Kjottkaker (kulki miesne)*

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Na kulki(duza porcja)-ok.6 osob

1 kg miesa mielonego(oryg.wolowego ale moze byc inne)
4-5 lyzek maki ziemniaczanej
ok.3-4 dl mleka(lub wody)
2 lyzeczki soli
1 lyzeczka pieprzu
pol lyzeczki galki muszk.

Wyrobic na jednolita mase reka albo hakami.Mokrymi rekami uformowac kulki wielkosci mandarynki.
2 duze cebule pokroic w piorka,podsmazyc na masle na patelni na zloty kolor.
Przelozyc do duzego garnka(5-7 litrowego)
Roztopic troche masla na patelni,obsmazyc kulki miesne ze wszystkich stron na rumiano,przelozyc (wraz z powstalym wywarem)do garnka z cebula.

Sos pieczeniowy:
1 l bulionu(rosolu,wywaru)
6 lyzek maki podprazonej na jasno-brazowo na suchej patelni
sol,pieprz do smaku
Wymieszac dokladnie i pogotowac na wolnym ogniu 2-3 min.
Przelac do garnka z kulkami i cebula i "pyrkac"na wolnym ogniu ok 10 min az smaki sie polacza i powstanie gesty miesny sos.
lecker.gif


Podawac z ziemniakami, purre groszkowym i dzemem zurawinowym(cudna jest do nich surowka z kiszonej kapusty albo dwudniowa BeatySz.)
lyzeczka karmelu lub sosu sojowego dla koloru
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Podoba mi się to. Podobne troszeczkę pulpety z mąką ziemniaczaną robiłam do zupy z soczewicy tylko jeszcze z jajkiem dodatkowo. Te Twoje zapewne delikatniejsze będą (boję się tylko gałki, bo ja ją tylko do pasztetu daję). Muszę spróbować
lecker.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Dzis na obiad ze spagetti

007.JPG
 

Załączniki

  • 007.JPG
    007.JPG
    92.1 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
W Szwecji jadłam takie kulki zrobione z mięsa z łosia. A w Polsce w Ikei pewnie z wołowiny. Tamte były jednak mniejsze od mandarynki. Chętnie zrobię z Twojego przepisu,
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Kulki_m..jpg

Bardzo dobre.Zamiast mięsa wołowego dałam mielone drobiowe.
anbetung.gif
 

Załączniki

  • Kulki_m..jpg
    Kulki_m..jpg
    72.3 KB · Wyświetleń: 2

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
dorzucę swoje proporcje na kojttkaker

400 g mięsa mielonego
1 i 1/2 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki pieprzu czarnego
1/4 łyżeczki gałki
1/4 łyżeczki imbiru
2 łyżki mąki ziemniaczanej
150 ml wody (lub mleka)

wyrobić, smażyć
A sos zaczęłam robić prawie jak w przepisie Vidarki. Bardzo mi się spodobał ten sposób z prażeniem mąki na brązowo.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Zrobiłam dziś na obiad. Bardzo smaczne. Okropnie mi tylko pryskało przy wlewaniu wywaru na uprażoną mąkę. Następnym razem chyba uprażę ją wcześniej, żeby się to nie powtórzyło, bo można się poparzyć a i dużo więcej sprzątania popryskanej kuchni.
icon_wink.gif

Dla koloru dodałam trochę sosu sojowego i ostrygowego.

66m.jpg
 

Załączniki

  • 66m.jpg
    66m.jpg
    69.7 KB · Wyświetleń: 2

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
robiłam dzisiaj i wyszły bardzo, bardzo smaczne. Tylko te moje kulki w trakcie smażenia ciut plaskate się zrobiły. Aha, pod koniec gotowania kulki wyjęłam a sos z lekka zmiksowałam bo jakoś nie kocham cebuli w sosie. Cebulka z lekka zagęściła sos
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Zmieniłam nieco kolejność przygotowywania dania - najpierw usmażyłam kulki mięsne, a dopiero potem cebulę, by zebrać nią wszystkie "smaki" z patelni.
Teraz zabieram się za sos z duszą na ramieniu, bo do tej pory nie robiłam żadnego sosu z mąką, serio. Zdarzało mi się dodawać beurre manie, ale prażonej mąki - nigdy.
icon_redface.gif


EDIT:
Wyszło, niepotrzebnie się bałam.
icon_lol.gif
Nic mi nie pryskało, bo dodałam zgodnie z zasadami zimny bulion do gorącej mąki.
EDIT2:
Trudno mi było uwierzyć, że z tak ograniczonej i nieskomplikowanej ilości składników wyjdzie smaczne danie, ale wyszło.
icon_lol.gif

Od siebie dodałam tylko odrobinę tymianku do sosu. Do mięsa zamiast mleka, które "wyszło", dałam śmietankę 30% (która mi zalegała w lodówce) z niewielkim dodatkiem wody. Klopsiki wyszły bardzo pulchne - rozpływały się wręcz w ustach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: