Truskawkowy dressing

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
na prosbe "truskawkujacych" wlasnie dziewczyn wpisuje:


70ml octu z bialego wina (ale mysle sobie, ze z czerwonego tez bedzie niezly, a moze nawet z octu truskawkowego lub pysznego malinowego/jezynowego, balsamico tudziez)
120ml oleju kukurydzianego
50ml oliwy z oliwek extra virgin
30g musztary pelnoziarnistej
70g truskawek, wzielam dojrzale i slodkie


Wrzucilam wszystko do blendera i zblendowalam na gladka emulsje. Przelalam do pojemnika i schlodzilam dobrze przed uzyciem. Mozna w zamknietym naczyniu przechowywac w lodowce do 3 dni. Odrobina pieprzu, soli nie zaszkodzi.

Autorem przepisu jest Chef John Campbell.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Do szpinaku na pewno.

Na pewno wyprobuje z pieczona piersia kurczaka i grilowanymi szparagami, ktore to dzis wycinam
banana.gif

Dodam wtedy swiezo mielonego pieprzu do smaku.

I na pewno jakis ser niebieski z orzechami i rukola, albo zielenina japonska, tez niezle bedzie smakowal.
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Też mi się podoba bardzo
icon_wink.gif

Oczywiście u mnie nie obejdzie się bez modyfikacji dopasowujących skład do zawartości mojej lodówki, ale myślę, że smak będzie podobny
icon_wink.gif

Postaram się wypróbować na dniach
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ciesze sie.

Jasne, ja rowniez przygotowuje sosy wg wlasnego smaku i zasobow spizarni. Glownie chodzi o slodko-kwasnosc, rozowosc, i truskawkowy piekny zapach.

Dodanie ciemnego octu balsamicznego nada sosowi glebowkie koloru.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Myślę, że też do serów
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zdecydowanie. Na pewno do fety sie nada, i jak juz wyzej wspomnialam do niebieskich serow ostrych jak Roquefort.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Dziękuję!
Musztardę mam tylko gładką. Oleju kukurydzianego nie mam, więc dam winogronowy. Z octów mam jabłkowy i balsamiczny (połączę oba). Też wyjdzie?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Pewnie. Truskawki z balsamico sa pyszne...np. z lodami waniliowymi
icon_wink.gif