Pasztet ze śliwkami

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wielokrotnie kupowałam w sklepie pasztet ze śliwkami i w końcu stwierdziłam, że mogę spróbować przygotować go w domu. Z różnych przepisów na pasztety wybrałam ten z książki p. Neli Rubinstein, ponieważ najbardziej przypomina mój ulubiony pasztet świąteczny, na który przepis zamieszczę bliżej świąt.

pasztet_ze__liwkami.jpg

Składniki
70 dkg łopatki wieprzowej
50 dkg wątroby wieprzowej (wg p.Neli, nie może być inna)
12 - 15 dkg słoniny pokrojonej na małe kawałki
4 średniej wielkości cebule pokrojone w ćwiartki
2 jajka
1 łyżeczka majeranku
1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki mielonego ziela angielskiego
1 łyżka przyprawy do zup lub koncentratu maggi (ja opuszczam)
20 dkg tłustego boczku lub cieniutko pokrojonej w plasterki słoniny do wyłożenia formy
20 dkg śliwek kalifornijskich
brandy lub winiak
sól, pieprz

Piekarnik nagrzewamy do 150 st. Do brytfanny wkładamy pokrojoną w kostkę słoninę oraz łopatkę wieprzową. Po godzinie pieczenia układamy wokół poćwiartowane cebule. Pieczemy, aż mięso będzie zupełnie miękkie, czyli następną godzinę. Mięso wyjmujemy, tłuszcz zostawiamy. Temperaturę w piekarniku podnosimy do 180 st. Wątrobę kroimy na kilka kawałków i pieczemy wraz z cebulą około 20 minut, po czym znów obniżamy temperaturę do 150 st. Mięso ani wątroba nie mają prawa się przypalić. Gdyby w jakimś miejscu skórka była przypalona, odkrawamy ten kawałek. Mięso kroimy w kostkę i wraz z wątrobą i cebulami przepuszczamy trzy razy przez maszynkę. Do zmielonej masy dodajemy sos z pieczenia, mieszamy, wbijamy jajka, dodajemy majeranek, gałkę i ziele angielskie. Jeszcze raz dokładnie mieszamy, dodajemy soli i pieprzu do smaku.
Śliwki skrapiamy obficie brandy lub winiakiem, żeby trochę zmiękły i zostawiamy na 2 - 3 godziny. Formę do pieczenia wykładamy cieniutkimi plasterkami boczku lub słoniny. Układam na tym połowę masy pasztetowej i za pomocą trzonka od łyżki "nadziewam" w mniej więcej równych odstępach osączonymi z alkoholu śliwkami (połową). Przykrywam drugą połową masy i znów powtarzam szpikowanie śliwkami. Wygładzam powierzchnię i wstawiam do piekarnika na około 30 - 40 minut. Po wystygnięciu wyjmuję z formy i przechowuję w lodówce.
 

Załączniki

  • pasztet_ze__liwkami.jpg
    pasztet_ze__liwkami.jpg
    246 KB · Wyświetleń: 1

ela2225

Member
Sty 28, 2006
6,033
9
38
A mo ze na ten pasztet się zdecyduję .
Tylko to pieczenie miesa mnie trochę zniechęca
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: