojone, wymoczone w mleku śledzie na półmisku lub w salaterce, skrapiam cytryną, pokrywam warstwą posiekanej cebuli wymieszanej z odrobiną soli, oliwą i sokiem z cytryny, a na to daję posiekane grzybki i ogórki.

_ledzie_wigilijne.jpg

To zdjęcie z ubiegłego roku.
W tym zamiast układać warstwami, pokroiłam drobniej śledzie, wymieszałam wszystko razem i zrobiłam sałatkę śledziową.
Też była pyszna.
 

Załączniki

  • _ledzie_wigilijne.jpg
    _ledzie_wigilijne.jpg
    30.9 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że mamy bardzo podobne gusta kulinarne. A teraz jeszcze możemy wymienić się przepisami. Jak skończę rolmopsy w czerwonym winie, to zrobię sobie te z grzybkami, tylko dodam ogórek konserwowy, bo jakoś bardziej mi tutaj pasuje. Joanno, dzięki za przepis. A może i Ty skusisz się na mój? Pozdrowienia.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
W sobotę zrobiłam te śledzie, a właściwie to sałatkę śledziową według opisu Joanny. Śledzie pokroiłam w paski, dodałam cebulę, korniszony i małe kurki marynowane, których nie kroiłam. Całość posypałam szczypiorkiem. Wszystkim bardzo smakowała!
Dziękuję za inspiracje!
cvety.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,274
3,517
113
Bardzo się cieszę, Marao! W moim domu również takie śledzie cieszą się dużym powodzeniem.
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Pychota! Przygotowałam je na wieczerzę wigilijną - wg przepisu Seniorki, a Joanny oczekuje w kolejce
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,274
3,517
113
Ja też daję surową cebulę. Dziś zrobiłam w wersji sałatkowej, z marynowanymi maślakami i kiszonymi ogórkami.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,274
3,517
113
Też je dziś zrobiłam, w wersji sałatki z grzybkami i korniszonami, jako dodatek do blinów.
mniam.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,303
4,470
113
Joanno, a śledzie to takie zwykłe wymoczone matiasy dajesz? Bo w przepisie seniorki jednak leżą pewien czas w occie, więc chyba zupełnie inny smak mają, jak octem przejdą. O, już doczytałam, że wymoczone
icon_smile.gif
To może spróbuję z małej ilości, bo o ile ja surowego śledzia zjem bez problemu, to mój małżonek już raczej nie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,274
3,517
113
Tym razem dałam gotowe do jedzenia delikatne matiasy z Lidla (nie ma ich w stałej sprzedaży), które tylko skropiłam cytryną i pokroiłam na kawałeczki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: