Krajanka z daktylami

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Krajanka z daktylami

Nadzienie:

450g daktyli bez pestek
1 szklanka brazowego cukru (mozna spokojnie uzyc mniej)
2/3 szklanki wody
1 lyzeczka wanilii

Ciasto:

1 1/2 szklanki platkow owsianych
1 1/2 szklanki maki
1 szklanka brazowego cukru
1/2 lyzeczki sody oczyszczonej
225g dobrze schlodzonego masla

Nadzienie:

Wszystkie skladniki wymieszac w rondlu. Zagotowac, zmniejszyc ogien, dodac cukier i chwilke podsmazyc, okolo 1 minuty. Puree mase w malakserze (ja uzywam blendera na patyku i robie to bezposrednio w garnku), przestudzic.

Ciasto:
Rozgrzac piekarnik do 180 st.C. Blache 33 x 23cm posmarowac maslem.

Wymieszac platki owsiane, make, cukier i sode w duzej misce. Dodac pokrojone w kostke lub starte na tarce maslo i wrobic je placami w suche skladniki - powinna powstac grudkowata mieszanka. Polowa ciasta wylepic dno blachy, rozsmarowac nadzienie i na wierzch pokruszyc reszte ciasta.
Piec az wierzch sie ladnie zrumieni - okolo 35-40 minut. Wystudzic na blasze, zimnie pokroic na kwadraty.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Jak nabardziej mozna Agusiu
icon_smile.gif


Nie mieszalam nigdy daktyli ze figami - moge sobie tylko wyobrazic jak pyszne bedzie takie zestawienie. Czesto natomiast mieszalam z rodzynkami i bylo bardzo smaczne - pieklam je dosc czesto jak Agata jeszcze do szkoly chodzila, bardzo je lubila jako slodka "przekaske" do luch box
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
O Boze, jaki placek orzechowy z jaka marcepanowa pierzynka???? :shock: :shock: Czy jest gdzies dostepny przepis (chyba na swoja zgube pytam).

Ja tez juz powoli metliku dostaje :dump: :dump:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Dziekuje
icon_smile.gif
Na pewno nie za pozno - na orzechy + marcepan nigdy nie jest za pozno :wink: :dump:
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Krajanka juz gotowa:
krajankadaktylowawyslac8se.jpg


Zostawilam ja nieopatrznie na blacie w kuchni i jak wrocilam z pracy juz ubylo kilka grubych pasemek z blaszki. I wiem kto to byl, bo moj syn nie lubi bakalii. :mrgreen: Maz ochrzcil ja nazwa: Krajanka Trzech Kroli, bo tyle ma w sobie bliskowschodniego bogactwa.
icon_smile.gif


Moje nadzienie bylo daktylowo-figowo-rodzynkowo-morelowe. Dodalam do niego, tak jak radzilas Bajaderko, mniej cukru i jeszcze dodatkowo 2 lyzki soku cytrynowego, zeby przelamac slodycz bakalii.

Krajanka jest pyszna, a zachwyca w niej nie tylko nadzienie - kruche ciasto z platkami owsianymi jest swietne, takie chrupiaco- krokantowe. Z pewnoscia rownie doskonale z innymi nadzieniami.
 

Baśka

Member
Wrz 13, 2004
1,129
0
36
na swój pochybel tu wlazłam ale też się skuszę
dam może 1/2 szklanki cukru bo jednak
brązowy cukier też nadaje niepowtarzalny smak
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
AgusiuH, a wstawiłaś przepis na Twój placek?
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
moj debiut krajankowy :cheers:
i mam stracha bo to ciasto takie sypkie było ale dalo sie wykleic blaszke
powiedzcie mi czy jakbym je skitrala gleboko gdzie wzrok nie siega :mrgreen: czy wytrwaloby do swiat?
oczywiscie bez uszczerbku dla zdrowia
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
odwoluje pytanie dot. kitrania :mrgreen:
jutro pedze po kolejna porcje daktyli takiej pychoty szkoda chowac
bedzie druga na swieta
robcie robcie bo jest rewelacyjna
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Witam

Dołączam do grona chwalących krajankę
icon_smile.gif

Przymierzałam się do niej i przymierzałam i wczoraj podjęłam tę jedyną słuszną decyzję. Żałuję, że tak późno ;)
Ciasto jest super, będzie na dzisiejsze tłustoczwartkowe popołudnie, na pewno zaskoczę przyjaciółkę.

Do masy daktylowej dałam tylko 2 płaskie łyżki brązowego cukru a i tak jest słodka baaaaaaaardzo, a do ciasta dałam biały cukier, bo brązowego miałam w domu malutko. Nie wiem jak smakuje to ciasto z brązowym cukrem, ale z białym jest bardzo, bardzo dobre.

Następny raz zrobię to ciasto jako mazurek wielkanocny
icon_smile.gif


Bajaderko, wielkie dzięki! :freu:

pozdrawiam serdecznie
Basia