IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Carving., Rzeżbienie w owocach i warzywach.
chachu
post 3 Feb 2011, 10:19
Post #1

uczeń

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 11.892

Oto nowy wątek dla Martyna22a. Może ktoś jeszcze zajmuje się tym i chciałby się pochwalić swoimi dokonaniami. Ja osobiście chętnie zgłębiłabym tajniki tej sztuki, bo to naprwdę jest sztuka icon_mrgreen.gif I myślę że wiele osób chętnie poogladałoby takie cudowności icon_mrgreen.gif
Martyno , prosimy o wskazówki anbetung.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Duszka20
post 3 Feb 2011, 10:24
Post #2

pomoc kuchenna
**

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 21.504

dołączam się do próśb, najlepiej z małym instruktażem foto;-)

+Quote Post
waszkamaszka
post 3 Feb 2011, 10:28
Post #3

pomoc kuchenna
**

Użytkownik nr: 24.901

Ja też! ja też! mniam.gif

+Quote Post
h-elen
post 3 Feb 2011, 10:37
Post #4

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 7.687

to teraz prośba do moderatora o przeniesienie z mas cukrowych wpisu martyny dot. carvingu

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 10:51
Post #5

uczeń

Użytkownik nr: 13.902

Chachu dziekuje,jakos nie mialam odwagi
Dziewczyny ciesze sie ze sie tym zainteresowalyscie, w miare mozliwie wolnego czasu bede tu zagladala i "poprowadze " ten watek, odrazu dodam ze za zadnego carvingowca sie nie uwazam i do tych ktorzy nimi sa : chyle czola, przepiekne dziela tworzycie, ja jestem tylko zoltodziobem ale ze pewne umiejetnosci nabylam to na prosbe dziewczyn pokaze im kilka moich prac i dpowiem na pytania.
Na chwile obecna wstawie zdjecie na zachete dla tych ktorych to interesuje bo moja dziecina marudzi, ma goraczke icon_sad.gif
W nastepnym poscie troche historii i pochodzenia tej pieknej sztuki ktora sie CARVING herzen.gif nazywa

+Quote Post
chachu
post 3 Feb 2011, 10:56
Post #6

uczeń

CYTAT(h-elen @ 3 Feb 2011, 09:37 ) *
to teraz prośba do moderatora o przeniesienie z mas cukrowych wpisu martyny dot. carwingu

Właśnie w poście w masach plastycznych zastanawiałam się gdzie najlepiej, gruebel_2.gif chyba w hobby, chociaż tutaj nam najbliżej icon_mrgreen.gif

+Quote Post
waszkamaszka
post 3 Feb 2011, 11:01
Post #7

pomoc kuchenna
**

CYTAT(martyna22a @ 3 Feb 2011, 10:51 ) *
Chachu dziekuje,jakos nie mialam odwagi
Dziewczyny ciesze sie ze sie tym zainteresowalyscie, w miare mozliwie wolnego czasu bede tu zagladala i "poprowadze " ten watek, odrazu dodam ze za zadnego carvingowca sie nie uwazam i do tych ktorzy nimi sa : chyle czola, przepiekne dziela tworzycie, ja jestem tylko zoltodziobem ale ze pewne umiejetnosci nabylam to na prosbe dziewczyn pokaze im kilka moich prac i dpowiem na pytania.
Na chwile obecna wstawie zdjecie na zachete dla tych ktorych to interesuje bo moja dziecina marudzi, ma goraczke icon_sad.gif
W nastepnym poscie troche historii i pochodzenia tej pieknej sztuki ktora sie CARVING herzen.gif nazywa

DUPKE dupke tego łabądka pokarz ! w sobotę mam imprezke to może coś powykrawam sobie
Ani jak zawsze lilje z cebuli icon_mrgreen.gif i mysze z ogórka

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 11:03
Post #8

uczeń

nie mam dupki, to stare zdjecie ale z tylu jest tak jak z przodu jakbys fale robila bo inaczej truskawki by sie posypaly , z tylu cos ala miseczka
chachu niech bedzie tutaj, helen chyba chodzilo o to zeby tamto zdjecie z moja wypowiedzia w masach cukrowych tu przeniesc a nie do innego dzialu

+Quote Post
waszkamaszka
post 3 Feb 2011, 11:09
Post #9

pomoc kuchenna
**

CYTAT(martyna22a @ 3 Feb 2011, 11:03 ) *
nie mam dupki, to stare zdjecie ale z tylu jest tak jak z przodu jakbys fale robila bo inaczej truskawki by sie posypaly , z tylu cos ala miseczka
chachu niech bedzie tutaj, helen chyba chodzilo o to zeby tamto zdjecie z moja wypowiedzia w masach cukrowych tu przeniesc a nie do innego dzialu

CZKODA icon_neutral.gif

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 11:36
Post #10

uczeń

waszka jaka szkoda, pokazalam labedzia bo najlatwiejszy jest, kup melon i jedziemy,
po obraniu najlatwiej bedzie go sobie jakims mazakiem narysowac na melonie, bedzie slabo widoczne ale bedzie , przepraszam za ten rysunek,rysowac nie umiem, zaczynamy od dwoch kresek ktore sa na rysunku na czerwono,pozniej domalowujemy glowe ,oko to pestka melona, nastepnie skrzydla i na nich cos sobie wycinamy najlepiej cos w litere v ,mozna tylko postrzepic wbijajac czubek noza ala piora, z tylu mozna zostawic proste lub w fale, delikatnie wyjmujemy to co nie tworzy labedzia czyli gore melona i srodek z pestkami, w srodek mozemy pokroic odpad z melona +jakies owoce i zrobic salatke owocowa do srodka tylko wtedy lepiej jesli z tylu jest zabudowane,jesli cos jest niejasne odpowiem na pyt.

+Quote Post
waszkamaszka
post 3 Feb 2011, 11:46
Post #11

pomoc kuchenna
**

dzieki zajarzyłam ! hm zastanawiam się jedynie co do niego włożyc denknach.gif chyba jednak kupie truskawy

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 12:09
Post #12

uczeń

Troche teorii icon_mrgreen.gif
Ojczyzna dekorowania potraw sa kraje azjatyckie.Za kolebke sztuki uwaza sie Tajlandie,kraje oscienne i Japonie. Pierwsze wzmianki o fantazyjnym wycinaniu warzyw i owocow pojawily sie w Chinach za czasow dynastii Tang panujacej w latach 618-907.
Za rozwkwit uwaza sie okres 960-1279.
Mistrzyniami tej sztuki staly sie nadworne kucharki i gospodynie domowe ktore witaly gosci wyrzezbionymi owocami.Obecnie w Tajlandii carving jest wlaczony w program zajec szkolnych jako dzidzictwo narodowe.

informacje na podstawie ksiazki "Fantazje z warzyw i owocow"

w nastepnej odslonie slow kilka o narzedziach

+Quote Post
sabinal
post 3 Feb 2011, 12:22
Post #13

uczeń

Użytkownik nr: 4.541

Ja cię..ale cudo zwinker.gif

+Quote Post
chachu
post 3 Feb 2011, 12:26
Post #14

uczeń

A ile to czasu na takie róże potrzeba?

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 12:38
Post #15

uczeń

Moje narzedzia
odrazu dodam ze uczylam sie na zwyklych nozykach takich ze sklepu budowlanego, dobrze sie nimi wycina mase cukrowa icon_mrgreen.gif
pierwszy noz od lewej zamowilam sobie przez internet z Tajlandii,obie stony sa ostre, jest gietki ,to dla tych zaznajomionych ze sztuka
drugi -noz tajski, najwiecej nim rzezbie,najbardziej pomocny przy najtrudniejszych wzorach, do tego zwykly noz do obierania i dlutka w ksztalcie v lub u do wycinania rowkow itp

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 12:39
Post #16

uczeń

kiedys zajmowalo mi to pol dnia teraz w zaleznosci ile tych roz od pol do dwoch godz
edit :dodam zdjecie melona bardziej przyblizone, w wolnej chwili postaram sie zrobic cos bardziej krok po kroku

+Quote Post
h-elen
post 3 Feb 2011, 14:22
Post #17

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 7.687

CYTAT(martyna22a @ 3 Feb 2011, 11:03 ) *

Dokładnie tak!!! i najlepiej wstawić na początek wątku, bo przecież zapoczątkowało ten nowy szał ;)

+Quote Post
aguś25
post 3 Feb 2011, 16:27
Post #18

pomoc kuchenna
**

Użytkownik nr: 18.802

Jakie cuda eek2.gif . Gratuluje zdolności i cierpliwości bo na pewno się przydaje

+Quote Post
martyna22a
post 3 Feb 2011, 16:52
Post #19

uczeń

dziekuje,nie trzeba tu cierpliwosci icon_smile.gif to relaksujace zajecie i wspaniale bo zawsze cos ladnego wychodzi, zapraszam do zabawy wink.gif

+Quote Post
kazeno
post 3 Feb 2011, 19:33
Post #20

pomoc kuchenna
**

Użytkownik nr: 16.216

jaaaaaaaaaaa.. ale extra!!! ehh.. marzenie.. pol dnia na poczatek?? hmm.. kurde chyba bym musiala rzucic studia (o boze ale jeszcze tylko 2 lata mi zostaly i bede lek.med icon_razz.gif zal troche.. hahahah) dziecko i meza wygnac na jakis spacer na koniec swiata i.. dopiero zasiasc.. hehehe.. niestety to nie dla mnie..

P.S a moze sa jakies male, mini mini, szybkie rzeczy ktore mozna wyrzezbic zeby chocby polozyc na polmisku wedlin zamiast garsci pomidrokow koktajlowych na salacie hahahaha..?? to by byla szansa ze na jaks impreze sie uda zrobic.. icon_razz.gif bo w sumie chyba i tak lepiej zaczac od czego malego nie?? zeby sie nie zniechecic hehehe..

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 19th October 2019 - 18:29