Placuszki z cukini i fety

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Placuszki z cukini i fety

3 srednie cukinie, starte na tarce o grubych oczkach
1 lyzeczka soli

3 duze jajka
1 szklanka startej na tarce fety
1 zabek posiekanego czosnku
1 szalotka, posiekana
troszke swiezej miety lub oregano
3 lyzki maki
sol, pieprz do smaku - sol moze byc zbedna w zaleznosci od tego jak slona jest feta

Cukinie wymieszac na durszlaku z sola, zostawic na godzine. Dobrze odcisnac, przelozyc do miski. Dodac reszte skladnikow, wymieszac. Smazyc na oliwie (lub masle) z obu stron na rumiano.

img67381ph.jpg
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Do tej pory jadałam placuszki z cukini i ziemniaków i parmezanu (mam luki w pamięci, ale też chyba Twojego przepisu Bajaderko
icon_smile.gif
, ale ta wersja z fetą również bardzo mi się podoba. Mniammmm
icon_smile.gif

Podejrzewam jednak, że ta nasza polska feta - to chyba za miękka będzie? :roll:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Tak, te z ziemniakami to tez moje ;)

Kubanko, jezeli feta bedzie za miekka na scieranie to mozna ja po prostu rozgniesc - mysle, ze tak tez bedzie dobrze
icon_smile.gif
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
No jak nic w poniedzialek kupuję cukinię i kurczę robię to placki, nie ma to tamto. No kurczę muszę. Wyglądają kurczę pięknie. Ale oczywiscie robię placki, a nie kurczę kurczę
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Layla, mam nadzieje, ze jeszcze przepisu nie odpisalas
icon_smile.gif
Bo dopiero dzisiaj odkrylam brak jednego skladnika w nim - maki :oops:
Juz dodalam, wiec teraz mozesz spokojnie robic
icon_smile.gif
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Po prostu niebo w gębie... Gorąco polecam!!! Niebanalny smak, z lekką goryczką, posmakiem sera, no po prostu coś takiego, co misie lubią najbardziej.
Zjadłam co prawda ociupinkę, ze względu na porę, ale napraw epotrzeba było mojej silnej woli, żeby się powtrzymać.
icon_smile.gif

Mój mężuś wogóle powiedział, że te placuszki są zdecydowanie lepsze od placków ziemniacznych, a trzeba wiedzieć, że jest ich zagorzałym wielbicielem.
Więc skoro On tak powiedział, to musi coś w tym być

p.s.
robiłam z 1/3 składników i na początku coś mi się placuszki rozlatywały, ale potem było ok. Na pewno powtórzę ten przepis. W związku z czym mam pytanie o konsystencję Bajaderko, jaka powinna ona być ??
Jeszcze raz wielkie dzięki !!!
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Bajaderko, to było pyyyyszne.
icon_smile.gif

Dziękuję za cudowny, prosty przepis.

Ciasto wyszło bardzo żadkie i bałam się, że wszystko zacznie się rozlewać na patelni. Ale nie, smażyło się ładnie.
Ja byłam bardzo gorliwa i do ciasta wrzuciłam zarówno oregano, jak i miętę. :lol: Okazuje się, że taki mix też jest ok. :lol:

Moja rodzinka jadła placki bez żadnych dodatków, ale ja nie mogłam się powstrzymac, żeby nie dorzucić sobie pomidorów. Tu chyba przyzwyczajenie zadziałało, bo cukinię niemal zawsze jem z pomidorami. A i feta bez pomidorka jakaś nie taka... :lol:

Zatem, oto moje placki (już zjedzone, z wielką przyjemnością).

plackizcukiniifety13qq.jpg
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
No, pieknie z tymi pomidorkami wygladaja, az bym zjadla
icon_smile.gif


A jaka masz piekna fioletowa bazylie! U mnie wlasciwie tylko wegetuje, podejrzewam, ze ze wzgledu na paskudna pogode - ledwo rosnie, a cytrynowa to chyba maleje (jezeli to w ogole mozliwe ;))
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
A jaka masz piekna fioletowa bazylie!
Bajaderko, część mojej fioletowej bazylii odbarwiła się i mam teraz łaciatą (czerwono - zieloną). :mrgreen: Zupełnie nie wiem co jej zaszkodziło? Może słońce, którego u nas i tak na lekarstwo? :mrgreen:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ta fioletowa to w ogole kaprysna jest
icon_smile.gif
Nigdy nie rosnie tak bujnie jak "zwykla" bazylia - moja tez sie odbarwia, ale odwrotnie - ma sporo jasniejszych plam, mysle, ze to z nadmiaru slonca z kolei :dump: I za duzo u nas deszczu ostatnio wiec kaprysi
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
W związku z czym mam pytanie o konsystencję Bajaderko, jaka powinna ona być ??
Jeszcze raz wielkie dzięki !!!
Laylo, ja chyba ostatnio niedowidze, ale zwalam wszystko na pogode - to chyba ten upal mi sie na mozg rzucil, przepraszam ale nie wiem jakim cudem nie zauwazylam wczesniej twojego pytania :dump: :dump:

Konsystencja bedzie rozna, zalezy jak mocno odcisniesz cukinie - ostatnio tak odcisnelam, ze nawet sie zatanawialam czy make dodac bo masa byla dosc stabilna i bez niej
icon_smile.gif
Powinna byc troszke gesciejsza od masy na placki ziemniaczane, ale niewiele...

Ciesze sie, ze smakowaly :dance:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Pyszność nad pysznościami. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Są rewelacyjne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dodałam suszone oregano z powodu braku świeżego i mimo to było pyszniutkie a do tego dałam więcej czosnku... bo ja czosnkowa baba :oops:
mniam mniam :lol: :lol: :lol:
Dzięki Kochana za przepis :knuddel: :bussi:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
:dance: super hihotko
icon_smile.gif


Ja tez znana jestem z uzywania duzej ilosci czosnku, moglybsmy razem w jednej kuchni gotowac ;)
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
:dance: super hihotko
icon_smile.gif


Ja tez znana jestem z uzywania duzej ilosci czosnku, moglybsmy razem w jednej kuchni gotowac

oj tak tak - u mnie czosnek jest ubóstwiany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a dziś szykuję się na Twoje Briami i też dam sporo czosneczku :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a mi sie one straaasznie rozlatywaly, znaczy nie daly sie przelozyc na druga strone i w ogole wyszly strasznie miekkie... takie mialy byc?
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Nie, no Malgos mam nadzieje, ze ze zdjecia nie wynika, ze maja byc rzadkie i problemowe
icon_smile.gif
A jak by takie mialy byc to bym wyraznie napisala bo sama tez nie lubie takich niespodzianek ;)

Tak jak wczesniej pisalam konsystencja surowego ciasta przypomina mase na placki ziemniaczane, moze nawet jest gesciejsze.
Jedyne co mi przychodzi do glowy jako przyczyna za rzadkiej masy to niezbyt dokladne odcisniecie cukini (musi byc naprawde mocno odcisnieta) lub konsystencja fety....
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Jedyne co mi przychodzi do glowy jako przyczyna za rzadkiej masy to niezbyt dokladne odcisniecie cukini (musi byc naprawde mocno odcisnieta) lub konsystencja fety....
Tutaj może być faktycznie przyczyna.
Za pierwszym razem również wyszło mi niesamowicie żadkie ciasto, aczkolwiek (o dziwo!) smażyło się dobrze i nie było problemu z przewracaniem placków.
Kilka dni temu zrobiłam powtórkę i mocno znęcałam się nad cukinią, znaczy jej odciśnięciem i ciasto wyszło gęstsze. Nawet nasz polski miękki serek typu feta nie popsuł za bardzo konsystencji.
icon_smile.gif