Biszkopt z kremem nutellowym i pijanymi śliwkami

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
_l5.JPG

Biszkopt:

4 jajka (osobno białka i żółtka)
3/4 szklanki cukru
1/2 szklanki mąki tortowej
1/2 szklanki mąki ziemniaczanej (dosypac do mąki tortowej i uzupełnic kakao. Razem ma byc 1 szklanka)
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli

Można zrobic biszkopt bez kakao. Masa nutellowo-śliwkowa będzie się wtedy ładnie kolorystycznie odcinac od dwóch jasnych warstw (biszkoptu i śmietany)

Białka ubic na sztywno z odrobiną soli. Pod koniec ubijania dodawac stopniowo cukier i wciąż ubijac. Dodawac po 1 żółtku, ciągle ubijając. Mąki, kakao i proszek do pieczenia wymieszac razem. Dodawac stopniowo do masy i delikatnie wymieszac. Upiec biszkopt w foremce 24 x 36, przez ok. 40 minut w temp. 180 stopni

Masa nutellowo-śliwkowa:

500 g suszonych , miękkich śliwek kalifornijskicj
250 ml wódki

Dzień wcześniej, przed zamiarem zrobienia ciasta, śliwki należy pokroic na małe kawałeczki i zalac 200 ml wódki. Trzymac w szczelnie zamkniętym naczyniu, co jakiś czas potrząsając nim.

250 g masła
230 g nutelli (o takiej gramaturze kupiłam słoiczek)

Utrzec masło i wciąż ucierając dodawac stopniowo nutelle. Śliwki przełożyc na sitko aby odsączyc z nadmiaru alkoholu ( z moich nic się nie odsączyło, wypiły wszystko). Dodac śliwki do masy nutellowej i wymieszac.
Z pozostałej ilości wódki, wymieszanej z wodą, sokiem z cytryny i odrobiną cukru, nasączyc biszkopt.
Na biszkopt wyłożyc masę nutellowo-śliwkową.

Masa śmietanowa:

500 ml śmietany 30-36%
2 łyżeczki żelatyny
100 g gorzkiej czekolady

Żelatynę namoczyc w kilku łyżkach wody (4 - 5 ) i następnie podgrzac do rozpuszczenia żelatyny. Ubic śmietanę i kilka łyżek dodac do żelatyny, energicznie mieszając. Masę śmietanowo-żelatynową dodac do pozostałej śmietany.
Wyłożyc na masę śliwkową.

Czekoladę gorzką można zetrzec na tarce i posypac na śmietanę, lub rozpuścic w kąpieli wodnej z 4 łyżkami mleka i 1 łyżką masła, i polac na wierzch.
Odstawic do lodówki, do stężenia mas.

_l1.JPG
 

Załączniki

  • _l1.JPG
    _l1.JPG
    87.9 KB · Wyświetleń: 8
  • _l5.JPG
    _l5.JPG
    87.9 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Niezwykle smakowicie wygląda to ciasto i pewnie wspaniale smakuje
lecker.gif

Mam pytanie. Jeśli chciałabym je zrobić w wersji bezalkoholowej, to w czym najlepiej namoczyć śliwki ???
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
imp_act @ 1 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=797807Mam pytanie. Jeśli chciałabym je zrobić w wersji bezalkoholowej, to w czym najlepiej namoczyć śliwki ???
Nigdy nie robiłam go w wersji bezalkoholowej, choc jestem abstynentką. Gorzałę to one piją dośc ostro
cheers.gif
. Mnie udało się odcedzic jeno 1 łyżkę z 200ml.
Może po prostu, pogotowac chwilkę w wodzie, aby śliwki bardziej zmiękły?
gruebel_2.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Krysiu, świetny i przepis i zdjęcie.

imp_act @ 1 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=797807Mam pytanie. Jeśli chciałabym je zrobić w wersji bezalkoholowej, to w czym najlepiej namoczyć śliwki ???
W zależności od preferencji smakowych:
- w herbacie. Czarny earl grey nadaje się do tego idealnie. Czarne aromatyzowane nie bałdzo, bo są tylko pachnące a nie mają dodatkowej nuty smakowej. Mogą być czarne z nutką przypraw korzennych, tylko trzeba sprawdzić w składzie czy to tylko aromat czy przyprawy są w składzie mieszanki. Poza tym zawsze można samemu dodać np. cynamonu
- w podgrzanym soku owocowym (jaki tam komu do śliwek pasuje)
Imho.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Jadłam ostatnio takie ciasto, tylko zamiast śmietany była druga warstwa biszkoptu, a na górze - odrobina kremu jak z tego przepisu i znów pijane śliwki skropione czekoladą. Pyszne!
Taka kompozycja upieczona w okrągłej formie może robić za oryginalny tort
icon_smile.gif


Zdjęcia są baardzo zachęcające Krysiu
icon_smile.gif
. Ja nie zrobię Twojej wersji, bo nie jadam żelatyny, ale zapewne też jest przesmaczna.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Tobatka @ 2 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=798114O rany, chyba za tydzień spróbuję zrobić..
Ja też, bo już mi to z głowy nie chce wyjść
lecker.gif


Lud_ @ 2 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=798133Jadłam ostatnio takie ciasto, tylko zamiast śmietany była druga warstwa biszkoptu, a na górze - odrobina kremu jak z tego przepisu i znów pijane śliwki skropione czekoladą. Pyszne!
Taka kompozycja upieczona w okrągłej formie może robić za oryginalny tort
icon_smile.gif


Zdjęcia są baardzo zachęcające Krysiu
icon_smile.gif
. Ja nie zrobię Twojej wersji, bo nie jadam żelatyny, ale zapewne też jest przesmaczna.
też myślałam o takiej wersji z drugą warstwą biszkoptu zamiast śmietany, ale ze śmietaną też mi się podoba. Można pominąć żelatynę jak się dobrze śmietanę ubije, albo dodać jak Krysia mówi ten śmietan-fix ( ale ja go nie lubię
no_shakinghead.gif
)
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Lud_ @ 2 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=798133Ja nie zrobię Twojej wersji, bo nie jadam żelatyny
Agar?

imp_act @ 2 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=798136o soku sama myślałam tylko właśnie smak ciężko dopasować, chociaż widziałam soki śliwkowe, więc może ten byłby najlepszy
gruebel_2.gif
Fortuna ma sok śliwkowy. Imho pasują też soki z gruszek, antonówek i pomarańczy.

BeataSz @ 2 Jan 2009 napisał:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Sini, pytasz dlaczego nie lubię śmietan-fixu: otóż przeszkadza mi sztuczny zapach, który wyraźnie czuję po ubiciu śmietany z tym dodatkiem. Przypomina mi taką śmietankę sztuczną w proszku do ubijania z mlekiem, "śnieżkę" czy coś takiego. No nie mogę tego i już. Dodawałam kilka razy, bo tak zalecano w niektórych przepisach ( np. przy w-z cytrynowej AgusiH) i tylko mi cały smak popsuło. No ale, że ja tego nie toleruję, to nie znaczy, że inni nie mają go używać.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Moje wyszło baardzo dobre
cheers.gif
lecker.gif


Biszkopt Hihii, masa z połowy porcji ( biszkopt piekłam w tortownicy 24x24 cm)
Biszkopt oczywiście nasączony ponczem z alkoholu, soku cytrynowego, wody i cukru ( do smaku
cheers.gif
icon_mrgreen.gif
). Śliwki moczyły się w śliwowicy.
Zrobiłam trochę inaczej, bo:
biszkopt biały ( nie lubię kakaowego)
przełożony masą
dodatkowo biszkopt przed przełożeniem z jednej strony posmarowałam śliwkami w czekoladzie
polany czekoladą ( gotową polewą) i ozdobiony esami floresami z bitej śmietany ( zrobiłam jak Ty Krysiu z żelatyną, ale dodatkowo też z cukrem waniliowym)
floresy
icon_wink.gif
:
pijane_001.jpg

ciasto w przekroju (oczywiście nie mogłam wytrzymać i jeszcze nie stężało jak należy
dump.gif
icon_mrgreen.gif
):
pijane_009.jpg

osobiście uważam, że to ciasto bez alkoholu to już nie będzie to.
 

Załączniki

  • pijane_001.jpg
    pijane_001.jpg
    95.4 KB · Wyświetleń: 4
  • pijane_009.jpg
    pijane_009.jpg
    99.4 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
BeataSz @ 3 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=798663Moje wyszło baardzo dobre
cheers.gif
lecker.gif


dodatkowo biszkopt przed przełożeniem z jednej strony posmarowałam śliwkami w czekoladzie
polany czekoladą ( gotową polewą) i ozdobiony esami floresami z bitej śmietany ( zrobiłam jak Ty Krysiu z żelatyną, ale dodatkowo też z cukrem waniliowym)
floresy
icon_wink.gif
:

osobiście uważam, że to ciasto bez alkoholu to już nie będzie to.
Beata, teraz to już mi szczęka na podłogę opadła całkowicie.
eek2.gif
Oczywiście z wrażenia, na widok Twojego ciasta. Jeżeli robię śmietanę ubijaną do jakiegokolwiek ciasta, zawsze daję cukier wanilinowy, i tylko taki. Nie lubię słodkiej śmietany.

osobiście uważam, że to ciasto bez alkoholu to już nie będzie to.
handclasp.gif
]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: