Krem awokado

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zrobilam do grilowanej piersi kurczaka w marynacie chipotle, ale jest tak pyszny, ze mozna wykorzystac w innych daniach.
Zamiast maslanki mozna uzyc jogurtu greckiego, kwasnej smietany, kefiru. Z kefirem i maslanka krem bedzie rzadszy, wystarczy dodawac stopniowo.

2 awokado
sok z 1 limonki
2 czubate lyzki zielonej kolendry, posiekane
2 zabki czosnku zmiazdzone
1/2 szklanki maslanki
sol
pieprz


Wszystko zblendowac na gladki i lsniacy krem. Schlodzic.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Fajny!
Ale jak nie dam czosnku, to bardzo się zmieni smak?
Nie mogę czosnku, umieram po nim. Nie mogę już nawet czosnku niedźwiedziego suszonego, ani granulowanego (a jeszcze niedawno mogłam), ani liofilizowanego...
icon_sad.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Do takiego kremu, jak i guacamole, rzadko daje czosnek, bo mi przeszkadza w kontaktach towarzyskich, ale szczypiorek jest bardzo OK.
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Moniak @ 9 Jan 2015, 07:05 ) index.php?act=findpost&pid=1557075Fajny!
Ale jak nie dam czosnku, to bardzo się zmieni smak?
Nie mogę czosnku, umieram po nim. Nie mogę już nawet czosnku niedźwiedziego suszonego, ani granulowanego (a jeszcze niedawno mogłam), ani liofilizowanego...
icon_sad.gif
Moniaku, jak nie dasz czosnku to bedzie bez
icon_wink.gif
Zrobilabym niezaleznie. Posiekalabym cos w zamian aby nadac odrobine charakteru temu kremowi - szczypiorek, zielona cebulke.

Ciekawa jestem czy jadasz pory i jesli tak to czy jadlas kiedys czosnek sloniowy, ktory jest wlasciwie porem, ma ogromne zabki jak czosnek, ale w smaku jest znacznie delikatniejszy i zdecydowanie przypomina biale czesci porow. I dodatkowo interesuje mnie czy zetknelas sie z czarnym czosnkiem (doslownie czarnym w kolorze), zwanym rowniez czosnkiem naturalnie karmelizowanym. Czarny czosnek jest slodko-kwasny, tamaryndowy rzeklabym, i co ciekawe nie pozostawia zapachu czosnku niefermentowanego, choc smakuje jak delikatna wersja takiegoz.


QUOTE (Buka @ 9 Jan 2015, 09:34 ) index.php?act=findpost&pid=1557097Do takiego kremu, jak i guacamole, rzadko daje czosnek, bo mi przeszkadza w kontaktach towarzyskich, ale szczypiorek jest bardzo OK.
icon_smile.gif
U nas czosnek w potrawach to bez mala jak sol czy pieprz. Oczywiscie nie we wszystkich i nie ma go w naszym guacamole - sa w nim za to inne dobre rzeczy
icon_wink.gif

Powyzsza pasta naprawde swietnie smakuje z czosnkiem, ale mozna pominac wedle potrzeb, jak tez zastapic czyms innym, jak wyzej. W kazdym razie warto zrobic, w jakiejkolwiek wersji, bo jest uniwersalna. Dzis na przyklad kanapki z kurczakiem z kremem awokado i warzywami jedlismy. Moze byc dipem do mies, ryb, owocow morza, warzyw, pieczywa, jajek, tortilla chips; dressingiem do salatek (konsystencje mozna regulowac maslanka), jestem przekonana, ze nawet w charakterze zimnej zupy by sie sprawdzil.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Niestety, nie znam tych innych czosnków. Ale podejrzewam, że one u nas nie są dostępne.
Mnie po prostu bardzo boli żołądek po zjedzeniu czosnku i to nawet kilka dni. Ostatnio mama dodała do pieczonego boczku - no pyszny był, ale ale po malutkim kawałeczku cierpiałam 3 dni.

Zrobię na pewno tę pastę, tylko muszę kupić fajne awokado (no i kolendrę). Ostatnio miałam pyszne z Lidla, szybko dojrzały, masełkowe były, mniam
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
U nas tez powszechnie nie sa znane, choc coraz wieksza ilosc delikatesow, a nawet supermarketow ma czarny czosnek na polkach.. Czosnek sloniowy latwo sie jednak uprawia i zabki do sadzenia mozna dostac w kazdym internetowym sklepie ogrodniczym , pn. tutaj. Podobnie ma sie z czarnym czosnkiem - zamowic latwo tez online Moze sie komus przyda: Black Garlic UK
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: