Kremowa pasta z kiełbasy

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kremowa pasta z kiełbasy
Smaczna i szybka w przygotowaniu pasta, dobra do kanapek, jak również na krakersy.

pasta_z_kie_basy1.JPG

2 pętka kiełbasy śląskiej ( każde po ok. 15 cm) zmieliłam bardzo drobno w malakserze.
Dodałam 1 kostkę serka topionego (100 g), dalej ucierając.
Doprawiłam do smaku 1/2 łyżeczki majeranku i szczyptą pieprzu cayenne.
 

Załączniki

  • pasta_z_kie_basy1.JPG
    pasta_z_kie_basy1.JPG
    65.4 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ponieważ lubię mięsa i jego przetwory, przymierzam się do zrobienia jutro tej pasty. W malakserze to nie będzie zbyt dużo pracy, a wyobrażając sobie jej smak, doszłam do wniosku, że powinna mi odpowiadać.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak, dzięki malakserowi cała "robota" trwa zaledwie pół minuty i jest zupełnie bezproblemowa.
icon_smile.gif

Mam nadzieje, że pasta Ci zasmakuje, Seniorko
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Żyrafa albo maszynka do mięsa chyba
gruebel_2.gif

Ja do pasty jajecznej ścieram kiełbasę na tarce ale zazwyczaj używam jakiejś mielonkowej - tyrolskiej np i ona daje się zetrzeć - nie wiem jak śląska...
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Jeśli żyrafa będzie dobra-to problem z głowy-bo mam.Bardzo dziękuję za podpowiedź.A przepis wypróbuję w tym tygodniu.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
A ja wypróbowałam już dzisiaj. Wyszłam w tę okropną pogodę po różne zakupy, więc kupiłam też kiełbasę i serek. Reszta była w domu. Żeby sprawdzić z czym będzie mi bardziej smakowała ta pasta, kupiłam bułeczkę i kawałek razowca (litewski). Udała się znakomicie, a ja wolę ją z pieczywem ciemnym. Zrobiłam z pełnej porcji, więc mam drobny zapas do kanapek. Mi, dziękuję za przepis. Polecam wszystkim, którzy nie przepadają za konsystencją kiełbas, a tak jak ja lubią wszelkie pasty i smarowidła. To jest zupełnie coś nowego i rewelacyjnego.
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, naprawdę bardzo się cieszę, że pasta przypadła Ci do gustu
icon_biggrin.gif
 

evro

Member
Lut 27, 2008
32
0
0
Pasta bardzo fajna, kojarzy mi się z dzieciństwem (w żłobku i przedszkolu serwowano podobną) z tym że tamta była bez majeranku ale z dodatkim szczypiorku.
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Wypróbowałam-tylko nie miałam kiedy napisać.Naprawdę suuuper-smakowała mojej córce( od zawsze wybrednemu niejadkowi) a teściowa po spróbowaniu wzięła sobie trochę do domu.To naprawdę sukces.Bardzo dziękuję za przepis.
Trochę się natrudziłam używając żyrafy-na drugi raz poradzę już sobie lepiej
icon_mrgreen.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jak myślicie, czy zastąpienie serka topionego majonezem to dobry pomysł?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Całkiem dobry pomysł
icon_smile.gif

Co prawda, wydaje mi się, że serek zapewnia lepszą smarowność - i oczywiście serkowy smak, za który lubię tą kompozycję, ale pewnie z majo tez będzie dobre.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
kie_basa.JPG
 

Załączniki

  • kie_basa.JPG
    kie_basa.JPG
    89.9 KB · Wyświetleń: 0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To takie cudo do blendowania. Kupić można jako osobny sprzęt albo tak jak ja mam - końcówka do miksera
icon_wink.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Chyba sykorzystam z google bo mnie to zaciekawilo. Ale i tak pewnie szukajac zyrafy znajde ssaka z dluga szyja
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zrobiłam tę pastę. Jednak wydawała mi się zbyt tłusta w smaku (i chyba nic dziwnego - kiełbasa+ser topiony), więc dodałam jeszcze zmieloną w malakserze cebulę. Tak zmieniona pasta bardziej mi smakowała, jednak na pewno jest mniej trwała.
Przepis na pewno jeszcze wykorzystam wielokrotnie - dziękuję
icon_smile.gif