Masło domowe

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Śniadanie. Świeży, chrupiący chleb i konfitura z domowej spiżarki. Brakuje tylko jednego: prawdziwego masła. Od dawna za czymś takim tęskniłam - za masłem, jakie robiła moja babcia ( choć co prawda nie piekła sama chleba). W świecie, w którym z każdej strony atakują człowieka zupki w proszku tym bardziej pragnę mieć coś prawdziwego, nieprzetworzonego, zrobionego własnymi rękami. Dlatego piekę chleby. Dlatego cieszy mnie własne masło.
Masło smakuje jak najprawdziwsze i robi się je bardzo prosto i szybko.


mas_o.jpg

500 ml śmietany tortowej 36%
1/2 łyżeczki soli
1 nieduża marchewka

Śmietanę bardzo dobrze schłodzić - najlepiej przez kilka godzin - w lodówce. Przelać do wysokiej miski lub innego wysokiego naczynia ( żeby się potem nie chlapało). Dodać 1/2 łyżeczki soli.

Marchewkę obrać i zetrzeć na drobnej tarce. Dłonią lub przez gazę wycisnąć sok z marchewki do śmietany. Dodajemy go tyle, by śmietana miała ładny, jasno kremowy kolor.

Śmietanę ubijamy robotem kuchennym na wysokich obrotach. Ubijamy tak długo, aż bita śmietana rozdzieli się na duże kawałki masła i płynną maślankę. ( ok.5-10 minut).
Maślankę odlewamy, do masła dolewamy bardzo zimną wodę i przez chwilę je wyrabiamy, ugniatając jak ciasto.

Wlewamy świeżą zimną wodę i powtarzamy czynność.

Masło zawijamy w kawałek folii aluminiowej i nadajemy mu kształt kostki. Ponownie zanurzamy na chwilę w zimnej wodzie, po czym chowamy do lodówki.

Z tej ilości śmietany wychodzi kostka masła o wadze ok. 185 g.
 

Załączniki

  • mas_o.jpg
    mas_o.jpg
    74.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Śliczne
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
bussi.gif
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Z tą marchewką to świetny pomysł, pierwszy raz o tym czytam
icon_smile.gif
, a czy smaku marchewki w maśle w ten sposób za bardzo nie odczuwamy ?
icon_smile.gif
, ja masło robię ale tradycyjnie, poprzez ubijanie ręczne i bez dodatków, ze smietany kupowanej na rynku od gospodarza
icon_smile.gif
, tez pycha
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nie, Monsai, smak marchewki jest niewyczuwalny. Tylko karoten daje barwę. To stary, jeszcze przedwojenny sposób na barwienie masła
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
futro76, ciekawe czy wszyscy wiedza, kto to ten bamber ;) pewnie od bambra bylaby najlepsza
icon_smile.gif


swietny pomysl na maselko, to ze lepsze od sklepowego nie ma watpliwosci, szkada, ze nie wypada taniej niz w sklepie ;)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
yyyy? od kogo?

kupna, jak najbardziej kupna.

Tak, Till, niestety finansowo to nie wypada najkorzystniej. Dlatego stwierdziłam, że takie można robić do kanapek, a do ciasta to wiadomo, że i tak kupne.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Mi no nie wiesz kto to bamber?
icon_mrgreen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
no, nie wiem, serio.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
a nie mowilam?
icon_mrgreen.gif

bamber to inaczej gospodarz
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
icon_mrgreen.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
aaaa! gospodarz.
Niestety, nie mam dostepu do odpowiedniego gospodarza, alez kupnej tez idealnie wychodzi.
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
pytałam bo ostatnio jak kupiłam ser żeby zrobić smażony to.. zdechł ser. i juz wiem ze z tego kupnego w sklepie nie bede robić. pomysł z masełkiem świetny, wypróbuje napewno.
icon_smile.gif

co do bambra to chyba zapomniałam ze to po " poznańskiemu" i nie każdy kojarzy.
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
futro76 @ 8 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=953514pytałam bo ostatnio jak kupiłam ser żeby zrobić smażony to.. zdechł ser. i juz wiem ze z tego kupnego w sklepie nie bede robić. pomysł z masełkiem świetny, wypróbuje napewno.
icon_smile.gif

co do bambra to chyba zapomniałam ze to po " poznańskiemu" i nie każdy kojarzy.
rofl.gif
futro jak sie robi smazony ser ?