Piernik doskonały

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Piernik doskonały


*25 dkg mąki pszennej
*25 dkg mąki żytniej
*pół słoika miodu (ok.20 dkg)
*szklanka cukru
*4 jaja
*20 dkg masła/margaryny
*łyżeczka smalcu
*duża przyprawa korzenna do piernika
*co najmniej szklanka bakalii (orzechy,daktyle,rodzynki,figi,skórka
pomarańczowa.)
*łyżka sody oczyszczonej
*wrzące mleko do rozpuszczenia sody (ok. 1/2 szklanki)

Do rondla wsypać cukier,zrumienić na małym ogniu na lekko brązowy kolor, zalać połową szklanki gorącej wody i chwilę pogotować.
Włożyć miód, masło/margarynę, smalec.
Gdy składniki się rozpuszczą, wystudzić.
Wbić jaja, dodać obie mąki, sodę rozpuszczoną we wrzącym mleku, przyprawę i wyrobić ciasto.
Na koniec dodać bakalie oprószone mąką, wymieszać.
Wyłożyć ciasto do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej mąką blachy.
Piec około godziny w niezbyt gorącym piekarniku (ok.160 stopni C ).


Przepis wycięłam kilkanaście lat temu z gazety z informacją że jest to przepis pani Ossowskiej.

Wczoraj dałam 1 szklankę orzechów,rodzynki,żurawinę,kilka daktyli i śliwek .
Do rozpuszczenia sody dałam prawie pół szklanki mleka.
Przyprawy-dałam 1 op.Kotanyi,1 op.innej firmy,łyżeczkę cynamonu i trochę przyprawy do pierników ze sklepu eko.

Rozlałam w 3 foremki aluminiowe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Janka, jaki sliczny piernik, ja sie zagapilam w tym roku i jeszcze nie mam piernika, chetnie ten upieke, z maka zytnia zawsze ma ciekawy smak. Napisz prosze jakiej wielkosci sa Twoje aluminiowe foremki.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Janka dziekuje
icon_biggrin.gif
Zawsze mam problem z rozlozeniem ciasta, a mam akurat dwie wieksze keksowki i 3 mniejsze i mysle, ze do tych mniejszych bedzie w sam raz.
icon_biggrin.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Hm , nie zamierzałam wcale piec żadnego piernika i ograniczyć się do pierniczków, ale jeśli on jest doskonały
gruebel_2.gif

Tak mało jest na świecie rzeczy doskonałych, że szkoda byłoby ominąć, jak już się coś takiego trafia.
icon_mrgreen.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Nie zmieniałam nazwy chociaż "doskonały" mnie trochę drażni,jest bardzo smaczny,zawartość jednej foremki już zjedzona.
Pozostałe owinęłam i schowałam.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No coś Ty, po co zmieniać nazwę? całkiem sporo mam sama takich przepisów które mają w nazwie to określenie. Mam sernik doskonały, taki sam biszkopt, ciasteczka, to chyba mogę mieć też i piernik?
bussi.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Janko, gdybym nie miała już trzech upieczonych pierników to na pewno skusiłabym się na Twój, bo wygląda doskonale.
lecker.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A nawet mam mąkę żytnią, ale u mnie nie ma piernikożerców. Sama dla siebie to nie będę piekła.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Koleżanka nie przepada za piernikiem,upiekła w dwóch formach i jedną już zjedli.(znaczy zawartość)
icon_mrgreen.gif

Jest smaczny i szczerze zachęcam.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Zachęciłaś.
icon_mrgreen.gif

Upiekłam z mąki pszennej pełnoziarnistej Lubelli i żytniej chlebowej wymieszanej z żytnią pełnoziarnistą.
Przełożyłam masą daktylowo - pomarańczową i oblałam czekoladą. Pyszny!
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ja tez upieklam i jest pyszny, wyszly mi dwie srednie keksowki i jest to dla mnie rzeczywiscie piernik doskonaly. Jak wroce wrzuce tu zdjecie
icon_biggrin.gif
Janko, dziekuje za doskonaly przepis!!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Przepis doskonały i co ważniejsze, nie da się go zepsuć.
icon_biggrin.gif

Z pośpiechu przeczytałam tylko listę składników, bo uznałam, że potrafię upiec piernik bez zaglądania do sposobu wykonania, a tu okazało się, że nie rozpuściłam sody w mleku, którego nie było w składnikach.
icon_mrgreen.gif
Dolałam więc go nieco do gotowej masy i wymieszałam. Piekłam też z przygodami, bo w trakcie pieczenia zgasło na chwilę światło i rozprogramował się piekarnik. Nie miałam pojęcia, ile czasu już w nim siedzi, więc dalej piekłam na oko. Na szczęście piernik udał się znakomicie.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Joanno i Syso
Bardzo się cieszę że go zrobiłyście i że Wam smakował.
bussi.gif

O mleku napisałam w moich uwagach,nie mam jeszcze możliwości naniesienia poprawek
icon_sad.gif

U mnie ten piernik poszedł na pierwszy ogień,reszta wypieków została.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Janeczko, dopisałam mleko do listy składników, choć wydaje mi się, że jako złoty użytkownik masz już opcję edycji postu...
gruebel_2.gif

Dziś częstowałam tym piernikiem gości i też byli nim zachwyceni.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: