Faworki na piwie

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Faworki

ok. 3 szklanek maki (pisze około, bo to trzeba sobie regulować w czasie zagniatania ciasta)
4-5 zoltek (jak duze to cztery, jak male to 5)
0,5 szkl. jasnego piwa
1 lyzeczka masla
szczypta soli
olej do smazenia - 2 kostki planty + olej
2 lyzki spirytusu lub wodki troche wiecej
cukier puder do posypania faworkow

Make przesiac na stolnice, dodac zoltka, piwo, sol i maslo. Wyrabiac ciasto az sie przestanie kleic (dobrze jest zaczac od wsypania 2,5 szkl. maki a potem dodawac w miare potrzeby). Po zagnieceniu ciasto wlozyc na ok. 1 h do lodowki. Potem wyjac, przegniesc, podzielic na kawalki i walkowac cienkie placki. wykrawac z nich radelkiem prostokaty, na srodku zrobic naciecie i przeplesc zeby byl ksztalt faworka.

Do zimnego oleju wlac spirytus, dolozyc plante, rozgrzac. Smazyc faworki z dwoch stron na zloty kolor, wyjac i odlozyc na serwetke lub recznik papierowy. Posypac cukrem pudrem.

Smacznego

przepis mam od dawna, wygrzebany w sieci, i odkad wg niego robie to nareszcie zaczely mi wychodzi kruche i pyszne faworki jak kiedys robila moja babcia.

faworkimoje075wz.jpg


faworkimoje027dh.jpg


faworkimoje018ny.jpg


pzdr
yenn

edit: dodalam zdjecia
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

po cichu Ci powiem ze nie zawsze ale tym razem bardzo sie staralam :mrgreen:

mam nadzieje ze faworki sie udadza i spelnia oczekiwania, daj znac jak poszlo :mrgreen:

pzdr
yenn
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Melduję - dziś robiłam z Twojego przepisu faworki i szybko chcę napisać, że ... "kompletna klapa":(


To jest oczywiście przerywnik w formie żartu - jakby ktoś się nie poznał :mrgreen: Łatwo się je robi, do tego można nadmiarem jednego ze składników się wzmocnić, a po upieczeniu nie dość, że są kruchutkie to znikają z talerzy szybciej niż się je robi! Ten przepis "wędruje" do mojego segregatora ze sprawdzonymi i bardzo dobrymi przepisami!
DZIĘKI YENN :anbetung:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Melduję - dziś robiłam z Twojego przepisu faworki i szybko chcę napisać, że ... "kompletna klapa":(


To jest oczywiście przerywnik w formie żartu - jakby ktoś się nie poznał :mrgreen: Łatwo się je robi, do tego można nadmiarem jednego ze składników się wzmocnić, a po upieczeniu nie dość, że są kruchutkie to znikają z talerzy szybciej niż się je robi! Ten przepis "wędruje" do mojego segregatora ze sprawdzonymi i bardzo dobrymi przepisami!
DZIĘKI YENN :anbetung:
Ty chcesz zebym na serce zeszla smiertelnie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dobrze ze dzis mam duzo czasu i czytam wszystko do konca :mrgreen:

nawet nie masz pojecia jak sie ciesze ze Ci smakowaly :banana:

pzdr
yenn
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
margolciu, mnie też udało Ci się zrobić w jajo, dowcipnisiu Ty jedna :mrgreen: będę robić tyż z tego przepisu bom ciekawa efektu, ale nie spożyję reszty piwa, bo coś mnie ostatnio głowa po piwie boli :dump:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
dowcipnie bylo - wiec sukses jeden :mrgreen:

faworki sie udaly - wiec sukces drugi :mrgreen:

trzeci mi na razie do glowy nie przychodzi ale to koniecznie trzeba opic :mrgreen:

:cheers: :cheers: :cheers:

pzdr
yenn
 

Ire_ko

Member
Lis 17, 2004
36
0
6
Też robię faworki na piwie. Stosuję szklankę żółtek i szklankę piwa, a mąki - ile zabierze, odrobinę soli. Masła nie dodaję. Reszta tak samo. Z białek robię kokosanki.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
ja z bialek po faworkach robie bezy najczesciej... a mozesz wstawic przepis na kokosanki?

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Beata podawala fajny przepis na ciasto ze szklanek... to jest taki piegusek, i tam bialka mozna wykorzystac. ale przepis na kokosanki i tak poprosimy :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
kurde, czy to akurat musial byc to forum? ta strona mi juz z pol roku nie chodzi :cry:

pzdr
yenn
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
a73fu.jpg


swietne i bardzo proste w wykonaniu, wychodza kruchutkie i bardzo nabąbelkowane