Czereśniówka- moje dylematy*

doddi

Member
Maj 17, 2006
5
0
0
W książeczce "Pani domu poleca, przetwory i nalewki" znalazłam dość prosty przepis na nalewkę z czereśni. Oto i on:

1 kg czerwonych czereśni( ja użyłam mocno czerwonej kordii)
1 l wódki
1/2 kg cukru

Owoce umyć, osuszyć, ponacinać, zalać wódką, odstawić na 2 miesiące na parapet.
Ostrożnie, by nie zmącić roztworu, zlać nalewkę. Na owoce wysypać cukier, odstawić, aż owoce puszczą sok, a cukier całkowicie się rozpuści.
Nalewkę wymieszać z sokiem, przefiltrować, przelać do butelek, szczelnie zamknąć i odstawić na kolejne 2 miesiące.

Teraz dylemat: czy 2 miesiące siedzenia w towarzystwie wódki czereśni z pestkami nie spowoduje, że nalewka będzie zbyt nasycona goryczą pestkową? Po najdalej miesiącu zlałabym, a potem cukier. Macie jakieś sugestie?
Na razie ładnie wygląda, ciemnoczerwona, pachnąca, oby tak dalej <!--emoid:D--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Robiłam na wiśniach z pestkami, a cukrem zasypywałam 2 razy i nie było zbyt aromatycznie.
 

doddi

Member
Maj 17, 2006
5
0
0
Serdeczne dzięki, dziewczyny, za odpowiedź, stoją w słoju na parapecie, słonko przygrzewa, zimą będzie frajda :cheers:
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,117
1,597
113
Kupiliśmy dzisiaj piękne dorone czereśnie - właśnie zrobiliśmy
icon_mrgreen.gif
Zastanawia nas jaka będzie w samku
gruebel_2.gif
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Zrobiłam jakieś 3 lata temu. Bardzo średnia w smaku. Szkoda alkoholu....
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Nie przejmuj się. To tylko moje subiektywne zdanie.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Mam jeszcze. Nikt nie chce tego pić
rofl.gif
 

ally87

Member
Mar 20, 2012
1
0
0
Czereśnniówkę robiłam dwa razy. Za każdym razem chętnie spożywana ;)
Mam jednak takie spostrzeżenie, na smak bardzo mocno wpływa to jak dojrzałe są owoce. (Dwa razy robiłam z owoców z tego samego drzewa, niestety nie wiem jaki to gatunek.)
Za pierwszym razem robiłam z takich &quot;w sam raz&quot; do jedzenia i wyszła przepyszna. Lekko wytrawna. Bardzo mi smakowała.
Za drugim razem dostałam już mocno dojrzałe owoce. Takie co to zaraz same opadną z drzewa. Wyszła zupełnie inna. Mniej wytrawna, w smaku bardziej delikatna.
Za pierwszym razem kolor był zbliżony do brandy, za drugim czerwony.
Jak dla mnie, pierwsza wersja czereśniówki była dużo lepsza. W smaku daleko jej było do świeżych owoców, ale miała w sobie to &quot;coś&quot;
icon_smile.gif