Zupa serowa

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
rewelacyjna, kochana przez moich gosci. Kto sprobuje chce przepis

3 cebule
1 TL oleju
500 g mielonej wolowiny
Sol, pieprz, slodka papryka
1,2 L rosolu
3-4 Pory
1 puszka pieczarek
2 pojemniczki serka topionego ziolowego takiego rzadszego o konsystencji gestej smietany
1 pojemniczek serka smietankowego j.w


Pory umyc, pokroic w drobne plasterki. Pieczarki odcedzic. Cebule pokroic w drobna kostke. Olej podgrzac podsmazyc na nim cebule. Dodac mielone i podsmazyc. Przyprawic sola, pieprzem i papryka. Wlac rosol i zagotowac. Dodac pory i pieczarki i gotowac ok 30 minut. Krotko przed koncem dodac ser. Dobrze wymieszaci jeszcz raz podgrzac ale juz nie gotowac. Doprawic do smaku jesli trzeba.


Serwowac z ciabatta albo bagietka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
piczarki normalne one w takiej wodzie sa, bez smaku raczej, mozna tez dodac takie nie z puszki. Tylko wtedy wiecej pracy z krojeniem i obieraniem.
Serek nie wiem dokladnie jak to opisac u nas jest firmy Milkana ale innych tez widzialam. On jest w takim podluznym kubeczku. W Pl tez widzialam, chyba w biedronce cos w tym stylu

M77QJVDIIJ4EU9JTH6BKQ106_999x999.jpg
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
bawareczka @ 4 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1494497piczarki normalne one w takiej wodzie sa, bez smaku raczej, mozna tez dodac takie nie z puszki. Tylko wtedy wiecej pracy z krojeniem i obieraniem.
Serek nie wiem dokladnie jak to opisac u nas jest firmy Milkana ale innych tez widzialam. On jest w takim podluznym kubeczku. W Pl tez widzialam, chyba w biedronce cos w tym stylu
Znam podobny przepis, pieczarki sterylizowane to sie u nas nazywa - bywaja w sloikach.
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
No ja juz powoli zapominam polskie nazewnictwo niestety. Szczegolnie, ze ja w Pl takich pieczarek nigdy nie kupowalam, ani takiego sera.

A zupa smakuje jeszcze lepiej na drugi dzien jak cos z niej zostanie (ja robie z doch porcji w tym celu.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Tez lubimy
icon_smile.gif

Jesli dzieci jedza z nami gotuje wywar warzywny z duuuuza iloscia pora, mieso (rzadko wolowine, czesciej wieprzowe albo drobiowe) podsmazam na sucho, czesto mieszajac, zeby bylo sypkie. Wywar miksuje i wtedy dorzucam do niego mieso i serki (z ilosci tez bywa roznie). Na patelni po miesie podsmazam delikatnie krazki pora, ktore potem (jak juz naleje dzieciarni nie lubiacej pora) wrzucam do garnka. Dzieci zajadaja z grzankami.
Jesli gotuje na impreze, to robie jak Bawareczka, tez dodaje pieczarki (czesto swieze, sparzone tylko) i na koniec troszeczke bialego wina.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
U mnie zamiast pieczarek jest kukurydza z puszki. Reszta mniej więcej tak samo.