Kremowa zupa pieczarkowa

kini1812

Well-known member
Mar 20, 2008
7,644
672
113
SKŁADNIKI (na 4 porcje):
* 30 dag pieczarek
* 1 cebula
* 4 łyżki masła
* pół pęczka natki pietruszki
* 4 łyżki mąki
* 800-900 ml bulionu grzybowego
* sól, biały pieprz
* 1/2 szklanki śmietany
* groszek ptysiowy

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Pieczarki oczyścić, umyć pokroić w plasterki. Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę. Na patelni roztopić dwie łyżki masła, podsmażyć cebulę i pieczarki, dodać posiekaną natkę pietruszki, wymieszać.
W garnku roztopić pozostałe masło, wsypać mąkę, podsmażyć ja na jasnozłoty kolor i rozprowadzić gorącym wywarem. Kilkakrotnie zagotować zupę, mieszając, doprawić solą i pieprzem.
Następnie dodać pieczarki z cebulą i natką pietruszki i śmietanę, zamieszać. Zupę przelać do talerzy, posypać groszkiem ptysiowym.


BON APPETIT
mniam.gif
lecker.gif


zupa_pieczarkowa.jpg

przepis pochodzi z czasopisma Mniam Mniam (leciutko zmieniony przeze mnie
icon_smile.gif
)
 

Załączniki

  • zupa_pieczarkowa.jpg
    zupa_pieczarkowa.jpg
    252.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

morena55

Member
Wrz 5, 2011
78
0
0
Ja dawno dawno jej nie robiłam a zupa pyszna !!! Po prostu u Nas tak szybko znika że potem narzekają ze już niema ... U Nas trzeba gotować jak dla wojska
icon_smile.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Jak Wy to robicie, że zupa pieczarkowa szaro-bura nie wychodzi?
Taka jak tutaj, czy z pieczarkami w całości - smak ok, ale kolor odrzuca. Nawet jak mam bieluśkie pieczarki, to podsmażone ciemnieją i wychodzi mi breja dziwna.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,345
1,615
113
Aniq - podejrzewam,że jasny kolor pochodzi od śmietany. Pieczarki podsmażaj na odkrytej patelni żeby odparowały to nie będzie brei, ale ściemnieją i tak. Mi to nie przeszkadza, takiej zupki jeszcze nie robiłam ale na pewno pyszna jest.