mielenie mięsa

finezja

Member
Sie 26, 2008
6
0
0
Mam takie pytanie, może poprostu coś źle robię. Tylko raz skusiłam się na zmielenie mięsa w thermomixie. Zmieszałam wieprzowe z drobiowym, ale niestety mięso które wyjęłam po zmiksowaniu wyglądało okropnie. Zostały białe błonki, których cześć na dodatek powplątywała się w nożyki. Mięso nie było dobrze zmielone a te błonki i chrząstki były wyczuwalne później w kotletach.
icon_redface.gif
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Niestety mam takie same doświadczenie i nie mielę mięsa w thermomixie.
 

Akunia

Member
Lis 27, 2006
20
0
0
Mięso drobiowe mieli się bardzo dobrze a mięso wieprzowe i wołowe ponoć trzeba zamrozić, ale nie próbowałam ...
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
finezja @ 11 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749410Mam takie pytanie, może poprostu coś źle robię. Tylko raz skusiłam się na zmielenie mięsa w thermomixie. Zmieszałam wieprzowe z drobiowym, ale niestety mięso które wyjęłam po zmiksowaniu wyglądało okropnie. Zostały białe błonki, których cześć na dodatek powplątywała się w nożyki. Mięso nie było dobrze zmielone a te błonki i chrząstki były wyczuwalne później w kotletach.
icon_redface.gif
Finezja, a czy czasem mięso nie zostało zmiksowane w thermomixie zamiast zmielenia?? Duże znaczenie mają tarcze do mielenia i fakt że nie każde mięso nadaje się na mielenie. Możesz spróbować następnym razem najpierw zmielić mięso wieprzowe a potem drobiowe - to też może mieć znaczenie. A potem zmieszasz oba gatunki mięsa w misce.

Co do mrożenia mięsa, tak zawsze uczyła mnie mama aby najpierw każde mięso zmrozić. A mięsa zawierające kości wymoczyć w solance i potem zamrozić. Solanka doskonale "wyciąga" krew z mięsa.
 

finezja

Member
Sie 26, 2008
6
0
0
Sywla, no właśnie o tym mówię. Nie urzywałam żadnych tarczy do mielenia, tylko zmiksowałam w thermomixie. W kilku przepisach dostosowanych do tego urządznia są podane parametry jakie trzeba ustawić, żeby zmielć mięso ale wychodzi z tego lipa. Nie wiem czy się jeszcze skuszę na urzycie do tego thermomixa, ale jeśl już to spróbuję najpierw zamrozić, dzięki za podpowiedź
daumen.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,357
822
113
Hej, mam thermomix już 7 lat i nieraz mieliłam w nim mięso, np. na gołąbki, bo moi mielonych nie lubią. Ale zawsze podmrażam pokrojone w dużą kostkę przez 2-3 godziny. Nie musi być zamarznięte na kość. Zresztą w pierwszej części Książki do Thermomixa (tej podstawowej) są wskazówki co do mielenia mięsa. O żadnych dodatkowych tarczach nie słyszałam. Ale, tak po prawdzie, wolę zmielone inaczej, w maszynce, albo gotowe. teraz jest duży wybór mielonego z dobrych gatunków mięsa.