Pasta szprotowo-bryndzowa

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis z miesięcznika Ty i Ja. Ratował mi życie, a właściwie uwalniał od braku pomysłów na kanapki w czasach, kiedy najłatwiej było o ocet. Teraz robię tę pastę jak mam na nią ochotę, a nie z konieczności. Jest bardzo prosta w wykonaniu i bardzo smaczna.
Składniki
mała puszka szprotek w oleju
20 dkg świeżej bryndzy
dodatki wg tego, na co mamy w danej chwili apetyt - podane w przepisie

Zawartość małej puszki szprotek w oleju, po rozdrobnieniu widelcem, ucieramy z bryndzą, dodając ewentualnie w czasie ucierania i olej z puszki. Najlepiej na początku spróbować, czy ten smak będzie nam odpowiadał. Uzyskaną pikantną pastę możemy dodatkowo ożywić jednym z podanych dodatków - 1. drobno posiekanym szczypiorkiem # 2. łyżeczką przecieru pomidorowego # 3. łyżeczką łagodnej sproszkowanej papryki # 4. drobniutko posiekaną cebulą # 5. niezbyt drobno posiekanym jajem na twardo.
Tak przyrządzona pasta doskonale smakuje zarówno na bułeczce jak i na ciemnym chlebie.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bryndzy nie lubię, ale często robię podobną pastę ( niekoniecznie ze szprotek) ze zwykłym twarogiem, lubię dodać cebulkę drobno pokrojoną i czasem świeżą czerwoną paprykę również w drobną kosteczkę pokrojoną.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dzięki za podrzucenie nowego pomysłu. Ryb jadam sporo, więc Twój przepis Beatko wykorzystam zaraz po niedzieli. Pozdrowienia
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Beatko, zrobiłam tę pastę według Twojego przepisu. Wzięłam jednak szprotki, twaróg, cebulkę i drobno posiekaną paprykę. Doskonałe połączenie. Nie wlewałam tylko oleju ze szprotek, bo nie bardzo pasował mi smakowo. Zjadłam na pierwsze - drugie śniadanie, bo dzisiaj było wyjątkowo póżno. Dzięki serdeczne i pozdrowienia.
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

evro

Member
Lut 27, 2008
32
0
0
Seniorko twój przepis to "prawie" klasyczna awanturka (zamiast szprotek- sardynki) Robię często Twoją wersję bo lubię bryndzę która daje zupełnie inny efekt niż twaróg.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Cieszę się, że Ci smakuje moja wersja, ja też ją lubię i dlatego ją zamieściłam. Ale chciałam spróbować przepisu Beaty i też mi posmakował, chociaż składniki zgoła inne. Bryndzę też lubię i to bardzo. Pozdrowienia
wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Awanturka nie byla ze szprotkami?
'Nowy' pomysl Beaty to awanturka znana z czasow pusto-polkowych.
Czy Siesicka wymyslila awanturke, czy tylko ja uwiecznila?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: