Pieguski

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Te piegusy wywodzą się od piegusków Kayanis. Przepis został dość znacznie zmodyfikowany tak aby spełnił moje oczekiwania co do tych ciastek.
icon_biggrin.gif

Na tyle spełnił oczekiwania że postanowiłam sie z Wami podzielić i zachęcam do wypróbowania.

Składniki na 2 blaszki:

* 250g masła w temperaturze pokojowej,
* niepełna szklanka cukru ( w proporcjach 2/3 białego, 1/3 jasnobrązowego),
* 1 jajko,
* 1 płaska łyżeczka sody,
* 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia,
* 1/2 łyżeczki soli,
* 2 1/2 szklanki mąki,
* pół łyżeczki aromatu rumowego bądź waniliowego.

Dodatki:

* czekolada w kawałkach,
* rodzynki (jeżeli duże to pokroić),
* orzechy/migdały (posiekane).

1. Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać, ale dość grubo, rodzynki również jeżeli są duże.
2. Masło utrzeć z cukrem i jajkiem. Dodać przesianą mąkę, sodę, proszek oraz sól i dokładnie wymieszać.
3. Do masy dorzucić bakalie.
4. Piekarnik rozgrzać do 180 stopni (z termoobiegiem).
5. Z masy lepić kuleczki o średnicy 3-4 cm i układać na blaszce, max 22-24 ciasteczka na jedną blaszkę.
6. Piec 10-15 minut na złoto, ciasteczka powinny być jeszcze lekko miękkie, stwardnieją gdy ostygną!

Tym razem podzieliłam ciasto na 2 części do jednej dodałam 80g czekolady w kawałkach, dużą garść rodzynek i tak samo dużą garść orzechów. Do drugiej dałam około 2/3 szklanki wiórek, 2 łyżki skórki cytrynowej.

Pieguski te są tak kruche jak te oryginalne. Gorąco polecam!







 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
wyglądają naprawdę świetnie
mniam.gif
 

Ludowa

Member
Sie 5, 2007
57
0
0
Pieguski są super
mniam.gif
Piękę nałogowo z bardzo podobnego przepisu, wychodzą pycha, takie kruchutkie. Polecam dodać do ciasta podstawowego ze 2 spore łyżeczki kakao, a z dodatków sypnąć pokrojoną białą czekoladę, płatki migdałowe i wiórki.
lecker.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,635
0
36
Hmmmmmmmmm
icon_eek.gif
koniecznie muszę wypróbować!! kocham pieguski!!
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Właśnie upiekłam,ale dopiero teraz widzę co zrobiłam żle,uformowałam kulki i jakoś tak odruchowo wszystkie spłaszczyłam a one na blaszce rozjechały się i co poniektóre połączyły,ale co tam podzieliłam na części i jest dobrze,co zmieniłam zamiast rodzynek dałam żurawinę suszoną i nie miałam czekolady grunt,że są smaczne,lubię takie maślane
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Siedzi pierwsza porcja w piekarniku. Za rada Ludowej dodalam kakao. Nie ma w przepisie ile dac tych bakali, wiec dlam 1 szklanke. Wystarczy chyba, co? Ciasto troszke lepilo mi sie do rak, utarlam mocno margaryne (brak masla w lodowce), pomoglam sobie lyzeczka.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
hofi @ 20 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=650246Moj Boze!!! jakie pyszne!!! Druga porsja siedzi w piekarniku
banana.gif
Dzieki Aga9999 za
bussi.gif
pzrepis!!!!
banana.gif

Cieszę się bardzo.

A jak ciasto za luzne to mozna bylo na chwile wrzucic do lodowki. Ilosc dodatkow wg gustu, zwykle dodaje 3/4 szklanki orzechow, 3/4 szklanki czekolady, garsc rodzynek, czasami wiorki.
pozdrawiam cieplutko
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Zrobilam dzisiaj ciasto z mysla o jutrzejszym pieczeniu, ale nie dodalam 2,5 szklanek maki tylko 2 szklanki a i tak nawet nie wyszla mi masa tylko cos przypominajace piasek, suche, sypiace sie cos. Wlozylam do lodowki, a jutro jak nie bedzie sie dalo lepic kulek to dodam troche plynow. Moze moja maka jest bardziej sucha, niewiem dlaczego nie zrobila sie masa tylko piasek
dump.gif
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
daglo @ 26 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=653017Zrobilam dzisiaj ciasto z mysla o jutrzejszym pieczeniu, ale nie dodalam 2,5 szklanek maki tylko 2 szklanki a i tak nawet nie wyszla mi masa tylko cos przypominajace piasek, suche, sypiace sie cos. Wlozylam do lodowki, a jutro jak nie bedzie sie dalo lepic kulek to dodam troche plynow. Moze moja maka jest bardziej sucha, niewiem dlaczego nie zrobila sie masa tylko piasek
dump.gif
Dalas jajko i 250g masła i wyszedl piasek?
gruebel_2.gif

Moze jakies male jajko, hmm dodalabym drugie w takim razie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Trzy razy sprawdzalam czy nie pomylilam sie z ilosciami skladnikow i wszystko sie zgadza, faktycznie moglam dodac jajko, ale zanim przeczytalam to dodalam zimnej wody.Wyszly mi takie:
PICT0017.JPG
Musialam je piec ok. 20 minut. W smaku sa dalekie od pieguskow bo przez ten dodatek wody sa po prostu miekkie i wilgotne w srodku.
Gdybym robila je jeszcze raz to dadalabym wiecej cukru do ciasta. Moze skusze sie jeszcze na wersje z kakaem i biala czekolada, bo ja nie poddaje sie tak latwo
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • PICT0017.JPG
    PICT0017.JPG
    999.2 KB · Wyświetleń: 4

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
wlasnie je wyjelam z piekarnika i sa obledne! zredukowalam ilosc masla do 200g (przez co musialam je troszke rozgniesc), ale w smaku nic nie stracily chyba- sa baaaaaardzo kruchutkie, jak oryginalne. nasteonym razem zredukuje ilosc cukru. dalam szklanke czekolady bialej i ciemnej i mixu orzechowego+ 100g rodzynek. nastepnym razem zrobie z nich chocolate cookies
lecker.gif
mniam.gif
 

Zula

Member
Kwi 30, 2006
623
0
0
Piekłam dzisiaj te pieguski, są pyszne. Dodałam rodzynki, orzeszki, płatki migdałowe i suszoną żurawinę
lecker.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
tez znowu je upieklam- w wersji czekoladowej- dodalam 2 lyzki kakao i pokrojoną czekolade gorzką i biala, dosypala tez m&msow. tez przepis jest rewelacyjny!