Gofry drożdżowe

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Gofry drożdżowe

Składniki
2,25 szkl. mąki,
3 łyżki cukru,
1 opakowanie drożdży instant,
szczypta soli,
2 szkl. mleka,
3 duże jajka,
2,5 dag masła lub margaryny,
1 łyżeczka aromatu waniliowego (niekoniecznie).

W dużej misce wymieszać przesianą mąkę, cukier, drożdże i sól. W rondelku podgrzać połowę mleka z masłem, do momentu, aż masło się rozpuści. Zdjąć z ognia i wymieszać z resztą mleka. Mieszanka powinna być letnia - w razie czego podgrzać troszeczkę.
Do składników w misce dodać jajka, mleko i aromat. Całość ubić mikserem na gładkie, czyli bez grudek ciasto. Przykryć i odstawić na 45 minut w ciepłe miejsce. Można pod przykryciem schować do lodówki do następnego dnia. Obie wersje sprawdzone, i obie są bardzo ok.
Upiec gofry na złoty kolor, po czym ozdobić wg własnego pomysłu i uznania. Można posypać cukrem pudrem, można nałożyć bitą śmietanę i obłożyć sosem owocowym .

Podałam ten przepis, choć może nie powinnam, bo nie znam autora. Ja jeszcze nie robiłam. Jak spróbuję, dodam zdjęcie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
O, interesujące. Gofrów nie lubię, ale na drożdżowe to się chyba skusze kiedyś
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Z tego przepisu często piekę placuszki, ale oryginalnie są to gofry. Placuszki są pyszne, delikatne i puszyste. Podaję je z cukrem pudrem albo konfiturami.

2 szklanki mąki pszennej
3 jajka
1 szklanka mleka
12,5 dkg masła
4 łyżeczki cukru
2 dkg drożdży
sól
olej do smażenia
cukier puder, dżem, konfitury, marmolada etc.

Mąkę przesiać do miski, zrobić wgłębienie. Połowę ciepłego mleka wymieszać z drożdżami i 1 łyżeczką cukru, wlać do mąki, lekko wymieszać z małą jej ilością. Odstawić do wyrośnięcia. Masło roztopić i ostudzić. Do miski z rozczynem dodać resztę ciepłego mleka, cukier, jajka, masło i sól, wyrobić (można mikserem)- powinno być gęściejsze niż ciasto naleśnikowe- i zostawić do wyrośnięcia. Smażyć w gofrownicy posmarowanej olejem, przeznaczając na jednego gofra 3 łyzki ciasta. Podawać z cukrem pudrem, dżemem albo konfiturami. Z ciasta można również usmażyc placuszki.
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Robilam gofry wg. pierwszego przepisu, ale musialam dodac sporo maki, bo ciasto bylo dosc plynne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ile wazy opakowanie drozdzy instant?

Mam taka paczuszke... chyba funt
icon_lol.gif
trza cos z nimi robic. Musze piec!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dziekuje bardzo
icon_smile.gif
Wiadomo zaraz kto pieczywo piecze
icon_wink.gif


Znalazlam fajna tabele przeliczajaca http://www.theartisan.net/convert_yeast_two.htm bo dodatkowo przypomnialam sobie, ze ja raczej nie mam instant, a suszone. Nawet blogi chlebowe je myla uzywajac nazwy zamiennie.