Wigilijna kapusta z grzybami bardzo pyszna*

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Kilogram kapusty kiszonej zalać dwoma szklankami wody i ugotować do miękkości.Osobno w niewielkiej ilości wody ugotować 10 dag grzybów suszonych, pokroić je w paseczki i wraz z wywarem dodać do kapusty.Kapustę podprawić jasną zasmażką z 2 łyżek masła(tylko i wyłącznie masła!) i łyżki mąki dodając sporą,drobno posiekaną i usmażoną na maśle cebulę.Posolić,popieprzyć i jeszcze chwilę gotować bo potrawa powinna być gęsta.Pycha,już czuję święta!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Szczerze mówiąc to nigdy jej nie mroziłam,ale zawsze można spróbować.Myśle,że trzeba do tego podejść jak do bigosu,jego można mrozić więc i tą kapustę chyba też.Tylko zaciągnełabym ją tą zasmażką po rozmrożeniu a nie przed,taka będzie chyba smaczniejsza.Ta kapustka nie tylko ładnie brzmi ale i bardzo ładnie smakuje.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Zrobiłam! Było pyszne
icon_smile.gif
Nie spodziewałam się, że tak dobra wyjdzie ta kapustka, dzieki
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Gotuję kapustę z grzybami od wielu, wielu lat. Dla mnie największym problemem jest kupienie dobrej nieprzekwaszonej kapusty. Czasem spotykam się z dolewaniem do niej octu, żeby szybciej "udawała" ukiszoną.
cry_1.gif
W każdym z tych przypadków mam problem - odcisnąć, czy też wypłukać. Nie lubię płukanej, więc najczęściej odciskam. I znów problem - zalać wodą i spróbować, czy jeszcze nie jest zbyt kwaśna, czy wlać wywar z grzybów? Z reguły decyduję się na to pierwsze, lejąc wodę. Niekiedy muszę ją odlewać, bo jest kwaśna, jak ocet siedmiu złodziei. W tym roku, po przeczytaniu tego postu, wleję tylko trochę wody, wymieszam, i zadecyduję po zagotowaniu. Potem dopiero dodam wywar z grzybów i pokrojone grzybki. Może będzie łatwiej niż zwykle
icon_lol.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
W tym roku udało mi się kupić doskonałą, kruchą i nieprzekwaszoną kapustę. Od dawna takiej nie miałam. Robię ją podobnie jak w tym przepisie, więc nie będę zaśmiecała wątku dodatkowymi informacjami, tym bardziej, że ten przepis jest czytelny, nieskomplikowany i niezawodny
icon_lol.gif
. Chciałam tylko pochwalić się moim zakupowym osiągnięciem - a rezultat już się "gryzie" i mrozi
icon_razz.gif
 

Lasandra

Member
Lis 3, 2007
221
0
0
Zrobiona - jak co roku, musi byc na wigilijnym stole. Najlepsza z najlepszych
lecker.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Dzięki za wyciągnięcie przepisu! Zupełnie nie pamiętałam, że ją robiłam. Zrobiłam i dziś
icon_smile.gif

Mąż mówi, że pyszna
icon_smile.gif

Ale ponieważ miałam mało grzybków, usmażyłam pieczarek, dodałam posiekaną cebulę i na końcu mąkę. Musze zapisać ten przepis!