Ogórki po meksykańsku

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Marianno szczerze mówiąc to nie wiem, Asika już mnie o to kiedyś pytała, ale nie wiem czy odważyła się eksperymentować, na chłopski rozum ogórek to ogórek (chociaż te wężowe mogą się różnić grubością skórki), może zechcesz zaryzykować i zrobisz na próbę mniejszą porcję, takiego wężowego ogórka potraktowałabym tak jak gruntowego, krojąc po prostu na większą ilość kawałków, kawałki powinny być mniej więcej długości i grubości palca wskazującego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marianna

Member
Sie 19, 2007
1,496
0
0
Dzięki Izoldo, ten przepis wygląda tak smakowicie, że chyba się skuszę
wink.gif
anbetung.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
właśnie zalałam gorącą zalewą
fiesgrins.gif

na próbę robię z 1kg ogórków
 

Załączniki

  • ogoraski.jpg
    ogoraski.jpg
    99.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

myprincesska

Member
Lip 23, 2009
96
0
0
właśnie zrobiłam zalewę i ogóreczki będą stały teraz 12 godzin tylko mam pytanie:czy do słoika lejemy tą zalewę w której się moczyły ogórki?bo na zdjęciu u kashy wydaje mi się zalewa czysta, bez farfocli typu rozgnieciony czosnek,papryka
gruebel_2.gif
tak się zastanawiam
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
może zalewę trzeba przez sitko przelać???
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ja niczego nie przecedzam, tylko leję z tymi farfoclami, za każdym razem trzeba zamieszać, bo się olej z chilli oddziela, moje ogórki wyglądają zupełnie inaczej niż kashy, są bardzo rustykalne
icon_lol.gif
, jak w tym roku zrobię, to wstawię zdjęcia.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
U mnie nie widać farfocli, bo czosnek pocięłam na plasterki a chilli dałam dużo mniej niż w przepisie bo jakieś takie gorzkie strasznie kupiłam i mocarne
icon_lol.gif

Izoldo ogóreczki długo nie wytrzymały, zaraz na drugi dzień otworzyłam pierwszy słoiczek, dodaję je do sałatek z pomidorami i są super pysiowe
lecker.gif

V. się zarzekał, że nie będzie ich jadł a wcina aż mu się uszy trzęsą.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
No i tradycyjnie
icon_mrgreen.gif

Moje ulubione ogórki zrobiłam z podwójnej porcji. Tylko tym razem nie odstawiałam na 8 godzin (posolone) tylko krócej - może z 3 godziny
gruebel_2.gif
i dalej robiłam wg przepisu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Też się muszę wziąć w końcu za robotę, bo w tym roku jeszcze nic nie zrobiłam, a tych ogórków zabraknąć u mnie nie może
icon_smile.gif
.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Owieczko ciszę się, że szczęśliwie dobrnęłaś do końca
icon_smile.gif
i że produkt końcowy przypadł Ci do gustu. Ja muszę jeszcze dorobić, bo mam tylko jedną porcję, a to zdecydowanie za mało jak na moje możliwości
zahnlos.gif
.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
W tym roku będę robić z podwójnej, uwielbiam je! Moje mają bardziej śmieciowy wygląd, te wasze jakieś takie wymuskane
icon_lol.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Zapomniałam napisać, że też zrobiłam. Dałam trochę mniej cukru i więcej chili. Pyszne, chociaż dla mnie jeszcze nieco za słodkie. Chyba jeszcze dokupię ogórków i dorobię jedna porcję.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Może innego chili używamy?
gruebel_2.gif
Ja dałam chili Kamisu (ma podtytuł pieprz cayenne). Zawsze mi się wydawało, że to dwie różne przyprawy.