Babka czekoladowa

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
175g miękkiego masła
100g cukru
1 łyżka cukru waniliowego
2 łyżki rumu (ja daję koniak i tez dobra)
szczypta soli
5 jaj
250g mąki pszennej
50g maki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
100g sproszkowanej czekolady (takie jak do picia)
2 łyżki marmolady morelowej
polewa czekoladowa

Masło ucieram na puch i cały czas ucierając dodaję cukier, cukier waniliowy, alkohol, sól i po jednym jaju. Mąkę przesiewam razem z proszkiem, mieszam z czekoladą w proszku i połyże do masy jajecznej delikatnie mieszając łaczę. Nakładam do formy babkowej z kominkiem i piekę w 180 stopniach około 1 godziny, ale trzeba sprawdzac czy jest upieczona. Podgrzewam marmoladę i smaruje całą babkę nią. Potem oblewam polewą.
Ta babke można zrobic owocami również, najlepsza z wiśniami albo świeżymi albo takimi odsączonym z zalewy albo alkoholu (tylko wtedy nie dla dzieci :wink: )
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Babka czekoladowa II

Ta jest ulubiona mojego męża bardziej wilgota i czekoladowa

120g maki pszennej
120g mąki ziemniaczanej
200g masła
200g cukru
4 jaja
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki kakao
100g orzechów włoskich
200g kremu orzechowo- czekoladowego (nutella jakiś inny)
cukier waniliowy

100g gorzkiej czekolady
20g masła


Masło ucieram na puch z cukrem i cukrem waniliowym, potem dodaje po jednym jaju i ucieram dalej dokładnie. Maki mieszam ze sobą i proszkiem do pieczenia i po lyżce dodaje do masy, cały czas ucierając. Potem po kolei kakao, orzechy, można dodac kilka kropli alkoholu, krem czekoladowo- orzechowy. Dokładnie łącze ze soba wszystkie składniki. Pieke w formie na babkę, ale takie bez kominka około 50 minut w 180 stopniach. Wyciągam z formy studze. Czekolade topię kąpieli wodnej z masłem i dokładnie łączę, jeszcze gorącym polewam babkę. Nie jest tak dokładnie cała wysmarowana polewą tylko ma takie jakby spływające w dól stróżki.
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
:mrgreen: zrobię chyba losowanie... wsadzę kartki pod poduchę... niczym w andrzejkową noc...
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
1022.jpg


Oto babka z czekoladą w proszku, czyli bez nutelli w całej okazałości, tuż przed zjedzeniem. Wyrosła pięknie, nawet zdążyła uciec deczko z formy. A to z winy stosunkowo małej formy do ilości użytego ciasta. Wylało się niewiele i po wyrównaniu nożem wyglądało super. Oblana czekoladą z kawałkami migdałów, bo rodzynki będące tam również, zostały skrzętnie wydłubane i pochłonięte same.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Gusia, a ile tego cukru w babce z nutella? Wlasnie zaczelam ucierac maslo i nie widze ile cukru :cry: 150 gram dam wystarczy chyba co? Nutella i tak slodka jest.
icon_biggrin.gif
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
pienkna :mrgreen:
tak równomiernia ją oblałaś
mnie się tak nie udaje :roll:
ślicznie Ci wyszła
Równo... ale jest prosty sposób, żeby to zrobić. W kąpieli wodnej rozpuszczam czekoladę - ta była z migdałami i rodzynkami - ilość w zasadzie dowolna. Do tego troszeczkę masła, tak z łyżeczkę czubatą na 1 czekoladę. Jak czekolada jest miękka, ściągam z ognia i mieszam trzepaczką rózgową na jednolitą masę. Potem dodaję po łyżce mleko. Jest moment, kiedy czekolada twardnieje i robi się brzydka... ale nic się nie dzieje, po dodaniu dalszym mleka - bo nie wiem ile go tam wejdzie - i mieszaniu cały czas, w końcu bardzo łatwo i szybko powstanie idealna polewa, którą za pomocą pędzelka można rozsmarować. Oto cała tajemnica... fajnej polewy. Orzechy lub migdały nie przeszkadzają w tym jak widać.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Zrobilam babke z nutella i jest pysznosciowa!!!Troszke ja za dlugo trzymalam w piekarniku ale mam nowa keksowke z silikonem i jakos musze sie przestawic, ze w niej szybciej sie piecze
icon_biggrin.gif
No i pieklam w keksowce, bo w formie babowej rosla baba drozdzowa. A w formie silikonowej z Allegro balam sie piec, po moich z nia przygodach
icon_biggrin.gif


Gusia babka jest pyszna, dzieki za przepis i tylko dopisz ile cukru ma byc.
icon_biggrin.gif
Ja dalam 150 gram i jest super!
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
syso już dopisałam, cukru ma być 200g. Bardzo sie cieszę, że babka się udała i wyszła pycha :mrgreen:
Gusia, dzieki!! Babka jest rzeczywiscie pyszna, bardzo miekka i rozplywa sie w ustach. Troszke ja przetrzymalam za dlugo w piekarniku, ale ja tak zawsze mam z nowym ciastem. Kupilam specjalnie duzy sloik Nutelli, zeby bylo na nastepny raz, ale niestety moje dzieci pozarly
icon_biggrin.gif
Jeszcze mamy swiateczna resztke, ale jak tylko skonczymy wszystkie swiateczne ciasta pieke te babke. A do polewy dodalam uprazonych na patelni orzechow wloskich. Mniam. Dzieki za przepis :mrgreen:
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
nie kuscie mnie tak!!!(chyba przestane tu przychodzic bo zwariuje!!!!) :dump:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Gusiu ...
icon_sad.gif
Gusiu upieklam na swieta babke z nutella i mi sie tak kruszyla - ze szok zamiast mokrej babki sucha jak wior - czy to znaczy ze ja ja poprostu za dlugo pieklam, czy cos innego sknocilam? :roll: