Jaja w liściach herbacianych*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Przepis z jakiejś kuchni chińskiej, ale od lat robię te jajka i zawsze sa chętnie zjadane.

Jaja w liściach herbacianych

10 jaj
łyżka płaska soli,
2 łyżki sosu sojowego lub maggi,
3 czubate łyżeczki suchej czarnej herbaty
po 1 łyżeczce wybranych ulubionych ziół, np.: tymianku, estragonu, bazylii, kolendry itp.
( Chińczycy dają kilka gwiazdek anyżu i imbir)
1 łyżeczka zmielonego pieprzu.

Jaja umyć, zalać wodą tak, aby były przykryte, dodać sól i gotować od zawrzenia 10 minut. Garnek zestawić z ognia, jaja przełożyć do naczynia z zimną wodą, wrzątku nie wylewać.
Trzonkiem noża potłuc gęsto skorupki, ale tak, aby nie odpadły, włożyć jaja z powrotem do wrzątku, dodać przyprawy i herbatę. Naczynie postawić na ogniu na 1 godzinę. Ma się to wszystko parzyć, ale nie gotować. Następnie ogień zgasić i pozostawić w temperaturze pokojowej na 8 godzin. Po tym czasie jaja wyjąć i przełożyć do naczynia, w którym będzie się je przechowywać, wodę wylać.
Po obraniu jaja będą miały na powierzchni wyraźny ciemny wzór marmurkowy, smak lekko słony i pikantny, zapach ziół. Ładnie się prezentują ułożone w połówkach, przecięciem do spodu, na liściach sałaty.
W lodówce utrzymują świeżość do tygodnia.
mniam.gif

Zdjęcie z telefonu, ale może daje pojęcie, jak wyglądają po ugotowaniu (i niezbyt ładnym tutaj obraniu, hehe)
moto_0097_1.jpg
 

Załączniki

  • moto_0097_1.jpg
    moto_0097_1.jpg
    39.6 KB · Wyświetleń: 57
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Spróbuję,jeszcze takich jaj nie jadłam.
Te zioła to suszone prawda?
Kusi mnie ten anyż z imbirem.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Niech Was daty nie zmylą, ja te jajka robię przynajmniej kilka razy w roku. Dziś też nastawiłam, właśnie 7 sztuk parzy się w ziołach. Lubię je, urozmaicają mi kanapki. :lol: