Chleb z cebulą i liściem laurowym

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Przepis pochodzi z bloga Zorry
icon_smile.gif


Zwiebel-Lordbeer-Brot

Składniki:
• 280 g cebuli, pokrojonej w kawałki wielkości 1 cm
• 200 g mleka pełnotłustego
• 3 listki laurowe

Ciasto :
• 100 g mąki pszennej razowej
• 400 g mąki pszennej
• 10 g soli
• 5 g świeżych drożdży
• 150 g odświeżonego zakwasu
• ugotowanej cebuli
• mleko, które zostanie po zagotowaniu cebuli z listkami laurowymi / sok z cebuli

• oliwa z oliwek do wysmarowania miski i zagniatania


Cebule, listki laurowe i mleko krótko zagotować. Zdjąć z ognia i odstawić na 30 minut by ostygło. Potem wyjąć listki laurowe. Cebule wyłożyć na sitko. Mleko zaś odlać – NIE WYLEWAĆ !!!
Drożdże rozpuścić w odrobinie mleka, w którym była gotowana cebula z listkami laurowymi. Z pozostałych składników (oprócz cebuli) wyrabiać robotem ciasto (Bosch MUM, poziom 1,5 z 4), dodać odcedzoną cebulę i dalej wyrabiać (Bosch MUM, poziom 2), aż ciasto stanie się miękkie i lekko klejące.
Przykryć i odstawić na 10 minut.
1 łyżkę oliwy wylać na blat, lekko rozetrzeć. Zagniatać ręką ciasto przez 10 sekund. Uformować kulę i włożyć do naoliwionej miski.
Przykryć i odstawić na 10 minut.
Po 10 minutach jeszcze raz zagnieść ciasto przez 10 sekund, znowu uformować kulę. Przykryć i odstawić na 1 godzinę w ciepłe miejsce (temp. 21-25˚C).

Okrągły koszyk o średnicy 20 cm wyłożyć omączoną ściereczką.
Blat posypać lekko mąką i z wyrośniętego ciasta uformować kulę. Włożyć ją do przygotowanego koszyka złączeniem do góry. Przykryć i odstawić na 1,5 godziny, lub na dłużej, aż ciasto podwoi swoją objętość.
Piekarnik rozgrzać do 210˚C. Wyjąć delikatnie chleb z koszyka, spryskać wodą i włożyć do nagrzanego piekarnika. Piec 20 minut. Po 20 minutach zmniejszyć temp. do 190˚C, piec 30-35 minut.
Ostudzić na kratce.


Ja wyrobiłam ciasto w maszynie (program 13 - ciasto rosnące).
Zorra napisała, że dała 218 g mleka, w którym była gotowana cebula i listki. Mi się trochę wylało, więc uzupełniłam mlekiem. Potem uznałam, że konsystencja jest zbyt rzadka i dodałam bodajże 4 łyżki czubate mąki 650. Włożyłam do keksówki 27x8 cm, przed rośnięciem zajmowało około 1/2 wysokości, urosło wypełniając całą keksówkę, podczas pieczenia jeszcze poszedł w górę, także następnym razem wezmę albo większą keksówkę, albo rozłożę ciasto na dwie mniejsze. Albo się odważę i upiekę jako bochenek
fiesgrins.gif


chleb_z_cebula_i_lisciem_laurowym.jpg

Chleb ładnie pachnie, a jak się piekł to nie wyłaziłam z kuchni delektując się aromatem
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • chleb_z_cebula_i_lisciem_laurowym.jpg
    chleb_z_cebula_i_lisciem_laurowym.jpg
    438.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: