Bułeczki z makiem

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Kolejny wspaniały przepis z książki „Francuzki nie tyją” Mireille Guiliano

Bułeczki z makiem

1 jajko
1 łyżka stołowa wody
1 i 1/3 szklanki zwykłego jogurtu naturalnego
4 łyżki stołowe oliwy
2 ½ szklanki nieprzesianej mąki
2 łyżki cukru 1 łyżeczka soli
1 łyżka stołowa proszku do pieczenia
1 łyżeczka maku

1.Rozmącić jajko z wodą. Odstawić.
2.Ubić jogurt z oliwą na gładką masę. Przesiać mąkę z cukrem, solą i proszkiem do pieczenia. Zrobić dołek i wlać do środka mieszankę jogurtu z oliwą. Wymieszać końcami palców do całkowitego połączenia z mąką. Wyrabiać, aż ciasto nie będzie przywierało do palców i uzyska gładką konsystencję.
3.Rozgrzać piekarnik do 220’. Uformować 12 kulek i ułożyć na pergaminie.
Posmarować rozbełtanym jajkiem i posypać makiem. Ostrym nożem naciąć na krzyż wierzch każdej bułeczki. Piec przez 30 minut albo dop
óki bułeczki nie nabiorą złocistej barwy. Smaczne są ciepłe, ale można oczywiście podawać je ostudzone do temperatury pokojowej.



Maku nie miałam, bułeczki postanowiłam oszczędzić i nie dźgać ich nożem.
Są mięciutkie i wilgotne...a jak pachną!
icon_eek.gif
Najlepsze z samym masełkiem
icon_smile.gif


bu_eczki1.JPG

bu_eczki2.JPG
 

Załączniki

  • bu_eczki1.JPG
    bu_eczki1.JPG
    146.2 KB · Wyświetleń: 1
  • bu_eczki2.JPG
    bu_eczki2.JPG
    83.1 KB · Wyświetleń: 1

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
A ja pokusiłam się na te bułeczki, bo przepis od razu mnie zaciekawił. Jestem bardzo mile zaskoczona, bułeczki wyszły przepysznie mniamniusie
icon_smile.gif
. Będę miała jutro na śniadanko... chociaż wyszło mi tylko 6. Aha - zamieniłam troszkę mąki na otręby... Dziękuję za przepis, z pewnością wchodzi na stałe
icon_smile.gif
. Pozdrawiam
icon_smile.gif
.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
sunnyshine @ 18 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=585261A ja pokusiłam się na te bułeczki, bo przepis od razu mnie zaciekawił. Jestem bardzo mile zaskoczona, bułeczki wyszły przepysznie mniamniusie
icon_smile.gif
. Będę miała jutro na śniadanko... chociaż wyszło mi tylko 6. Aha - zamieniłam troszkę mąki na otręby... Dziękuję za przepis, z pewnością wchodzi na stałe
icon_smile.gif
. Pozdrawiam
icon_smile.gif
.
Ale się cieszę, że smakują
ccgb.gif
Bułeczek wyszło 6 ale pewnie dość sporych, bo moje były malutkie
icon_smile.gif

Pozdrawiam
wink.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Evalill @ 19 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=585872Sylwia, ile mniej więcej zajęło Ci wyrabianie ciasta? Pryskałaś bułeczki wodą?
Ciasto bardzo szybko zrobiłam, dosłownie 10 minut i po wszystkim
icon_smile.gif
Też się bałam, że będzie dużo roboty bo rano co najwyżej wyjmowałam z lodówki przygotowane dzień wcześniej ciasto drożdżowe
icon_wink.gif

A bułeczek wodą nie psikałam, są mięciutkie a nie chrupiące.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Dziękuję, Sylwia, za odpowiedź. Hmm... No to ja nic juz nie rozumiem.
gruebel_2.gif
Wyrabiałam ciasto jakies 15-20 minut i ciągle kleiło się do ręki. Musiałam dosypać az 7 garści mąki
icon_eek.gif
żeby odchodziło od palców. Efekt? Bułki były bardzo ciężkie i lekko zakalcowate. No nie wyszło mi.
icon_sad.gif


To była moja pierwsza przygoda z własnoręcznie wykonanym pieczywem. Pomóżcie i powiedzcie, co zrobiłam źle.
dump.gif
Bułeczki w smaku były pyszne. Bardzo chciałabym je zrobić tak, jak należy.
icon_sad.gif


Acha, mąkę miałam 650.
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
tak sie zastanawiam czy w przepisie oryginalnym na te buleczki nie chodzi czasem o make z pelnego przemialu, czyli razowa, tylko tlumacz przerobil na "nieprzesiana". W innych przepisach z tej samej ksiazki wystepuje ten sam zwrot "maka nie przesiana".
a juz np croissanty kaze robic z przesianej
gruebel_2.gif

ciekawam czy ktos ma te ksiazke w jezyku angielskim
icon_question.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Mnie z tym nie-przesiewaniem też zastanowiło, ale ja ekspertem nie jestem.
Poza tym dwóm osobom te bułeczki wyszły... Na zdjęciach Sylwii wyglądają wspaniale. I ze zdjęć wygląda, jakby były z białej mąki robione. Mirabelko, domyślasz się, co zrobiłam źle?
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
w przepisach z dodatkiem proszku raczej przesiewa sie wszystkie skladniki, zeby uzyskac lekkosc w wypieku i nie wyrabia sie zbyt dlugo.
sylwia uzyla bialej maki i wcale sie jej nie kleilo, ty uzylas 650 a wiec odrobine ciemniejszej, ktora powinna chlonac troche wiecej plynow, a musialas dodac maki..
dlatego nic nie rozumiem
gruebel_2.gif

po powrocie do domu w przyszlym tygodniu zrobie te buleczki, ale troche bardziej razowe i zobacze

na przyszlosc jednak dam ci rade, zeby plyn we wszystkich wypiekach nie dodawac w calosci, tak jak kaze przepis, tylko korygowac ich ilosc juz w trakcie roboty - to troche latwiej niz dodawac maki.

jest taki sposob na delikatna zmiane konsystencji ciasta w czasie wyrabiania. kilkakrotnie zwilzyc dlonie woda i wyrabiac nimi ciasto. jest gwarancja, ze nie damy jej za duzo.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
mirabbelka @ 20 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=586619w przepisach z dodatkiem proszku raczej przesiewa sie wszystkie skladniki, zeby uzyskac lekkosc w wypieku i nie wyrabia sie zbyt dlugo.
W tym przepisie też tak jest - trzeba przesiać sypkie. I tak też zrobiłam. Tylko to własnie jest nielogiczne - najpierw zalecają mąki nie przesiewać, a potem przesiać sypkie.

CYTATsylwia uzyla bialej maki i wcale sie jej nie kleilo, ty uzylas 650 a wiec odrobine ciemniejszej, ktora powinna chlonac troche wiecej plynow, a musialas dodac maki..
dlatego nic nie rozumiem
gruebel_2.gif

po powrocie do domu w przyszlym tygodniu zrobie te buleczki, ale troche bardziej razowe i zobacze
Byłabym wdzięczna!
cvety.gif


CYTATna przyszlosc jednak dam ci rade, zeby plyn we wszystkich wypiekach nie dodawac w calosci, tak jak kaze przepis, tylko korygowac ich ilosc juz w trakcie roboty - to troche latwiej niz dodawac maki.

jest taki sposob na delikatna zmiane konsystencji ciasta w czasie wyrabiania. kilkakrotnie zwilzyc dlonie woda i wyrabiac nimi ciasto. jest gwarancja, ze nie damy jej za duzo.
Dziękuję za rady!
anbetung.gif
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ojej nie wiem czemu nie wyszły
icon_frown.gif
Ja zazwyczaj też muszę dosypywać dużo mąki do ciasta ale w tym wypadku wszystko było w porządku...Mąki użyłam najzwyklejszej pszennej ale może Mirabbelka ma rację z tym błędem w tłumaczeniu
gruebel_2.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Sylwia, nie smuć się!
cvety.gif
To była moja pierwsza próba z własnoręcznie zrobionym pieczywem. Tobie i Sunnyshine wyszły, więc pewnie to ja coś sknociłam. Sądzę, że to może być kwestia mąki i jogurtu, ale to tylko taki pomysł na czuja. Zobaczymy, co Mirabbelka powie. Za jakiś czas pewnie znów odważę sie je upiec, ale tym razem, za radą Mirabbelki, będę dodawać stopniowo jogurt, a nie mąkę.
zahnlos.gif

To może też być kwestia mojego piekarnika, który szaleje ostatnio, ale stawiam raczej na za dużą ilość mąki.

A, mimo tego, że bułeczki nie wyszły, to smakowały mi bardzo.
fiesgrins.gif
I dlatego te pytania, bo chciałabym je kiedyś zrobić tak, jak na to zasługują.
lecker.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Evalill @ 20 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=586823Sylwia, nie smuć się!
cvety.gif
To była moja pierwsza próba z własnoręcznie zrobionym pieczywem. Tobie i Sunnyshine wyszły, więc pewnie to ja coś sknociłam. Sądzę, że to może być kwestia mąki i jogurtu, ale to tylko taki pomysł na czuja. Zobaczymy, co Mirabbelka powie. Za jakiś czas pewnie znów odważę sie je upiec, ale tym razem, za radą Mirabbelki, będę dodawać stopniowo jogurt, a nie mąkę.
zahnlos.gif

To może też być kwestia mojego piekarnika, który szaleje ostatnio, ale stawiam raczej na za dużą ilość mąki.

A, mimo tego, że bułeczki nie wyszły, to smakowały mi bardzo.
fiesgrins.gif
I dlatego te pytania, bo chciałabym je kiedyś zrobić tak, jak na to zasługują.
lecker.gif
No to chociaż tyle dobrego, że smakowały
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że następnym razem już wyjdą idealne
bussi.gif
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Jakiś czas temu znowu robiłam bułeczki, ponownie z otrębami. Wychodzą kapitalne, a ta skórka jest tak uroczo chrupiąca
icon_smile.gif
). Ciasto w ogóle nie sprawia problemów, nawet nie zagniatam go, tylko mieszam warzechą i nakładam łyżką na blachę... Jak widać i tak po macoszemu potraktowane wychodzą niemal idealnie.. jeszcze raz dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
CYTATJakiś czas temu znowu robiłam bułeczki, ponownie z otrębami. Wychodzą kapitalne, a ta skórka jest tak uroczo chrupiąca ). Ciasto w ogóle nie sprawia problemów, nawet nie zagniatam go, tylko mieszam warzechą i nakładam łyżką na blachę... Jak widać i tak po macoszemu potraktowane wychodzą niemal idealnie.. jeszcze raz dziękuję za przepis
cieszę się bardzo, że aż tak zasmakowały
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Robiłam dzisiaj po raz kolejny, tym razem dałam jedna szklankę mąki żytniej...wyszły równie pyszne
icon_smile.gif
Musiałam jednak dodać trochę więcej mąki i piekłam je tylko 15 minut.