Chleb na zaczynie

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Zaczyn robię z zakwasu długoterminowego Bajaderki.
Składniki zaczynu:
1 szklanka zakwasu,
2 szklanki mąki
ok. 3/4 szklanki wody

Mieszam składniki (ma wyjść dość gęste) i odstawiam na co najmniej 3 godz. U mnie stoi 8 godz., najczęściej robię rano, przed wyjściem do pracy i kiedy wracam to wstawiam chleb do pieczenia.
Wrzucam zaczyn do pojemnika maszyny, dodaję ok. 3/4 szklanki maślanki, 2 szklanki mąki, 1 łyżkę miodu lub cukru, sól, olej.
I wstawiam do wyrabiania. W trakcie mieszania jeżeli zachodzi taka potrzeba dodaję mąki, ciasto ma być dość gęste. Fajnie rośnie i smakuje. Moja rodzinka już przyzwyczajona do domowej piekarni orzekła, że ten jest dobry i chleb znowu zaczął znikać w rekordowym tempie. Jezeli chcę mieć jasny chleb robię zaczyn z maki żytniej typ 720 i takiej samej dodaję później do wypieku. Jezeli ciemny razowy to mam jedynie do dyspozycji żytnią typ 1400 i jest wtedy razowiec ciemny i wilgotny. Czasem dodaję ziarenka lub płatki owsiane lub otręby.
chleb4lh.jpg

Ten piekłam w piekarniku.





A tu w blaszkach jeden pszenno-żytni z makiem i razowy.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
juz zrobilam zakwas dlugo terminowy ciekawe co mi wyjdzie : :dump:
a w sobote zabiore sie za ten chlebek
kusi mnie to zdjecie pierwsze oj kusi :mrgreen:
powinnam o czyms wiedziec??
jak myslicie ??
zanim sie zabiore do tego chlebka?
a zakwas ma byc taki gesty czy ja cos zle zrobilam??
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0


Tak wygląda mój razowiec po przekrojeniu.


A tak chlep pszenno żytni mieszany. Nie zawsze wychodzi mi tak ładny czasem jest trochę płaski, ale też smaczny.
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Belle mój zakwas też jest dość gęsty mniej więcej konsystencji gęstej śmietany. Po wyrobieniu chleba i uformowaniu bochenka ciasto ma jeszcze rosnąć (u mnie czasem stoi około 2 godzin). Jeżeli za rzadkie będzie to bochenek będzie płaski, formuję go na drewnianej deseczce posypanej maką. Wstawiam do nagrzanego piekarnika (200 stopni) na 1 godz - oczywiście bez deseczki, piekę jednocześnie dwa chleby - mąż woli razowca, a ja pszenno żytni. Początkowo ten jasny piekłam w foremce, bo niestety zbyt płaski mi wychodził. Moi synowie orzekli, że taki pieczony w formie bochenka choćby wyszedł jak placek, smaczniejszy jest i powoli dochodzę do wprawy. :mrgreen: Życzę powodzenia i udanego wypieku.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Al_inka ale super chlebek mniam
ja jutro bede chyba go robic juz bo zaczyn Bajaderki jest prawie gotowy ;)
nie moge sie doczekac
na chlebki teraz mnie wzielo :mrgreen: :cheers:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
;) dzis chyba nie dam rady zrobic
icon_sad.gif
bo bym musiala siedziec do bardzo pozna w nocy za malo mam doba godzin :dump:
wszystko gotowe(prawie ,zakwas musi teraz czekac 8 godzin ) teraz tylko musze czekac aby chlebus zrobic
chyba to bedzie jutro

Al_inko powiedz mi jeszcze co robilas ze on ci taki rumiany wyszedl??
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
W maszynie nigdy wierzch nie zapieka się, ale w piekarniku tak. Żeby skórka była ładna i błyszcząca smaruję jajkiem. A posypany makiem jest chyba najpyszniejszy.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Alinko
bussi.gif
zrobiłam wczoraj Twój chleb. Maki 650 dałam 3 szklanki i 1 grahamowej, tak że pieczywo było całkiem pszenne, jesli nie liczyć mieszanego zakwasu. Jest to mój pierwszy chleb, który ma kształt bochna i wygląda naprawde profesjonalnie.
Jest bardzo smaczny, choc wyszedł odrobine za suchy. Następnym razem dam troche maki żytniej i zrobię dwa podłużne bochenki. Piekłam w duzym garnku, więc z podwójnej porcji.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelw

Member
Lut 5, 2007
19
0
0
Moi drodzy! Poradźcie!! Robię chleb po raz pierwszy!!
cook.gif

Jaką konsystencję powinno mieć ciasto po wyrobieniu:question: Moje wyszło twarde; konsystencja jak ciasto na pierogi lub kopytka. Wyrabiałam i podsypywałam mąką do tej pory, by się odklejało od dłoni. A teraz sądzę, że chyba za twarde.
ugly_08.gif
Pomocy odpiszcie, bo mogę jeszcze poprawić, a po upieczeniu to du.a blada.
anbetung.gif
 

Madsteel

Member
Lut 14, 2007
178
0
0
O raju , o raju. Dzisiaj nastawilam ten zaczyn... i po raz pierwszy robilam chleb z zakwasu , ktory tak naprawde wyrosl!!... W najlepszym momecie skonczyla mi sie maka pszenna (robilam z zakwasu pszennego) no i myslalam , ze bedzie juz klapa. Ale.. przypomnialam sobie , ze mam schowany worek zytniej w zapasie i dosypalam jej troche... Maszyna wyrobila , a pozniej silikonowa forma i czekanie.. Wyszlo super bo ciasto wyroslo ponad forme i to 2 razy tyle co bylo. Jutro wrzuce zdjecia jak tylko znajde czas.. I jutro bedzie krojony i probowany
mniam.gif